Автор Тема:  Моята хроника  (Прочетена 17995 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен ios57

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 81
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Моята хроника
« -: Март 12, 2013, 13:07:49 »
Здравейте! :flowers:
Днес надвивам мързела и  съм решила да се представя пред форумското общество.
Казвам се Йорданка. От Русе съм/съфорумците от града май можем да си сформираме мини клуб :wink3:/
Вече втори месец лекувам хепатит С.
Малко предварителна информация: Диагностицирана съм през 2005 год., а съм заразена по всяка вероятност през далечната 1986 г./имам няколко кръвопреливания тогава/. През годините вирусчето ми  е било относително благосклонен към черният ми дроб - само фиброза 1. Но за сметка на това ми е помогнало да се сдобия с ревматоиден артрит и слънчева алергия и кой знае още какво, за което не подозирам все още.
Лекувам се в клиника Св.Иван Рилски - с Пегасис 180 мг. и Копегус - 5 т./дневно.
Лечението започнах на 25-ти януари и вече имам 7 инжекции.
Включена съм в програмата на Рош за по-детайлно проследяване и  броенето на вируса в края на 1-ви месец показа, че копия не се откриват.
Както при голяма част от колегите и събратя по лечение и аз съм с проблеми от към левкоцити и неутрофили.
Затова ми намалиха 5-та и 6-та инжекция на 90 мг., а 7-ма на 135 мг.
Малко ме притеснява този факт. И без това имам известни резерви по отношение на крайния изход/много ми е стара инфекцията.
Всичко останало си е регулярно - като при повечето от вас. Температура 37.4 в дните около инжекцията, леко гадене, безапетитие. От една седмица  и лек обрив по ръцете. Но всичко това го приемам в рамките на нормалното и се моля да продължи все така.
Само с неутрофилите борбата ще е трудна - набивам ядки, пия Герисан и  и разни др. витамини от гр. В - но май само интерферонът се оправя с тях. Като ми намалиха количеството и тръгнаха нагоре.
Ами това е. Поздрави на всички :flowers: И пожелания за леко и успешно лечение! :love5:
Когато нещата отиват по дяволите, не отивай с тях!

Неактивен Rumi_

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1544
    • Профил
  • Вид лечение: Алтернативно
Re: Моята хроника
« Отговор #1 -: Март 12, 2013, 13:54:07 »
Здравей ios57,
поздравление за започнатото лечение и успешен финал!
Това, че си с Ф1 е много добър факт. Още по-хубаво е, че и на първия месец ПСР е нулев!  :clap:
Това увеличава многократно успешното излекуване, макар че вирусната инфекция е отдавна.
Ако искаш напиши резултати от изследвания/стартови и текущи/.
Няма лошо, че са ти намалили интерферона, дори е редно. Не се притеснявай.
И аз съм от Русе. :bye2:

Неактивен Орфей

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 657
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
« Отговор #2 -: Март 12, 2013, 14:09:12 »
Здравей и от мен!  :flowers: Помня че и аз се присъединих към форума чак на третия месец от лечението ми. С кой генотип си? Може да си попълниш статуса, че така сега излиза, че не се лекуваш въобще.

Неактивен anita

• Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2988
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
« Отговор #3 -: Март 12, 2013, 15:14:56 »
Здравей!
Пожелавам ти успешно лечение. Не пишеш с какъв генотип си и колко време ще се лекуваш.
По повод неутрифилите и левкоцитите виж историята на Ели 13 по време на лечението й и как се справяше с проблема.

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен ios57

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #4 -: Март 12, 2013, 16:20:42 »
Благодаря ви, момичета, за посрещането!
Орфей, ъпгрейднах се и сега вече съм с актуален статус.
Ами с генотип 1 съм и войната :fight: ще трае цели 12 месеца. А още от сега нещата са тръгнали на зле.....
Руми, чела съм темата ти, ти си боецът ветеран на русенската група. Дано този път веднъж завинаги да сразиш врага  :carate:
Анита, благодаря и на теб за посрещането!
До сега се борих с поставянето на табличката с резултатите, но нещо не ми се получава :angry3:
По-късно ще опитам пак.
Приятен следобед на всички!

