Автор Тема:  Какво може да се случи? хроничен Б и ваксина  (Прочетена 10291 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен raliko

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 11
    • Профил
Здравейте, отдавна не съм писала, но следя форума.
Наскоро възникна един такъв въпрос. Какво може да стане, ако човек не знае, че има хроничен хепатит Б и му се направи ваксина?
Питам защото установих, че на хората, които отиват на мисия, не им се правят изследвания за Б и Ц, а им се слагат ваксини. Това не е ли опасно?
« Последна редакция: Април 02, 2009, 19:02:16 от Мариана Стефанова »

Неактивен Мери_

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2373
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Интерферон
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Хроничен хепатит B
Re: Какво може да се случи? хроничен Б и ваксина
« Отговор #1 -: Април 02, 2009, 19:06:24 »
Преди поставяне на ваксина срещу хепатит В трябва да се направят съответните изследвания - http://hepactive.org/content/faq/prevention

А срещу хепатит С все още няма ваксина! :(
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен Емануил Денков

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 352
  • хепB
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
« Отговор #2 -: Април 04, 2009, 02:11:55 »
Цитат
Здравейте, отдавна не съм писала, но следя форума.
Наскоро възникна един такъв въпрос. Какво може да стане, ако човек не знае, че има хроничен хепатит Б и му се направи ваксина?
Много добър въпрос и аз търся отговор, но освен в едно клипче за хепатит В и опасността от това да се поставя ваксина не можах да намеря. Проблемът е, че в много страни понякога направо се поставя ваксина - при някои стажове, престой за Канада, Австралия, САЩ, Канада, Англия.... Просто се попълва, че не си боледувал и ти се поставя ваксина. Във въпросното видео ставаше въпрос за някакъв смъртен случай на азиатец, който не бил изследван и не си е признал от страх, че е с хроничен хепатит В  :( Това също винаги ми се е искало да питам някой имунолог.

Другото което се питам е дали има хора, които са печелили зелени карти и са имали хроничен хепатит при тестовете дали са им отказвали визи? Винаги като прочета хепатит В и ваксини за визи изтръпвам.

Иначе за хепатит С е препоръчително да се поставя комбинирана ваксина против хепатит А+В.

Неактивен bekov

• Немедицинско лице
  • *
  • Публикации: 9
    • Профил
« Отговор #3 -: Април 04, 2009, 09:16:55 »
значи за вапросати относно зелените карти,незнам как стои вапроса с тези които са спечелили в БГ.Но аз доидох като стодент и останах и след това спечелих,и на мед.прегледа несам имал проблеми /имам хроничен Б/ но до колкото сам чул С може да е проблем.

Неактивен Mariya

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 154
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
« Отговор #4 -: Април 04, 2009, 10:27:56 »
на мене тука трябва6е да ми сложат ваксина за хепатит а и б заради работата. тя се прави 3 пъти. при първото ми ходене ми взеха кръв за антитела, за6тото не знаех дали преди това бях ваксинирана, но до колкото си спомням ми сложиха и първата ваксина. тази лекарка ми се струва малко смотана.
след няколко дена ми се обадиха да ме повикат и да ми кажат ,4е са ми открили хепатит ц .доваксинираха ме оба4е за а и б.
лекарката ми се стори доста некомпетентна, за6тото тогава ми каза моля ти се цитирам: вие имате добри 6ансове за живот.
смятам,4е винаги преди да те ваксиниат би трябвало да те изследват.
не мога да си представя как един хепатит би ти попре4ил да вземе6 виза.смятам това за дискриминация.

Неактивен Емануил Денков

• Немедицинско лице
  • хепB
    • Профил
« Отговор #5 -: Април 04, 2009, 10:35:00 »
Но аз доидох като стодент и останах и след това спечелих,и на мед.прегледа несам имал проблеми /имам хроничен Б/ но до колкото сам чул С може да е проблем.
А да те питам нещо друго, ти имаш ли здравна застраховка или ти отказаха? Извинявай ако е прекалено личен въпроса.

Цитат
не мога да си представя как един хепатит би ти попре4ил да вземе6 виза.смятам това за дискриминация.
Това е част от начините за превенция за съжаление. Вече забелязвам, че на всяко правителство целта е да има малък процент заболели от хроничен хепатит.

Неактивен raliko

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #6 -: Април 04, 2009, 19:39:40 »
Имам предвид военнослужещите, които отиват на мисии, а не хората за виза. Търся отговор, защото установих, че не правят изследвания, а дирекно слагат ваксина А и Б. Смятам да "разровя лайната", както се казва, ако е наистина опасно, защото никой не знае какво точно носи в себе си докато не се изследва случайно. Трябват ми обаче много смелост и достоверна информация.

