Последни публикации

Страници: [1] 2 3 ... 10
1
Вярно ли е, че всички родени след 1992 г. са ваксинирани срещу Хеп. Б?
2
Моята история / Re: Аз - нова история...
« Последна публикация от Simplеguy - Февруари 24, 2018, 19:07:52 »
То като цяло алкохолът вреди не само на хората с хепатит - забавя метаболизма и прави ежедневието ни не толкова свежо, дори за дни напред. В крайна сметка е токсин, който кара черния ни дроб да работи извънредно, за да ни "изчисти". Малко хора знаят, че например когато се стигне до повръщане при препиване с алкохол - това е всъщност симптом на "свръхдоза" и организмът задейства механизъм да се изчисти от отровата чрез изхвърляне на всичко от стомаха. При свръхдоза с доста от наркотиците също се стига до повръщане. Та - всичко с мярка е ок (с или без хепатит).

Основното е да не се поддаваш на излишна параноя и притеснения. Аз лично се поддадох и не ми повлия добре изобщо, затова гледам да помагам на други да не допускат тази грешка. Просто се изследвай и проверявай чат пат в следващите 6 месеца и спазвай леко по-здравословен начин на живот, каквото написах по-горе и всичко ще е топ.

Признателен съм ти отново, исках да те попитам какво би ме посъветвал за спорт, твоето мнение?  :smile:
3
« Последна публикация от anti-HBs - Февруари 24, 2018, 12:47:32 »
То като цяло алкохолът вреди не само на хората с хепатит - забавя метаболизма и прави ежедневието ни не толкова свежо, дори за дни напред. В крайна сметка е токсин, който кара черния ни дроб да работи извънредно, за да ни "изчисти". Малко хора знаят, че например когато се стигне до повръщане при препиване с алкохол - това е всъщност симптом на "свръхдоза" и организмът задейства механизъм да се изчисти от отровата чрез изхвърляне на всичко от стомаха. При свръхдоза с доста от наркотиците също се стига до повръщане. Та - всичко с мярка е ок (с или без хепатит).

Основното е да не се поддаваш на излишна параноя и притеснения. Аз лично се поддадох и не ми повлия добре изобщо, затова гледам да помагам на други да не допускат тази грешка. Просто се изследвай и проверявай чат пат в следващите 6 месеца и спазвай леко по-здравословен начин на живот, каквото написах по-горе и всичко ще е топ.
4
Общи теми / Re: Прием на генерика за хепатит Б
« Последна публикация от galatea - Февруари 23, 2018, 11:17:42 »
Здравейте!
Вчера занесох в Терапия Варна готовата си епикриза за изготвяне  на поредния протокол.Но не се сетих да уточня,че вече съм заменила Виреада с Тенофовир,а и никой не ме попита естествено.
Знаете ли как процедират откакто Виреада е платен ?
Ако някой разполага с координати на занимаващите се с протоколи в Терапията , моля да сподели !
5
« Последна публикация от Simplеguy - Февруари 23, 2018, 00:55:59 »
Споделм от моя опит за справяне с ХепБ (дори с комбинирано чистене на стеатоза).
Първо - не бих повишил в никакъв случай въглехидратите, дори напротив. Вирусите се хранят с въглехидрати и захар, а и не искаме да водим организма към възпаление. Хапвай си нисковъглехидратно, даже ако можеш високомазнинно и си бъди спокоен.
Второ - има немалък шанс да не си изобщо заразен. Ако партньорката ти не е била в остра фаза, а има хроничен хепатит - шансът да си го лепнал е минимален. Не се предава чааак толкова лесно както го изкарват. Аз разбрах супер късно за хепатита и две сериозни мои приятелки, с които правих секс без презерватив дълги години, не са заразени и не са го карали дори.
И трето - дори и да си болен, както писах колегите, 95% от възрастните го изчистват (от тях 2/3 без нито един симптом сериозен) и си свиркаш. Тежки натоварвания, стрес, цигари и алкохол си ги спестявай. Както и излишно притеснение, че нещо ти има. Проблемни са хората със слаба имунна система (главно деца до 5 год. И много възрастни хора).

Аз лично залагам, че даже не си заразен. Успех!

Много съм ти благодарен! Бъди жив и здрав! Не съм си променил нищо, само по-леко с алкохола, въпреки че уикенда си ударихме по 1 бутилка и отгоре вино на човек едната вечер и не е лошо да не се повтаря, но си струваше като изживени емоции и спомени...
6
Моята история / Re: Здравейте и от мен!
« Последна публикация от BigBang - Февруари 20, 2018, 22:35:17 »
Аналгинец за температура не вреди  :smile:
7
« Последна публикация от лиана - Февруари 20, 2018, 18:30:22 »
Какво става тази зима с мен не знам, но аз пак съм болна. От снощи болки в дясната сливица, днес плюс болки в ставите и мускулите и температура най-вероятно, но нямах термометър в работата. По едно време ме втрисаше дори. До миналата седмица бях болнични и уж се възстанових напълно. Не мога пак да излизам болнични, и януари и февруари се отчетох, а другата седмица ще ползвам 2 дни болнични за изследванията. А момента изобщо не е подходящ. Дано само всичко е наред с лечението!
8
« Последна публикация от лиана - Февруари 19, 2018, 19:49:07 »
Края на другата седмица ще правя изследванията след първия месец. Надявах се да приключа за един ден, но се оказа че изписването е на втория ден.

snd242, на мен ми казаха, че 50лв е доплащане към клиничната пътека. Сутринта предполагам пак на гладно се правят изследванията?

Някой да е започнал да забравя по време на лечението? Например да си забравиш чантата, или част от нещата за работа, в тази посока забравяне.

9
На лечение съм / Re: Започнах и аз битката
« Последна публикация от Vesetoo - Февруари 19, 2018, 16:26:25 »
:dance: Браво за хубавите новини на всичкииииии , пу-пу все така да е .  :dance:

Като се замисля и при мен имаше обрив,по-гърба и краката,появяваше се за 15м-30м и после все едно нищо не е било,но това да е !

Началото на март при мен стават 6м и трябва  да "влезна" отново в болница за ПСР и обичайните изследвания.

Бъдете здрави!
10
Завършено лечение / Re: Завършено лечение с Zepatier
« Последна публикация от gele77 - Февруари 19, 2018, 12:10:14 »
Здравейте,имате ли представа дали аз мога да предам вируса хепатит Ц на жена ми и от там на детето,питам ви защото детенцето ми е на 4г. И сега го приеха в болница с диагноза Нефротичен Синдром и почвам да се обвинявам дали аз нещо нямам вина защото когато се роди,аз съм бил с вирусен хепатит Ц ф3 генотип 1А
Страници: [1] 2 3 ... 10

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007