:oops:Слагам табличката  в прикачен файл.

Неактивен eli13

• Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1188
    • Профил
  • Резултати: Релапс на хепатита след лечение
« Отговор #5 -: Март 12, 2013, 20:30:11 »
Една малка, но готина корекция - не 12 месеца, а 11  :mocking:
Добре дошла!

Неактивен Орфей

• Немедицинско лице
  • Публикации: 657
    • Профил
« Отговор #6 -: Март 13, 2013, 10:13:48 »
Разгледах табличката. Лечението си е тежко, но минава и след време ще избледнее като спомен.  Важното през него е да се грижиш доста за себе си и психически и физически. Доколкото можеш да оставиш временно повечето изморителни хора и действия настрана, като в избягваш караниците с най-близките си хора. Пиши ни тук за всичко, което те тревожи, ще помагаме да мине лечението поносимо. Ходиш ли на работа? Моята Слава Богу е лека, колегите са свестни и се справих някак, но при тежка и натоварена работа не знам как хората се справят.

Неактивен Asq DDD

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 118
    • Профил
« Отговор #7 -: Март 13, 2013, 13:32:58 »
Здравей,Дани! :smile:
Стискам ти палци по-леко да мине лечението ти и само отрицателни ПСР-и!!!  :bravo2:
Еххх,тия гадни неутрофилииии.....мен също ме мъчат  :crying2:
Интерферона ми е намален от 4 седмици вече на 60!!! Но...това не е толкова решаващо.Ако и ти си с нашите 50 кила....нормално е да си на по-ниска доза.Изобщо не го мисли!Аз много тежко понесох първоначално тази идея,но с времето....и с хората тук!!!...просто проумях,че това не е края на лечението и .... смело напред!
Самите неутрофили се отделят от гръбначния мозък,а там конкретна храна не играе съществена роля.Така че...не се хаби да се тъпчеш с каквото чуеш.От занижената доза те сами ще започнат да се възстановяват.Вярно,трудничко и бавно е,но не е невъзможно.Почивай си повечко,да не кажа наблегни на залежаването и с времето нещата ще се нормализират!
Успех и горе главата! :congrats:

Неактивен ios57

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #8 -: Април 04, 2013, 11:24:21 »
Здравейте! :flowers:
Да регистрирам промените при мен/края на втори месец/ - до колкото ги има.
Неутрофилите и левкоцитите се колебаят около допустимата долна граница /неутрофили - 1,13, левк. - 2,51/и само промяната в количеството на интерферона е в състояние да ги раздвижи. Хемоглобина и той не е блестящ - 113, но горе -долу бива. Третият месец на леченито съм с дози - 2 седм. - 135 мг Пегасис, 2 седм. - 90 мг. Петата седмица - 135 мг. и влизам за изследвания в края на 3-ти месец. Това трябва да  стане на 23-ти април.
Като цяло общото ми състояние е приемливо. Главоболие - поне 2-3 дни след поставяне на инжекцията.
Температура - 37.4 вече е "моята" температура. 3-4 дни от седмицата - задължително.
Най ме тормози безапетитието. Щото си знам, че трябва да се яде, а аз като видя месо и ми призлява. Чак не мога да повярвам, че това съм аз. Тъпча се, няма на къде....
Лесно се уморявам, не ми се ходи никъде/то и времето гадно/ и все гледам да си почивам. Добре, че работата ми не е физическа, че успявам да се справя някак.
Ами ето така я карам войната. Споделих, оплаках се. Знам че това е положението и помощ от никъде няма да дойде.

