Автор Тема:  Здравейте! Вече съм в отбора на хепатитно болните.  (Прочетена 27628 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен silvipas

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 100
  • Моят стимул в живота са те
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Хроничен хепатит C
Здравейте!
Ще започна с моята история от преди 8 г. и половина. Тогава забременях и от края на 4-я месец започнаха сърбежите и малките пъпчици по цялото тяло. От лекарите получих само успокоение и нищо повече. Наложи се да родя секцио по спешност и сега имам син , който е почти на 8 г. През годините съм имала леки неразположения и болка в дясно, но пак моята лична лекарка (тя ми е зълва) ми казваше,че няма нужда от изследвания и т.н.През август 2007 г. пак забременях и пак бременността ми премина със сърбежи. Тогава вече ми пуснаха АСАТ и АЛАТ и стойностите им бяха 150 и 120. След това имаше всеки месец контролни изследвания и резултатите не бяха много по-различни. След като родих дъщеря си пак чрез секцио (беше седалищно) и мина месец пак си пуснах изследвания и пак бяха с почти тези стойности. И пак личната лекарка каза да не се тревожа. След година си платих изследванията. Резултатите пак бяха същите. И познайте-пак само успокоение. Преди месец ми даде направлние за профилактични изследвания и понеже не беше пуснала за АСАТ и АЛАТ аз си ги платих. И пак АСАТ 118.8 и АЛАТ 133.2  Даде ми направление за гастроентеролог и ми каза кой е най-добър в града (от Пазарджик съм) .Съответно го посетих, той ми пусна да си направя наново изследвания и на 12.10 т.г.  резултатите бяха АСАТ 124 ,АЛАТ 149.5 , Аnti HCV 56.42 . И сега ми предстои ходене по мъките. Първият ден бях смесица от чуства, но няма място за самосъжаление. Към коя клиника да се насоча? Моля да ми дадете съвет. Благодаря!

Неактивен dimizano

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 342
  • "Всичко хубаво се постига с цената на голяма болка
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон
  • Резултати: Неуспешно
  • Статус: Хроничен хепатит B
Re: Здравейте! Вече съм в отбора на хепатитно болните.
« Отговор #1 -: Октомври 14, 2010, 17:22:46 »
Здравей и добре дошла във форума.Това което ти се е случило и безхаберието но личната лекарка е повече от недопустимо,как може такова небрежно отношение,но какво се учудвам при мен незнанието на личната ми лекарка също позабави лечението ми с 1 - 2 години.Бях размотаван от нея много докато не попаднах на хората в този форум и с тяхна помощ намерих правилния път.Така като гледам ти си от Пазарджик и едва ли има доктори затимаващи се с хепатита а имено Хепатолог.Такав лекар със сигурност ще откриеш в по-големите градове или най-сигурно в София.Ето лечебните заведения,които има в форума:    УМБАЛ „Александровска”

ул.”Св. Георги Софийски” 1
Катедра по Пропедевтика на Вътрешните Болести
Екип хепатолози
проф. Константин Чернев
проф. Диана Петрова
тел. за връзка: 0888/514860; 02/9230-223
                          02/9230-228; 02/9280-228
                          02/9280-223

Прием на проф.Чернев – ул.”Неофит Рилски”23
Телефон за записване 02/9879810

УМБАЛ „Св.Иван Рилски”
бул.” Акад.Иван Гешов” 15
Клиника по Гастроентерология
Екип хепатолози
доц. Красимир Антонов,
доц. Деян Желев,
д-р Тасев
д-р Николова

тел. за връзка: 02/952 37 25 - клиника по гастроентерология;
                         02/952 12 97 - канцелария   
                         02/952 29 72 - лабораторията на доц.Антонов
                         02/952 58 78 (след 11 часа), 0888/24 49 08 – записване на час с направление

Забележка: Доц.Антонов преглежда всеки четвъртък от 13.30 ч. с направление 3 от личния лекар в клиниката по гастроентерология.
Консултативни кабинети
ул.”Цанко Церковски” 6,
проф. Захарий Кръстев,
тел. за връзка: 02/866 91 12

УМБАЛ "Царица Йоанна"
ул.”Бяло море” 8
доц. Йордан Генов,
д-р Румяна Митова,
д-р Евгения Пирьова,
тел. за връзка: 02/943 25 90; 02/943 23 23; 02/943 23 05

