Автор Тема:  Моята хроника  (Прочетена 17656 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ios57

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 81
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: Моята хроника
« Отговор #15 -: Юни 28, 2013, 10:25:04 »
Силвана :flying_kiss:

Много ме развесели постът ти :laugh: И ме зареди положително за целия ден :dance:

Благодаря ти :flowers:
Когато нещата отиват по дяволите, не отивай с тях!

Неактивен ios57

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #16 -: Септември 04, 2013, 13:47:30 »
Здравейте!
Доста време не съм обновявала информацията, свързана с лечението ми.
Вече съм в осми месец от лечението.
Първоначалните ефекти като безапетитие, гадене и постоянна температура отминаха. /Това за температурата не е мн. сигурно, но сега е топло, не ме втриса и това съответно не ме провокира да я меря./
Сякаш отмина и косопада. Или пък като се подстригах проблемът вече не е така забележим. Друго си е да ти се влачат дълги косми :sad3:
Обаче умората...............много ме мъчи. Всяко най-малко натоварване ме изтощава и предизвиква усилено сърцебиене.
Едва се изкачвам до 2-ри етаж.
Другият проблем, който се задълбочава са нервите. В началото само се изолирах и гледах да оставам повече сама. А сега не ми трябва много и ме избива на плач. Или пък на кавга. В къщи нещата са спокойни, обаче в службата е доста трудно.
Личната лекарка ми изписа нещо, което все още се чудя дали да взема - неолексан. Четох за него, че не е типичен антидепресант, а по-скоро стимулира образуването на серотонин. Ако някой е вземал това или нещо подобно, моля да сподели.
Кръвните ми изследвания са в колебания на долната граница.
Левкоцитите и неутрофилите се привеждат в приличен вид само като намаля стандартно намалената доза на интерферона/това се случва минимум веднъж в месеца/ от 135 мг. на 90 мг.
Хемоглобин, еритроцити и тромбоцити до сега се държаха относително прилично, но последния резултат на хемоглобина е 100 и ако продължи да пада сигурно ще намалим бройките на Копегус.
Асат - 18, Алаг-10, ГГТП-24 и всичко друго е в норма.
По всичко изглежда, че така , с намалени дози ще изкарам лечението - дано успея да го избутам до края, пък след това предстои да разберем струвало ли си е усилието.
Поздрави на всички  :flowers:

Неактивен ralkataaaaaaa

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 577
    • Профил
  • Вид лечение: Боцепревир + пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: В момента съм на лечениe
« Отговор #17 -: Септември 04, 2013, 14:10:51 »
 :pardon: значи като гледам ще става все по зле и по зле всеки следващ месец  :scream: добре е поне че страничните ефекти прииждат един след друг ,че ако бяха наведнъж не знам  :shocked1: и аз се изморявам бързо а сърцебиенето е понякога,но е много некомфортно усещане  :sad3: но ще се търпи няма как  :flowers:
Животът - това е изкуството да се научиш да вървиш, въпреки стискащите обувки...

Неактивен ios57

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #18 -: Октомври 11, 2013, 15:09:37 »
Здравейте! :bye2:
Днес поставям 38 -ми пирон в ковчега на вируса. Надявам се да го закова завинаги :laugh:
За сега по-сигурното обаче е, че Пегасиса и Копегуса си забиват пироните в моето изтерзано тяло.
Пуснах си и стандартните ПКК и малко други изследвания.
Ето и част от тях/тези, които драстично бягат от нормата/:
                               левкоцити 1.92/реф.ст-ти 4-11/ на  старта 5.19                             
                               гранулоцити 1.12/реф.ст-ти 1.3-7.4/ на  старта 2.73

еритроцити 3.06/реф.ст-т 4-5.5/на  старта 4.27

хемоглобин 95/реф. ст-т 120-160/на  старта 131

хематокрит-0.288/реф.ст-т 0.350-0.550/на  старта 0.392

тромбоцити - 84/реф.ст-т 140-440/на  старта 236

Левкоцитите и гранулоцитите спаднаха още на 2-ри месец  и някак вече свикнах с лошият им вид.
Обаче хемоглобина и най-вече тромбоцитите ме тревожат най-много в момента, че от месец много стремглаво са се запътили към нищото.
След намалената доза на Пегасиса май ще се намали и бройката на Копегуса/ пия по 5 бр./
Непрекъснато пия Герисан, но ползата хич не се забелязва. Пия и вит.В комплекс, + вит.С.
От многото информация, която прочетох из форума ми е ясно, че ползата ще клони към О, но нали все трябва да се прави нещо по въпроса :medicine: Последно съм решила да добавя и  пчелно млечице към горепосочения коктейл.
Готова съм и на други експерименти, ако някой има идеи и ги сподели.
Поздрави! :flowers:

Неактивен Силвия Станиславова

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 317
    • Профил
« Отговор #19 -: Октомври 12, 2013, 00:37:01 »
Ейййй,ама големи "хулигани" са тия лекарства бе дето се тъпчем с тях .. само да допълня,че епитета дето избрах е само от благоприличие за форума  :witch: ..

Обаче още 10 остават за теб ииии,приключваш. Те изписват за подкрепа нещо и на костния мозък,нали че лечението е токсично за него.. за да се подобрят и кр клетки(всички там от кр картина които са засегнати). Не знам къде как практикуват със симптоматичното лечение.