Неактивен Емануил Денков

• Немедицинско лице
  • хепB
    • Профил
« Отговор #7 -: Април 05, 2009, 03:22:52 »
Имам предвид военнослужещите, които отиват на мисии, а не хората за виза. Търся отговор, защото установих, че не правят изследвания, а дирекно слагат ваксина А и Б. Смятам да "разровя лайната", както се казва, ако е наистина опасно, защото никой не знае какво точно носи в себе си докато не се изследва случайно. Трябват ми обаче много смелост и достоверна информация.
Еми много добре разбрах, че за това имаш предвид, но ситуацията е подобна и при визите - ваксинация без изследвания. Аз поне си мисля, че ако си с хроничен хепатит В няма да те вземат на мисия. Лично мнение и съм се сблъсквал с подобен проблем - на комисия в друга армия, не българската като казах, че съм с хроничен хепатит В и докторите изкараха някакви международни разпоредби, че такива с хроничен хеп В и С се освобождават защото представляват риск за другите военослужещи не могат да служат в армията. И опеделено си мисля, че нашият контингент определено трябва да отговаря на тези изисквания. Успех и казвай истината! Недей да криеш!

Неактивен raliko

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #8 -: Април 05, 2009, 17:07:21 »
Аз не крия. Казвам навсякъде, че съм с хроничен Б. Притеснявам се за хората, които не знаят. Ако и аз не си бях направила случайно през 2007г., безплатни профилактични изследвания, сега и аз нямаше да знам, че съм с австралийски и щяха  ди ми сложат ваксината. А що се отнася до мисия изобщо не искам да ходя.

Неактивен aleks

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 33
    • Профил
« Отговор #9 -: Април 07, 2009, 21:51:34 »
Специално за френският легион питах един приятел с който се познаваме от 1-ви клас ,а той е бил там и ми каза че щом имаш хепатит ц няма да те вземат правели изследвания.

Неактивен bekov

• Немедицинско лице
  • *
  • Публикации: 9
    • Профил
« Отговор #10 -: Април 08, 2009, 10:01:24 »
Нямам здр. застраховка а и не мога да ти кажа дали ще ми откажат. Просто такава ми е работата, че просто нямам. Но предполагам, че ще има проблем да се застрховам.
Поздрави
« Последна редакция: Април 08, 2009, 13:16:21 от Мариана Стефанова »

Неактивен Vancheto

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1558
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
« Отговор #11 -: Април 08, 2009, 12:48:09 »
Да, за застраховането може и да има проблем.
В полиците за застраховка живот декларираш, че не се болен от хеп.В, за С нищо не се споменава.

Неактивен Радослав Русинов

• Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5566
    • Профил
    • My Home Page
« Отговор #12 -: Април 08, 2009, 20:25:56 »
Здравейте,
Това, което успях да открия е, че ваксината за хепатит Б не би трябвало да е опасна, когато се приложи на човек с хроничен хепатит Б.
Има правени научни изследвания, при които на хора с хроничен хепатит Б са слагани такива ваксини с цел лечение на хепатита, като единия от изпробваните варианти е HBV ваксинация плюс лечение с lamivudine. Ето линкове към три научни изследвания
Use of hepatitis B vaccine for the treatment of chronic hepatitis B
Specific hepatitis B vaccine therapy in inactive HBsAg carriers: a randomized controlled trial
Chronic hepatitis B vaccine therapy: Hepatitis B vaccination combined with hepatitis B immunoglobulins and lamivudine
Kлючовите думи по които можете да правите търсене в google са: hbv vaccine therapy или: hbv vaccine treatment
Доколко една такава терапия може да помогне за изчистването на вируса може да се поспори, макар че както можете да видите 3 от 31 изследвани пациенти на които е приложена ваксината, са успели да изчистят HBsAg антигена.
Мисля, че прилагането на такава ваксина в случай на хронично носителство е безопасно, което може да се види в явен текст при обявяването на неуспешния опит за прилагане на комбинирана терапия с HBV ваксина и lamivudine върху един пациент:
Цитат
Late Failure of Combined Recombinant Hepatitis B Vaccine
...
Although it appears to be a safe and well-tolerated regimen, the data from the present case demonstrated that combination of anti-HBV vaccine and lamivudine did not eliminate viral DNA despite prolonged treatment and did not have any effect on preventing resistant-type HBV.
...

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.

Неактивен galq

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 906
  • Животът може да бъде и хубав......
    • Профил
  • Статус: Има близък с хепатит C
« Отговор #13 -: Април 08, 2009, 21:01:40 »
Здравейте и от мен !
Днес и аз  се снабдих с ваксина за хепатит А и В ,но се сетих ,че не съм се изследвала за хепатит В.Пуснах си само за антитела за хепатит С .От прочетеното разбирам ,че не бърка ,това,че не съм се изследвала .Другото нещо ,което ме притеснява е факта ,че съпругът ми може да започне лечение преди третата ваксина .Дали няма да е опасно да се ваксинира по време на лечение !!!
Галя

Неактивен Радослав Русинов

• Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5566
    • Профил
    • My Home Page
« Отговор #14 -: Април 08, 2009, 21:42:51 »
Здравей Галя,
Не мисля, че това ще е сериозен проблем. Както виждаш от горните изследвания, ваксина може да се приложи и заедно с лечение с нуклеозиден аналог.
Все пак, за да нямаш притеснения, се обърни с този въпрос към лекуващия лекар.

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007