Последни публикации

Страници: [1] 2 3 ... 10
1
Общи теми / Re: Прием на генерика за хепатит Б
« Последна публикация от snd242 - Февруари 17, 2018, 19:05:12 »
Споделянето на подобен сайт води до блокаж на акаунта!
Така показва историята!
2
« Последна публикация от Coconut - Февруари 17, 2018, 12:38:05 »
Здравейте и благодаря на всички за информацията и споделянето на мнения, ефекти и как се чувствате от приемането на генеика. Моят приятел ще сменя виреада с генерик от следващия месец, та имах нужда да се уверя, че няма проблем в това.  :flowers:

Не съм сигурна, че това е подходящата тема - извинете ме, ако не е. Притеснени сме понеже му се налага да пътува Май-Юни месец в чужбина по работа за един месец и гледайки датите - 1 седмица би останал без хапчетата. Мислим вариант как можем да закупим резервна кутийка.. бях чела за вариант да се поръча/закупи от чужбина? Дали на някой ми се е налагало до момента и дали може да помогне със съвет от къде и какво да правим?
Съпруга ми също му се налага да отсъства дори за повече време- 2-3 месеца и затова си купи толкова опаковки на свободно от Турция , а и освен това когато има проблеми с аптеките и доставката да има резервни опаковки. Не може да се разчита само на няколко хапчета като и без това аптеките забавят с по един два , че и повече дни лекарствата .
Благодаря предварително.

Към

Много благодаря за отговора. На място ли ги купихте или ги поръчахте? Дали можеш да споделиш сайт, от който бихме могли да ги поръчаме? За колко време пристигат? Благодаря отново! :)
3
« Последна публикация от mimar - Февруари 16, 2018, 14:31:12 »
Здравейте и благодаря на всички за информацията и споделянето на мнения, ефекти и как се чувствате от приемането на генеика. Моят приятел ще сменя виреада с генерик от следващия месец, та имах нужда да се уверя, че няма проблем в това.  :flowers:

Не съм сигурна, че това е подходящата тема - извинете ме, ако не е. Притеснени сме понеже му се налага да пътува Май-Юни месец в чужбина по работа за един месец и гледайки датите - 1 седмица би останал без хапчетата. Мислим вариант как можем да закупим резервна кутийка.. бях чела за вариант да се поръча/закупи от чужбина? Дали на някой ми се е налагало до момента и дали може да помогне със съвет от къде и какво да правим?
Съпруга ми също му се налага да отсъства дори за повече време- 2-3 месеца и затова си купи толкова опаковки на свободно от Турция , а и освен това когато има проблеми с аптеките и доставката да има резервни опаковки. Не може да се разчита само на няколко хапчета като и без това аптеките забавят с по един два , че и повече дни лекарствата .
Благодаря предварително.

Към
4
Завършено лечение / Re: Завърши и моето лечение на хепатит С
« Последна публикация от bereta - Февруари 16, 2018, 13:37:33 »
При мен вируса сигурно го е имало повече от 25-26 години. Фиброзата ми е Ф 3, и по биопсия и по фиброскан (вземайки под внимание +/- грешката може и към цироза да клони). И вирусът и аз сам с употребата на алкохол, а и не само, сме помогнали за увреждането на черния ми дроб. Осъзнавам много добре всичко и не казвам хората да пият алкохол. Просто не съм човек на крайностите и на абсолютното въздържание. За това мисля, че нещо в минимални (дори не умерени) количества няма да е проблем за черния дроб. И забравих да споделя за хепапротекторите, приемах Лагоза от първото ми посещение при ГЕ до първия месец на приема на Зепатиер. Не съм спазвал никаква диета, просто малко ограничих количеството храна и почти без тестени изделия и въглехидрати. Дори свикнах да пия кафето и чая без захар.
5
Завършено лечение / Re: Миро след края на лечението на Хепатит Б с Пегасис
« Последна публикация от pgzenga - Февруари 16, 2018, 11:35:24 »
Резултати от изследвания на Миро /служебни медицински прегледи - 15.02.2018 г./:

ASAT - 23 (15-37)
ALAT - 52 (12-78)
GGT- 29 (5-85)
GLUCOSE - 7,36 (4.10-5.90)

WBC - 6,5 (4-10,0)
Neu% - 49,1 (48-75)
Eos% - 2,1(0-6)
Bas% - 0,8 (0-2)
Lym% - 37,9 (17-48)
Mon% - 8,2 (2-10)
Neu# - 3,2 (2,0-7,5)
Eos# - 0,1 (0,08-0,6)
Bas# - 0,1 (0-0,2)
Lym# - 2,4 (0,7-4,8)
Mon# - 0,5 (0,08-1)

RBC - 5,21(3,8-6,2)
Hb - 167 (110-180)
Hct - 0,487 (0,350-0,540)
MCV - 93,4 (80-95)
MCH - 32,1 (27-32)
MCHC - 343 (320-360)
RDW - 14,8 (11,5-15)

Plt - 249 (150-500)
MPV - 9,3 (6-10)
6
Моята история / Re: Аз - нова история...
« Последна публикация от anti-HBs - Февруари 16, 2018, 00:27:27 »
Споделм от моя опит за справяне с ХепБ (дори с комбинирано чистене на стеатоза).
Първо - не бих повишил в никакъв случай въглехидратите, дори напротив. Вирусите се хранят с въглехидрати и захар, а и не искаме да водим организма към възпаление. Хапвай си нисковъглехидратно, даже ако можеш високомазнинно и си бъди спокоен.
Второ - има немалък шанс да не си изобщо заразен. Ако партньорката ти не е била в остра фаза, а има хроничен хепатит - шансът да си го лепнал е минимален. Не се предава чааак толкова лесно както го изкарват. Аз разбрах супер късно за хепатита и две сериозни мои приятелки, с които правих секс без презерватив дълги години, не са заразени и не са го карали дори.
И трето - дори и да си болен, както писах колегите, 95% от възрастните го изчистват (от тях 2/3 без нито един симптом сериозен) и си свиркаш. Тежки натоварвания, стрес, цигари и алкохол си ги спестявай. Както и излишно притеснение, че нещо ти има. Проблемни са хората със слаба имунна система (главно деца до 5 год. И много възрастни хора).

Аз лично залагам, че даже не си заразен. Успех!
7
« Последна публикация от Velimira - Февруари 15, 2018, 18:30:11 »
Хванал си го рано хепатита! Аз сигурно го имам от 10 години, а колко алкохол се изпи през това време, не мога да го сметна. Поне съм пила само вино. Но и фиброзата ми е като по учебник за това време - F2, но с А1. Та сигурно алкохола има значение, но по-скоро при вече увреден дроб. 
8
« Последна публикация от BigBang - Февруари 15, 2018, 16:51:34 »
....сега когато го няма вируса и въпреки високата Ф3, черният ми дроб и сам ще се справи с "греховните" ми слабости.

....да се надяваме и че дроба така мисли, иначе то всичко може - демокрация е  :pardon: забрани няма, въпроса е в цената   :smile:
9
« Последна публикация от bereta - Февруари 15, 2018, 15:22:56 »
То и аз така си пийвах, само като видех салатка или вкусно хапване и веднага ги асоциирах с ракийка или винце. Но при тези скъпи хапчета си наложих строга забрана, не ми се мисли как щях да се чувствам, ако си пийвах и хапчетата не бяха подействали. Сега вече не се изкушавам от алкохола, но и не мисля да бъда пълен въздържател. За съжаление обаче с хапването си имам проблем. Не съм човек на крайностите и мисля, че сега когато го няма вируса и въпреки високата Ф3, черният ми дроб и сам ще се справи с "греховните" ми слабости.
10
« Последна публикация от snd242 - Февруари 14, 2018, 19:53:06 »
Вижте какво, аз с хепатит С, преди да знам че го имам, си порках като за световно, 50-100 мл на ден, по някога следваше вино или бира на корем. Резултат от фиброзата беше А0  F0 миналата година март. Сега ми е останало 1 месец да съм на диета и да пия хапчета и после мисля да си джаркам пак същия режим. :doubleup:
Страници: [1] 2 3 ... 10

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007