Малко остана,надявам се да мине възможно най-леко за теб. Пази се от настинки,и не се събирай с хора дето кихат и кашлят или имат стомашни разстройства,колкото можеш да избягваш инфекции мила. И мий хубаво плодове зеленчуци,гледай да е сготвено всичко отколкото да са сурови зеленчуците,пак за да предпазваш някакви инфекции да се доберат до теб,и мий ръцете си редовно... аууу,вече почнах като една свекърва да нареждам:))

Прегръдки и много кураж  :girl_haha: :girl_haha: :girl_haha: :flowers:
Силвето

It's ordinary to love the beautiful,but it's beautiful to love the ordinary.

Неактивен ios57

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #20 -: Ноември 22, 2013, 11:50:17 »
Поздрави, съфоромци!
Днес слагам 44-та инжекция и както казват - края му се вижда вече.
В относително добра кондиция съм. Като изключим това-онова/най-вече умората/. Но май-вече свикнах и сякаш не обръщам толкова внимание на разни температури/миналата седмица беше 38.2/, кашлици, болки в очите и др. такива.
В последния месец най-вече ме тормози един неприятен сърбеж - по главата, лицето, зад ушите......... И местата където съм слагала инжекциите в корема. Уж мажа с разни неща........
Да кажа няколко думи и за кръвната картина:Левкоцити -     2.30 /реф. ст/т  - 4.0-11,0/
                                                                            Гранулоцити - 1,38 /реф. ст/т - 1,30-7,40/
                                                                            Еритроцити -   3,38 /реф. ст/т - 4,0 - 5,5/
                                                                            Хемоглобин -    102 / реф. ст/т - 120-160/
                                                                            Тромбоцити -     99 /реф.ст/т - 140-440/ 
                                                                             АСАТ -           17,70/реф. ст/т до 32/
                                                                             АЛАТ -             9,90 /реф-ст/т до 33/
                                                                             ГГТ -                  31/ реф ст/т до 36/
От месец не пия никакви добавки. Спрях ги/аз лично не усетих никаква полза / и резултатите не станаха по лоши - все на санитарния минимум си стоят. Единствено ГГТ малко ме тревожи, че в последния месец е мръднало с 10 ед. нагоре и по-високо от старта/25/- но каквото такова
От десетина дни съм намалила рибавирина с един брой - от 5 на 4 и хемоглобина се качи с 10 единици. То си знаем, че там е ключа от палатката - интерферона и рибавирина са виновниците.
Сега пак ще си го върна на регулярната бройка - така се разбрахме с д-р Николова и все се надявам да добутам до края.
Спрях да се тормозя с храната /месото, което преди толкова обичах сега едвам го понасям :sad3: /Повече постната храна, плодовете и зеленчуците ми се хапва. И ядките, които едвам хапвах напоследък, почти съм зарязала.
С една дума го давам "на уволнение"............Дано нещо не ми изиграе лоша шега, но повече изследвания да края няма да пускам/та и да има нещо едва ли ще разбера :laugh: Моля се да не лепна някоя бактериална инфекция и броя дните до края на годината.
А на 7-ми януари имам записан час за влизане в "Иван Рилски".
Това е от мен. Пожелавам на всички преминаващи през темата възможно най-безпроблемното лечение и постигане на очакваните резултати от него.
 :flowers:

Неактивен silvia

• Немедицинско лице
  • Публикации: 73
    • Профил
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Има близък с хепатит C
« Отговор #21 -: Ноември 22, 2013, 13:53:44 »
Е,малко остана до края все някак ще избуташ :wink3:Важен е крайният резултат и ти пожелавам дано да си преборила тази гадинка :bravo2:успех и от мен.

Неактивен Силвия Станиславова

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 317
    • Профил
« Отговор #22 -: Ноември 22, 2013, 17:28:58 »
 Айде,още маааалко и нека всичко е за добро,една голяма нула ти желая скоро и завинаги след това също:)))

:congrats: :love5:
Силвето

It's ordinary to love the beautiful,but it's beautiful to love the ordinary.

Неактивен Brattyboy

• Немедицинско лице
  • Публикации: 82
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
« Отговор #23 -: Ноември 25, 2013, 20:39:07 »
Браво на теб! Един месец ще мине и ще замине.

На мен лечението ми дотегна най-много през последните две седмици. Иначе минах през него без особени трудности. Сърбежите ми бяха първите няколко месеца, включително зачервяванията около местата, където се боцках. Кожният ми беше изписал крем адвантан (локално) и ксизал (антиалергично). С тяхна помощ избутах до края на зимата, когато всичко това отшумя от самосебе си.

Моето ГГТ в последните 2-3 години никога не е било в норма. Обикновено над 150 - 200.. С алкохол не съм злоупотребявал редовно. В началото докторите ме гледаха недоверчиво, но това е. Мислех като приключа лечението тогава да обърна внимание на причините за това високо ГГТ. Но бях приятно изненадан. Месец след приключване на лечението ГГТ-то ми влезе в норма и продължава все така да е в норма :shocked1:

Така или иначе тези ефекти са сред често срещаните.. Вероятността да ти направят такава беля, че да спреш лечението в последния месец ми се струва, че е твърде малка.. Стискам палци за успешно завършване и само "вирусът не се открива" нататък! :congrats:

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007