Автор Тема:  Съобщение за лекарствени взаимодействия между протеазните инхибитори и статините  (Прочетена 2433 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Радослав Русинов

  • Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • *******
  • Публикации: 5566
  • Пол: Мъж
    • Профил
    • My Home Page
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Съобщение за лекарствени взаимодействия между протеазните инхибитори и статините

Дата: 05 март 2012

Американската агенция за храните и лекарствата (FDA) изготви препоръки относно лекарствените взаимодействия между протеазните инхибитори, използвани за лечение на ХИВ и хепатит С, и някои от холестерол-понижаващите медикаменти, известни като статини. Едновременният прием на протеазни инхибитори и статини може да доведе до увеличаване на плазмените нива на статините и да засили риска от развитие на мускулно увреждане (миопатия). Най-тежката форма на миопатия е рабдомиолизата, която може да доведе до увреждане на бъбреците и до бъбречна недостатъчност с фатален изход.

Листовките на протеазните инхибитори за лечение на ХИВ и на статините са актуализирани да съдържат достатъчно информация относно описаните лекарствени взаимодействия. Освен това в тях са включени и препоръки относно дозирането на онези статини, които могат да се приемат безопасно с протеазни инхибитори за лечение на ХИВ или хепатит С.

...

Цялата новина може да бъде прочетена на сайта на колегите от фондация "И": Съобщение за лекарствени взаимодействия между протеазните инхибитори и статините
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org


 


СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007