Поздрави на всички :love5: С пожелания за по-малко неприятни странични ефекти и за успешен край на войната :love5:

Неактивен astoianova

• Немедицинско лице
  • Публикации: 64
    • Профил
  • Вид лечение: Телапревир + пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: В момента съм на лечениe
« Отговор #9 -: Април 04, 2013, 12:18:26 »
здравей ios57, не съм само съгласна с твърдението, че "помощ от никъде няма да дойде.". Недей така, според мен факта, че на първи месец не ти се открива вируса е доста обнадеждаващ, това означава, че реагираш на лечението. Освен това страничните са все още поносими, а с неутрофилите ще се пребориш. Колкото до помощта - затова е този форум и хората тук определено помагат. Така че горе главата :)
поздрави :flowers:

Неактивен Лорей

• Немедицинско лице
  • Публикации: 646
    • Профил
« Отговор #10 -: Април 04, 2013, 12:46:11 »
Ахх, колко са ми познати тези усещания. Особено за безапетитието, умората и температурата. Съчувствам ти, да знаеш. Чак ми е странно как при тази постоянна Т, толкова са ти паднали левкоцитите. Нищо, не е фатално засега.
И аз като Стоянова ще ти кажа, че тук може да се оплакваш на воля. Ще срещнеш и разбиране, и подкрепа.
Какво е депресия? Да си купиш обръч и да ти стане.

Неактивен ios57

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #11 -: Април 04, 2013, 16:20:50 »
astoianova, Лорей, благодаря ви за съчувствието, момичета :flying_kiss:

Ех, друго си е да те погалят по главичката  :crying2:и да знаеш, че има някой който наистина разбира положението ти.

Колкото за левкоцитите - те се стопиха наполовина още на втората седмица и това им ниво е върховото постижение от тогава насам :angry3:

Неактивен ios57

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #12 -: Май 22, 2013, 16:49:44 »
Здравейте!
Да поизтупам малко праха от темата :wink3:
Вече съм в края на 4-ти месец от лечението. Резултата от вирусното натоварване в края на 3-ти месец отново е отрицателен :party:
Кръвните ми показатели обаче не са много розови/левкоцити -1,9, гранулоцити - 1,15/.
Дано се спрат най-накрая :crying2:
Намалиха ми дозата на интерферона още от 2-ри месец и сега редувам 135 мг. и 90 мг.
Но пък с тези дози се чувствам добре - отмина ми гаденето, безапетитието.
Е, умората си остана, и пулсът ми доста често е учестен.
Но като цяло този 4-ти месец се чувствам най-комфортно от началото на лечението.
И както казват "очаквам  неочакваното". :fight: Че до края на годината има още тоооолкова много време...................
Поздрави на всички  :flowers:

Неактивен ios57

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #13 -: Юни 27, 2013, 17:35:08 »
Здравейте!
Да споделя малко актуална информация около продължаваща битка с вируса.
Днес си взех вторите протоколи и така да се каже вече съм почти в средата на лечението - по точно началото на 6-ти месец.
Правих си изследвания в края на 5-ти месец. Хемоглобинът и еритроцитите за сега държат фронта - не че са перфектни, но са се заковали от началото на едно ниво и не мърдат. Белият кръвен ред е все така скапан - левкоцити - 1,99 и гранулоцити  - 1,08. Този път и тромбоцитите нещо са се изложили - 121.
За сега слагам 2 пъти 135 мг. Пегасис и 1 път 90 мг. Но това е предпоследно - до края на юли/тогава ще правя нови изследвания/
Физически се чувствам относително добре, но емоционално съм доста сдухана. От 2 седмици започна да ми капе косата - може и от това да е. Уж не съм чак толкова суетна, но някак подсъзнателно се отразява на психическото състояние.
Като прибавим и проблемите със съня..........
Все ми е притеснено с тези кофти кръвни резултати - до къде ще я докарам. Втръсна ми от месо, бадеми и лешници/особено сурови/ не искам да видя....
Чета съфорумците през какви перипетии са минали през втората половина от лечението :crying2: и уж съм информирана и се старая да съм подготвена за приключенията по пътя....................
С една дума - гадно ми е.
Извинете ме за емоционалното излияние, но сякаш ми се иска да набия някой. :witch:
 В службата не е здравословно, а в къщи не са ми в категорията :laugh:
Поздрави на всички, които ще прочетат моментните ми откровения :flowers:

Неактивен Силвана Лесидренска

• Global moderator
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 3167
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
« Отговор #14 -: Юни 27, 2013, 20:32:34 »
Здравей мила,

знам, че е трудно, продължително и затормозяващо тялото и психиката приключение. Обаче:

- резултатът си струва! Друго си е като видиш отрицателен ПСР :)
- все един ден ще дойде и 11 м. Не е като да е доживотно лечение.
- имаш си перфектното извинение като навикаш някой, да се оправдаеш. Така че сега ти е паднало, възползвай се.
- имаш и повод да се скатаваш от чистене, готвене, пране и подобни занимателни дейности. Вместо това те съветвам всеки един удобен момент да си опъваш крачката на диванчето и да се извиняваш на домашните, че интерферонът ти действа зле в момента и имаш нужда от крем карамел и тишина. С две думи- да ти го направят и да се омитат.:)
- това е, и моментът, в който можеш да пробваш нови прически, коя от коя по-къса :) Иначе кога ще събереш смелост да накълцаш косите си творчески :)
- и това е моментът, в който ще си позволиш да си слаба, да ревеш и да се тръшкаш, и да оставяш да се грижат за теб. Моментът в който ще се развикаш с пълно гърло на простака, който не ти дава път на пешеходната.

Така че горе главата и те прегръщам. В крайна сметка времето е затова- да лекува, и да ни напомня че всичко лошо отминава.:)

А сега си поискай крем-карамела :)

Лека,
Силвана
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен ios57

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #15 -: Юни 28, 2013, 10:25:04 »
Силвана :flying_kiss:

Много ме развесели постът ти :laugh: И ме зареди положително за целия ден :dance:

Благодаря ти :flowers:

Неактивен ios57

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #16 -: Септември 04, 2013, 13:47:30 »
Здравейте!
Доста време не съм обновявала информацията, свързана с лечението ми.
Вече съм в осми месец от лечението.
Първоначалните ефекти като безапетитие, гадене и постоянна температура отминаха. /Това за температурата не е мн. сигурно, но сега е топло, не ме втриса и това съответно не ме провокира да я меря./
Сякаш отмина и косопада. Или пък като се подстригах проблемът вече не е така забележим. Друго си е да ти се влачат дълги косми :sad3:
Обаче умората...............много ме мъчи. Всяко най-малко натоварване ме изтощава и предизвиква усилено сърцебиене.
Едва се изкачвам до 2-ри етаж.
Другият проблем, който се задълбочава са нервите. В началото само се изолирах и гледах да оставам повече сама. А сега не ми трябва много и ме избива на плач. Или пък на кавга. В къщи нещата са спокойни, обаче в службата е доста трудно.
Личната лекарка ми изписа нещо, което все още се чудя дали да взема - неолексан. Четох за него, че не е типичен антидепресант, а по-скоро стимулира образуването на серотонин. Ако някой е вземал това или нещо подобно, моля да сподели.
Кръвните ми изследвания са в колебания на долната граница.
Левкоцитите и неутрофилите се привеждат в приличен вид само като намаля стандартно намалената доза на интерферона/това се случва минимум веднъж в месеца/ от 135 мг. на 90 мг.
Хемоглобин, еритроцити и тромбоцити до сега се държаха относително прилично, но последния резултат на хемоглобина е 100 и ако продължи да пада сигурно ще намалим бройките на Копегус.
Асат - 18, Алаг-10, ГГТП-24 и всичко друго е в норма.
По всичко изглежда, че така , с намалени дози ще изкарам лечението - дано успея да го избутам до края, пък след това предстои да разберем струвало ли си е усилието.
Поздрави на всички  :flowers:

Неактивен ralkataaaaaaa

• Немедицинско лице
  • Публикации: 577
    • Профил
  • Вид лечение: Боцепревир + пегилиран интерферон + рибавирин
« Отговор #17 -: Септември 04, 2013, 14:10:51 »
 :pardon: значи като гледам ще става все по зле и по зле всеки следващ месец  :scream: добре е поне че страничните ефекти прииждат един след друг ,че ако бяха наведнъж не знам  :shocked1: и аз се изморявам бързо а сърцебиенето е понякога,но е много некомфортно усещане  :sad3: но ще се търпи няма как  :flowers:
Животът - това е изкуството да се научиш да вървиш, въпреки стискащите обувки...