ВОЕННО МЕДИЦИНСКА АКАДЕМИЯ - ВМА
ул.”Св.Георги Софийски” 3
Екип хепатолози
доц. Крум Кацаров,
д-р Мариета Симеонова,
д-р Мариана Милашка,
тел. за връзка: 02/22 56 83; 02/922 54 35

Телефон за записване за консултации с доц. Кацаров – 02/9225001

МБАЛ Токуда
бул. „Никола Вапцаров” №51Б,
Отделение по Гастроентерология
Екип хепатолози
 д-р Розалина Балабанска
 д-р Радин Цонев,
тел. за връзка: 02/403 41 63; 02/403 49 50

Медицински институт на МВР
бул. "Скобелев" 79
доц. Диана Николовска,
тел. за връзка: 02/982 15 67

гр. Плевен

УМБАЛ Плевен
 ул. „Г. Кочев” №8А
доц. Иванка Маринова
Тел. за връзка:  064/210-53; 064/886 504; 064/ 886 505

гр. Варна

УМБАЛ „Св.Марина”
 ул.”Хр.Смирненски” 1
проф. Искрен Коцев
д-р Антония Атанасова
д-р Лили Грудева
д-р П.Николов
д-р Д. Ганчева
Тел. за връзка; 052/978 217; 052/ 978 249

гр. Стара Загора

УМБАЛ Стара Загора
 ул.”Армейска” 11
д-р Катя Тодорова
д-р Маргарита Проданова
Тел. за връзка: 042/ 664 441

гр. Пловдив

УМБАЛ "Св. Георги"
ул.”Васил Априлов” 15A, код 4000
доц. Николай Кръстев
д-р Станчев
тел. за връзка: 032/602 392
« Последна редакция: Октомври 14, 2010, 17:28:53 от dimizano »

Неактивен tedi

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1168
    • Профил
  • Резултати: Успешнo
« Отговор #2 -: Октомври 14, 2010, 18:38:12 »
Здравей и добре дошла в отбора!
Хубавото е,че все пак ти се е задействал инстинкта за самосъхранение и си спряла да слушаш малоумната си лична лекарка.
Имаш положителен тест на антитела за хепатит С,с тези високи стойности на чернодробните ензими,който подържаш ми се струва,че имаш хроничен хепатит.
Тъй като си от Пазарджик за теб да се лекуваш в Пловдив май е по-удобен,в тази тема са обсъждани центровете за лечение  там http://hepatitis-bg.com/forum/index.php?topic=902.0,и все пак светилата в областта са в София,аз съм пристрасна и затова винаги препоръчвам доц.Антонов
Преди всичко трябва да ти се пусне ПСР,за да се разбере имаш ли хроничен и активен вирус.
Искам да те питам пускала ли си някакви изследвания на децата?
Чернодробните ензими,примерно?
Междувременно тук може да прочетеш и се информираш за доста неща,относно хепатит С-то
http://www.hepactive.org/content/articles/fact_sheets/hepatitis_c
Каквото не ти е ясно-питай ние сме насреща

Поздрави,
Теди

Неактивен qiqi

• Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 845
    • Профил
« Отговор #3 -: Октомври 14, 2010, 20:03:25 »
Здравей и добре дошла Силви,
вече си разбрала от къде ти идва неразположението и трябва да си избереш специалист.Аз също като Теди ти препоръчвам доц.Антонов.
Всички в началото сме били смесица от чувства и нерви,но всичко се подрежда след като ти се изясни картинката.

Неактивен Силвана Лесидренска

• Global moderator
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 3047
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
« Отговор #4 -: Октомври 14, 2010, 20:14:46 »
Здравей Силви,

тази твоя лична лекарка ( независимо, че ти е роднина) има нужда да я изтипосаш тук с пълното й име, защото при алат три пъти над горна граница тя не е взела никакви мерки. И то в продължение на толкова дълго време  :fool3: :fool3: Съжалявам да го кажа, но това е тотално безхаберие.

