Автор Тема:  Как се справяте с работата?  (Прочетена 7643 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен cvetna

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 578
  • pure pleasure seeker
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Как се справяте с работата?
« -: Септември 11, 2008, 08:24:02 »
Не успях да намеря друга такава тема, ако все пак има, сложете един линк :)

Наистина живо ме интересува как успявате да съвместите работата с болестта? В момента аз лично се чувствам добре, поне физически, но ме притеснява момента, в който може да ми се наложи да лежа в болница или ако започна лечение, то да се отрази на работата ми...

Зная, че здравето е най-важно, но при мен работата не е просто нещо, с което си изкарвам парите на месец... а е нещо, което винаги съм искала да правя и правя с огромно удоволствие... та затова се притеснявам :)

Аз лично не съм казала на никого (не само от работата, по принцип). На някакъв етап смятам да кажа само на брат ми. И вече започвам да лъжа колегите си, когато трябва да ида на изследвания или лекар, което ужасно ме натоварва...

Споделете вашия опит, мисля, че на всички в този форум ще им е полезно.  :fun:
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
Re: Как се справяте с работата?
« Отговор #1 -: Септември 11, 2008, 12:51:14 »
Здравей,
в няколко теми сме обсъждали подобни неща, можеш да прегледаш тези теми:
Хайде да си поговорим....
Хроничен хепатит Б - мога ли да работя в хранително предприятие?
Мислите ли, че човек, болен от хепатит трябва да преподава??
Няма проблеми да съвместяваш работата си с хепатита, той няма нищо общо, освен в случаите когато вършиш тежка физическа работа. Дори и да примем, че човек има някои засилени симптоми от време на време, това по никакъв начин не може да е причина да си напусне работата.
Друг е въпросът на кого искаш да кажеш, това вече е много относително и сама трябва да прецениш.

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.

Неактивен cvetna

• pure pleasure seeker
    • Профил
« Отговор #2 -: Септември 11, 2008, 13:12:34 »
Моята работа изисква доста сериозна концентрация, това ме притеснява  :smile: и редовно се случва да се остава след работно време, да се идва и извънредно... аз изобщо не мисля, че ще се наложи да напусна или че може да заразя някого (естествено, при спазване на елементарни правила - като да не се опитвам да опипам всички по пътя си, ако се порежа...  :fun: )

Притеснението ми беше по-скоро дали ще успея да работя както преди, без никой от работата ми да разбере, че съм болна... не знам дали съм права, може би на следващ етап ще мисля по-различно, колегите ми са достатъчно интелигентни хора, за да проявят разбиране (надявам се), ама аз съм малко от тая порода, дето никой не трябва да разбира, че ни е зле и недай си боже да не се справим с нещо... но все в някакъв момент ще трябва да спра да се правя на мъж, предполагам  :wink2:

Благодаря за линковете, бях ги чела и преди, явно си ме е човъркало нещо конкретно, без и аз да съм много наясно какво точно :)

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
« Отговор #3 -: Септември 11, 2008, 13:36:34 »
Има много хора, които живеят по този начин и нямат проблеми. Повечето хора не знаят за болестта им и няма как да научат. Така, че в това отношение всичко зависи от теб. Ако не искаш никой да научи, то кажи това само на най-близките си хора.
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.

Неактивен niki85

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 311
  • Хепатит B
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
« Отговор #4 -: Септември 11, 2008, 18:29:38 »
На мен лично всики колеги и всички добри приятели знаят за болеста.И всичко е нормално.Дори забравят за болеста и като седнем някъде на кръчма и все наздраве.и после ееееееееееее извинявай все забравяме..Но отношението м несе е променило.Така че ако ги чувсваш  близки няма какво да криеш :wink2:
Ако видиш някого без усмивка, дай му своята!

Неактивен cvetna

• pure pleasure seeker
    • Профил
« Отговор #5 -: Септември 11, 2008, 18:34:03 »
Не знам, Ники, може и да си прав  :wink2:

На мен днес ми минаха за момент едни такива порочни мисли дали да не пратя един мейл до всички, хем да споделя, хем да им кажа ЗА БОГА, НАПРАВЕТЕ СИ ИЗСЕДВАНИЯ< НИКОЙ НЕ Е ЗАСТРАХОВАН   :scream:

ама после ми мина  :laugh: :laugh: :laugh:

Ще видим. За момента сигурно още ме е страх  :wink2:

Неактивен papina

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 50
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
« Отговор #6 -: Септември 11, 2008, 19:44:07 »
аз не съм казала на всичките си приятели и на работа съм казала само на един човек, защото установих, че имам нужда от среда, която изобщо не подозира за това мое заболяване....мисълта, че за тях съм си предишната ме кара да се чувствам предишната :tease:

Неактивен anita

• Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2988
    • Профил
« Отговор #7 -: Септември 11, 2008, 21:18:55 »
Аз лично си загубих работата за това, че казах на шефа за хепатита. Така, че ако решиш да го правиш обмисли го добре. Понякога си мислиш, че познаваш добре някого, а после се оказва, че не е било така.

Неактивен papina

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #8 -: Септември 11, 2008, 21:44:16 »
Много съжалявам анита  :sad2:....на такива хора като твоя шеф им се връща по един или друг начин. Явно, не само е лош човек, но и шеф, щом така оставя някой от екипа си да си тръгне, не си струва да работиш за него.   :flowers: И къде са прегръдките в тези емотикони?
« Последна редакция: Септември 15, 2008, 13:12:19 от Мариана Стефанова »

Неактивен anita

• Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2988
    • Профил
« Отговор #9 -: Септември 11, 2008, 21:50:57 »
Господ си му го върна тъпкано. Болен е от нехочкинов лимфом. Дните му са преброени. Аз обаче не злорадствам

Неактивен papina

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #10 -: Септември 11, 2008, 21:57:45 »
Да, връща се....