Неактивен ios57

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #18 -: Октомври 11, 2013, 15:09:37 »
Здравейте! :bye2:
Днес поставям 38 -ми пирон в ковчега на вируса. Надявам се да го закова завинаги :laugh:
За сега по-сигурното обаче е, че Пегасиса и Копегуса си забиват пироните в моето изтерзано тяло.
Пуснах си и стандартните ПКК и малко други изследвания.
Ето и част от тях/тези, които драстично бягат от нормата/:
                               левкоцити 1.92/реф.ст-ти 4-11/ на  старта 5.19                             
                               гранулоцити 1.12/реф.ст-ти 1.3-7.4/ на  старта 2.73

еритроцити 3.06/реф.ст-т 4-5.5/на  старта 4.27

хемоглобин 95/реф. ст-т 120-160/на  старта 131

хематокрит-0.288/реф.ст-т 0.350-0.550/на  старта 0.392

тромбоцити - 84/реф.ст-т 140-440/на  старта 236

Левкоцитите и гранулоцитите спаднаха още на 2-ри месец  и някак вече свикнах с лошият им вид.
Обаче хемоглобина и най-вече тромбоцитите ме тревожат най-много в момента, че от месец много стремглаво са се запътили към нищото.
След намалената доза на Пегасиса май ще се намали и бройката на Копегуса/ пия по 5 бр./
Непрекъснато пия Герисан, но ползата хич не се забелязва. Пия и вит.В комплекс, + вит.С.
От многото информация, която прочетох из форума ми е ясно, че ползата ще клони към О, но нали все трябва да се прави нещо по въпроса :medicine: Последно съм решила да добавя и  пчелно млечице към горепосочения коктейл.
Готова съм и на други експерименти, ако някой има идеи и ги сподели.
Поздрави! :flowers:

Неактивен Силвия Станиславова

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 317
    • Профил
« Отговор #19 -: Октомври 12, 2013, 00:37:01 »
Ейййй,ама големи "хулигани" са тия лекарства бе дето се тъпчем с тях .. само да допълня,че епитета дето избрах е само от благоприличие за форума  :witch: ..

Обаче още 10 остават за теб ииии,приключваш. Те изписват за подкрепа нещо и на костния мозък,нали че лечението е токсично за него.. за да се подобрят и кр клетки(всички там от кр картина които са засегнати). Не знам къде как практикуват със симптоматичното лечение.

Малко остана,надявам се да мине възможно най-леко за теб. Пази се от настинки,и не се събирай с хора дето кихат и кашлят или имат стомашни разстройства,колкото можеш да избягваш инфекции мила. И мий хубаво плодове зеленчуци,гледай да е сготвено всичко отколкото да са сурови зеленчуците,пак за да предпазваш някакви инфекции да се доберат до теб,и мий ръцете си редовно... аууу,вече почнах като една свекърва да нареждам:))

Прегръдки и много кураж  :girl_haha: :girl_haha: :girl_haha: :flowers:
Силвето

It's ordinary to love the beautiful,but it's beautiful to love the ordinary.