Със сигурност трябва да ти бъде назначен ПСР за да се определи дали наистина имаш хепатит, защото положителни антитела са маркер, че си се срещала с вируса, но само изследване за вирусното натоварване ще даде светлина по въпроса дали го имаш реално. Ако ПСР-а е отрицателен, то трябва да търсиш причината за високите ензими другаде.

Действай с избора на болница, специалист, запазвай си час за преглед и питай ако има нещо неясно  :good:

Силвана

Неактивен silvipas

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #5 -: Октомври 15, 2010, 00:55:59 »
Здравейте отново!
 Благодаря на всички,че се отзовахте така бързо.
Утре ще правим изследването на децата и съпруга ми. Притеснявам се ,че те в момента са болни и са на антибиотици. Дали пък това няма да даде изкривена картина за състоянието им?
  Днес звънях в няколко клиники и успях да си запазя час утре за д-р Радин Цонев в "Токуда". Дано не съм сгрешила.
Утре ще пиша как е минало.

Неактивен tetibulka

• Публикации: 2318
  • Осем години.
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир
  • Статус: Има близък с хепатит C
« Отговор #6 -: Октомври 15, 2010, 07:55:11 »
Здравей, добре дошла.

На децата трябва да им направите анти ХЦВ, което едва ли се влияе от антибиотици. Виж ако ще им правите асат и алат, тогава може и да са завишени от антибиотиците.

"Токуда" е добър вариант, но аз бих запазила и час за консултация с доц. Антонов. Бих направила две консултазции преди да взема решение къде да се лекувам.

За зълва ти - това вече е нечувано - да обясняваш на млада жена, че при стойности на ензимите тройно над нормата в продължение на десетилетие няма място за притеснение, ... нямам квалификация за подобно поведение.... От друга страна, предстои ти лечение най-вероятно, ще ти трябва личен лекар, който да те слуша, когато му казваш кога какви рецепти да ти пише и кога какви направления да ти дава. В този смисъл, ако зълва ти (макар и безумно неграмотна) е поне послушна и сговорчива, по-добре си я запази като лична лекарка, като започнеш да гледаш на нея просто като на източник на важни документи и нищо повече.

Дани
Hang in there.

Неактивен silvipas

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #7 -: Октомври 15, 2010, 22:24:00 »
Привет!
 Днес излязоха резултатите на моето семейство и за мое щастие са отрицателни.
Бях на преглед в Токуда при д-р Цонев. Останах доволна от прегледа и вниманието ,което ми обърна. Даде ми направление за ПСР изследване, което ще правя във  ВМА при д-р Цветанска в понеделник. Ще имам резултат близо седмица след това. Дотогава ще продължавам да се самоограмотявам по проблема.
Надявам се ,че личната ми лекарка няма да ми прави повече спънки. Ако ли не, ще е крайно време да е сменя.
 Силви

Неактивен joro

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 354
    • Профил
« Отговор #8 -: Октомври 16, 2010, 04:08:26 »
Може ли и аз да добавя нещо, преди не много време и аз бях много объркан като теб, и аз се шашнах за семейството ми, и при мен се оказаха всички отрицателни (впрочем оказа се, че Ц се предава само по кръвен път и не е заразен). Звънях на там на сам, всички ми записаха час за след доста време, и аз от своя страна се подлагах като теб, и отидох в Токуда (може би ми хареса вниманието, може да беше и обстановката, а най-вече това, че си плащаш и нечакаш). В началото ми се стори всичко ОК и бях много доволен, докато не се почна безкрайното протакане и безбройните 35 левови прегледи, и всеки следващ съвет беше още по-безумен и комерсиален, от това дето съм чел в форума знам че там хепатолог е доктор Балабанска, виждам също, че и ти както и аз не си попаднала на нея. Хубавото на Токуда, е че раздават безплатни бланки за ПСР на поразия (по Рош), друг е въпроса, че 7 дневния срок на Цветанска ще се превърне в едномесечно чакане (може да видиш в първата ми тема какво чудо беше с тоя ПСР, и до бой стигнах, а и преживелиците ми в Токуда). Абе пусни си безплатния ПСР и си запиши час при Антонов, докато ти дойде резултата ще ти дойде и часа, аз бях първо в Токуда после при проф.Чернев и накрая открих доц.Антонов, другите просто ме мотаеха а Антонов взе че ме излекува, днес си получих и първия -, още на 4тата седмица    :smile:     