Неактивен Mariya

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 154
    • Профил
« Отговор #11 -: Септември 15, 2008, 09:21:33 »
На мене в работата ми разбра случайно професора, че от нещо съм болна, но не знае от какво и не пита естествено и разбира се няма да се разчуе от него. Тука хората са доста тактични на тази тема. Никой освен него не знае.
Това е доста голям проблем на последък, защото вече съм 11 месец на лечението и проблемите с концентрацията се усилиха доста. По време на работа много тябва да съм концентрирана. Направих вече няколко груби грешки и доста се посрамих пред моят си шеф, ама как да му кажа. Обичам си работата, ама напоследъх ходя с малко страх, че пак ще объркам нещо.
 Радвам се, че скоро ще приключвам.
Студентка съм и в следването също започнах да се излагам. През началото на лечението до 6 месец всички изпити със 6 а сега на края вече започнаха яко да ме късат, независимо колко много уча.

Е какво пък. Важното е да сме здрави, нали?
 :smile:
« Последна редакция: Септември 15, 2008, 13:06:26 от Мариана Стефанова »

Неактивен Eli

• Публикации: 705
    • Профил
    • Счетоводна кантора Елвада
  • Статус: Има близък с хепатит C
« Отговор #12 -: Септември 15, 2008, 11:23:07 »
Здравей Цветна,

За огромно съжаление трябва да кажа, че хората са изключително невежи по темата хепатит. В такъв момент човек може да открие колко некоректни, дори жестоки, могат да бъдат колеги, шефове, та дори и "приятели".
Моят най-приятелски съвет към теб е, не го афиширай и не споделяй с всички, особено с колегите си. Не очаквай и разбиране. Приготви се за битка!!  :fight:
Животът ме е убедил, че на хората не им пука и не се интересуват от това как се чувства "някой" и това е съвсем нормално. Интересуват се само най-близките ти! Ще се вълнуват хората, които истински те обичат и хората във форума, които преживяват подобни на твоите емоции!!
Така, че тези идеи с мейла, изобщо няма смисъл да ги реализираш!! Това е моето мнение!
Аз по принцип съм много откровена и пряма, но се убеждавам, че за някои неща човек трябва да бъде дискретен!! Така, че не обяснявай на никой какво се случва с теб и твойта буйна младост!! :wink2:

Това е моето мнение!!
Стискам ти палци и ти желая успех!!  :bravo2:
Ще се радвам да споделяш и пишеш тук, как се чувстваш!!  :flowers:
Може би тук е момента да благодаря на хората във форума, че са толкова сърдечни, мили и добри приятели!!  :flowers: :flowers:  Обичам ви, ама вие си го знаете!!!  :love5: :wink2:

Сърдечни поздрави,  :flowers2:
Ели
"Животът е решение, а не компромис"

Моите албуми: http://bit.ly/df4dMR

Неактивен polina73

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 31
    • Профил
« Отговор #13 -: Септември 15, 2008, 12:10:14 »
Аз също доста се колебаех на кого да кажа , когато разбрах че съм болна. В крайна сметка реших да споделя с шефа си, защото е много коректен човек и смятам ,че му дължа същото. Както и очаквах той ме подкрепи и знам , че когато ми се налага да отсъствам или тепърва ще ми се налага, зашото още не съм на лечение и днес успях да си запазя час за д-р Балабанска за 14.10.08 ще съм спокойна. А що се отнася до колеги реших да не споделям. Знаят, че имам прпблеми с черния дроб, но не и какви са точно.Казала съм и само на най-близките си приятели и слава богу за сега срещам само подкрепа. Мъжа ми в началото беше против да разгласяваме за заболяването, за да не м е гледат като прокажена и да се чувствам зле. Станала съм голяма агитаторка и пропагандирам между всичките си познати безплатните изследвания, които правят при нас в ХЕИ за хепатит и доста от тях се изследваха, което за мен е голям успех в борбата със заразата.

Неактивен cvetna

• pure pleasure seeker
    • Профил
« Отговор #14 -: Септември 15, 2008, 12:29:40 »
И аз агитирам наляво и надясно  :laugh:
Но така е по-добре - човек да знае, за да може да вземе мерки или пък да е спокоен, че всичко му е наред  :congrats:

А иначе относно разгласяването на всички (като отговор на Ели :) ) едва ли ще стигна до там... надявам се поне, де, че съм доста емоционална по принцип, в последно време още повече  :laugh: и общо взето очаквам всичко от себе си, най-вече изпадане в крайности  :mocking:

Като цяло май не ми се е променил до момента нито начина на живот бог знае колко (освен че за първи път ми се случи да видя какво е да ходиш по клубове и да не пиеш алкохол  :-[ ), нито отношението към него  :wink2:
То е и рано още - едва от седмица знам, че съм болна, ама аз май винаги съм си живяла със съзнанието, че трябва да се живее така, все едно утрето може и да не дойде ... та каквото и да става, продължаваме напред и това е :wink2:

Вече казах на брат ми и реакцията му беше "Кво се притесняваш, като те познавам ша минеш като товарен влак и през тва"  :laugh: , а ако/като стигна до лечение, може би ще кажа и на шефа си... и съм сигурна, че ще срещна разбиране... ако ли пък греша, толкова по-зле за него  :laugh:

Не знам, хем ме е страх и се притеснявам, хем съм наясно, че колкото и да се притеснявам, файда голяма няма, така че... лека полека действаме и... каквото - такова :)

:flowers:

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007