Неактивен ios57

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #20 -: Ноември 22, 2013, 11:50:17 »
Поздрави, съфоромци!
Днес слагам 44-та инжекция и както казват - края му се вижда вече.
В относително добра кондиция съм. Като изключим това-онова/най-вече умората/. Но май-вече свикнах и сякаш не обръщам толкова внимание на разни температури/миналата седмица беше 38.2/, кашлици, болки в очите и др. такива.
В последния месец най-вече ме тормози един неприятен сърбеж - по главата, лицето, зад ушите......... И местата където съм слагала инжекциите в корема. Уж мажа с разни неща........
Да кажа няколко думи и за кръвната картина:Левкоцити -     2.30 /реф. ст/т  - 4.0-11,0/
                                                                            Гранулоцити - 1,38 /реф. ст/т - 1,30-7,40/
                                                                            Еритроцити -   3,38 /реф. ст/т - 4,0 - 5,5/
                                                                            Хемоглобин -    102 / реф. ст/т - 120-160/
                                                                            Тромбоцити -     99 /реф.ст/т - 140-440/ 
                                                                             АСАТ -           17,70/реф. ст/т до 32/
                                                                             АЛАТ -             9,90 /реф-ст/т до 33/
                                                                             ГГТ -                  31/ реф ст/т до 36/
От месец не пия никакви добавки. Спрях ги/аз лично не усетих никаква полза / и резултатите не станаха по лоши - все на санитарния минимум си стоят. Единствено ГГТ малко ме тревожи, че в последния месец е мръднало с 10 ед. нагоре и по-високо от старта/25/- но каквото такова
От десетина дни съм намалила рибавирина с един брой - от 5 на 4 и хемоглобина се качи с 10 единици. То си знаем, че там е ключа от палатката - интерферона и рибавирина са виновниците.
Сега пак ще си го върна на регулярната бройка - така се разбрахме с д-р Николова и все се надявам да добутам до края.
Спрях да се тормозя с храната /месото, което преди толкова обичах сега едвам го понасям :sad3: /Повече постната храна, плодовете и зеленчуците ми се хапва. И ядките, които едвам хапвах напоследък, почти съм зарязала.
С една дума го давам "на уволнение"............Дано нещо не ми изиграе лоша шега, но повече изследвания да края няма да пускам/та и да има нещо едва ли ще разбера :laugh: Моля се да не лепна някоя бактериална инфекция и броя дните до края на годината.
А на 7-ми януари имам записан час за влизане в "Иван Рилски".
Това е от мен. Пожелавам на всички преминаващи през темата възможно най-безпроблемното лечение и постигане на очакваните резултати от него.
 :flowers:

Неактивен silvia

• Немедицинско лице
  • Публикации: 73
    • Профил
  • Статус: Има близък с хепатит C
« Отговор #21 -: Ноември 22, 2013, 13:53:44 »
Е,малко остана до края все някак ще избуташ :wink3:Важен е крайният резултат и ти пожелавам дано да си преборила тази гадинка :bravo2:успех и от мен.

Неактивен Силвия Станиславова

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 317
    • Профил
« Отговор #22 -: Ноември 22, 2013, 17:28:58 »
 Айде,още маааалко и нека всичко е за добро,една голяма нула ти желая скоро и завинаги след това също:)))

:congrats: :love5:
Силвето

It's ordinary to love the beautiful,but it's beautiful to love the ordinary.

Неактивен Brattyboy

• Немедицинско лице
  • Публикации: 82
    • Профил
« Отговор #23 -: Ноември 25, 2013, 20:39:07 »
Браво на теб! Един месец ще мине и ще замине.

На мен лечението ми дотегна най-много през последните две седмици. Иначе минах през него без особени трудности. Сърбежите ми бяха първите няколко месеца, включително зачервяванията около местата, където се боцках. Кожният ми беше изписал крем адвантан (локално) и ксизал (антиалергично). С тяхна помощ избутах до края на зимата, когато всичко това отшумя от самосебе си.

Моето ГГТ в последните 2-3 години никога не е било в норма. Обикновено над 150 - 200.. С алкохол не съм злоупотребявал редовно. В началото докторите ме гледаха недоверчиво, но това е. Мислех като приключа лечението тогава да обърна внимание на причините за това високо ГГТ. Но бях приятно изненадан. Месец след приключване на лечението ГГТ-то ми влезе в норма и продължава все така да е в норма :shocked1:

Така или иначе тези ефекти са сред често срещаните.. Вероятността да ти направят такава беля, че да спреш лечението в последния месец ми се струва, че е твърде малка.. Стискам палци за успешно завършване и само "вирусът не се открива" нататък! :congrats:

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007