Така де, пиша ти за това за да не минеш по моя път, нали форума е и за това, а като гледам не ходиш по пътя ми, а направо крачиш по моите стъпки, можеш да си спестиш това, а за личната, моята е същата ама не ми е роднина, ти поне ако я поканиш на гости, тя ще дойде, после взимаш един тиган и бой колко може по дебелата, глупава и безотговорна кратуна, а после и обясни че е нормално да и тече кръв, успокои я, че от голямата и дупка на главата с формата тиган тефал (той мисли за всичко), няма да и изтече мозъка защото той липсва, и я пращаш да си живее живота  :wacko: :tease:
« Последна редакция: Октомври 16, 2010, 04:26:08 от joro »

Неактивен Rumi_

• Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1544
    • Профил
  • Вид лечение: Алтернативно
« Отговор #9 -: Октомври 16, 2010, 08:51:16 »
Жоре, много ме разсмя с твоите препоръки, но си прав. Аз искам да посъветвам Силви ,в никакъв случай и при никакви обстоятелства да не ходи в АЛЕКСАНДРОВСКА болница. Там може специалистите да са добри, но нивото на прегледи, на лечение и на отношение е безобразно! Имам чувството,че се борят за брой настанени пациенти, а не за качество на обслужване. Това е разбира се мое мниние. Поздрав Руми

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5566
    • Профил
    • My Home Page
« Отговор #10 -: Октомври 16, 2010, 09:23:09 »
Само искам да уточня, че д-р Цонев работи заедно с д-р Балабанска. Двамата са екип от много дълги години, така че те са двамата хепатолози, които се занимават със случаите на хроничен вирусен хепатит в Токуда. На който и да попадне от тях човек ще получи добро и професионално отношение, поне според мен. Вече е отделен въпроса кой пациент какво мнение си изгражда в зависимост от конкретното отношение към него. Но що се отнася до адекватна помощ в областта на хепатита, мисля, че за това няма съмнение, Токуда и д-р Балбанска са едни от най-спряганите имена във форума, заедно с доц. Антонов.
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен anita

• Публикации: 2988
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
« Отговор #11 -: Октомври 16, 2010, 13:09:07 »
Аз напълно подкрепям поста на Ради. Моето лечение бе в Токуда и за цялото време  само 4 пъти посетих болницата - за първи преглед с ПСР, втори за биопсия ,трети  за първи интерферон и чèтвъртия за ПСР на трети месец. Не съм  платила стотинка за нищо. Всичко си мина по Здравна каса. Моето лечение бе при д-р Балабанска, но и д-р Цонев е добър избор.

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен tetibulka

• Публикации: 2318
  • Осем години.
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир
  • Статус: Има близък с хепатит C
« Отговор #12 -: Октомври 16, 2010, 13:46:12 »
Само е добре да вметнем, че поне засега пациентите на Рилски най-спокойно от всички преживяват забавянето на вторите протоколи (доколко някой изобщо може да е спокоен, когато държавата открито му демонстрира, че не й пука за него). В тази посока лекарите там проявяват огромно разбиране, а и там има натрупан фонд от оборотни лекарства.

Дани
Hang in there.

Неактивен silvipas

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #13 -: Октомври 16, 2010, 13:58:28 »
Благодаря на всички за препоръките! Виждам ,че взимате присърце проблема ми и така ми става малко по-леко. Всъщност се оказах най-спокойна от цялото ми семейство и фамилия. Майка ми е пред нервна криза и вместо тя да ми е подкрепа ,то аз е успокоявам . Няма и как да се оставя да се самосъжалявам ,защото това ще навреди на децата ми.
При д-р Цонев минах по здравна каса. Мисля,че няма да ме размотава. Поне вчера изглеждаше така. Надявам се да съм права. Ако ли не ще имам в предвид и доц. Антонов. Но доколкото разбрах и при него е много трудно да се запази час.
 Поздрави!

Неактивен silvipas

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #14 -: Октомври 19, 2010, 01:16:00 »
Днес излезнаха резултатите на майка ми и останахме като гръмнати. Оказа се ,че има хепатит B.  Тя е на 61 г. и ми е притеснено да не е много късно за лечение при нея. Само това оставаше.

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007