Последни публикации

Страници: [1] 2 3 ... 10
1
Моята история / Re: Здравейте и от мен!
« Последна публикация от snd242 - Януари 16, 2018, 23:17:06 »
Не съм пускал, лекаря ми каза да ида в болницата един месец след началото на терапията.
2
Общи теми / В Италия с хепатит Б
« Последна публикация от fanita - Януари 16, 2018, 00:44:42 »
Здравейте! заминаваме за Италия, понеже дългоочакваната ни рожба е с рядкото генетично заболяване Муковисцидоза. Нямаме възможност да я лекуваме в България. В Италия се предоставят всички медикаменти безплатно. Но съпругът ми е с хроничен хепатит Б и пие Виреад. Дали има други българи на Виреад в Италия? Не успях да намеря информация. Незнам как ще продължим с неговото лечение там.   
3
« Последна публикация от BigBang - Януари 15, 2018, 21:22:31 »
моите бяха по 1 на ден
4
« Последна публикация от лиана - Януари 15, 2018, 17:47:59 »
Те нали са сутрин и вечер едните хапчета, та се чудех дали трябва да има  12часа между двата приема т.е. сутрин в 8-9 часа и вечер в 20-21часа.

Почетох малко във форума и видях, че трябва да се правят изследвания по таблица. Намерих моята и видях, че за изходни са писани тези от края на август, при хоспитализацията за биопсията. Има два объркани резултата, но при тях трябва да ги има верните. Докторката нищо не ми е казала по въпроса, аз се бях отказала да пускам каквото и да било, но сега се замислих, дали пък не е задължително. Днес не успях да се чуя с нея.

Вие пускахте ли някакви изследвания точно преди да започнете лекарствата и на втората седмица, и личния лекар ли ги назначава тях.
5
« Последна публикация от BigBang - Януари 15, 2018, 02:43:19 »
Някаде четох че е най добре да се пият на обед с яденето защото организма е най силен на обед и по лесно се понася действието на самите медикаменти .
Аз така и направих пих ги на обяд с яденето - е вярно че нещо ми се доспиваше към 7 вечерта но това след първият месец вече започна да отшумява.
Наистина е добре да спазваш часът на прием но...  +/- един час няма проблем - то нямам как да не ти се случи в някой дни да забавиш или подраниш с приема - я работа, я нещо друго... затова ако излизаш сутрин от вкъщи винаги си взимай хапчето с теб в някаква непромукаема опаковка или просто добре опаковано, така ако си на вън или на работа няма да имаш проблем с приема.
6
« Последна публикация от лиана - Януари 14, 2018, 15:10:14 »
Така е Панев, спокойствието винаги е важно. Трябва да ставам.
7
Моята история / Re: Започна и моята история....
« Последна публикация от spanev - Януари 14, 2018, 08:25:23 »
На 12-та седмица имах отрицателен ПЦР. Най накрая видях и аз как изглежда той :)
В края на Април ще станат 6 месеца и ще пусна отново да проверя дали не се е върнал.
Беше дълго пътуване. Помогнах си като не мислех въобще за него. Все едно не е в мен. Чувствам се отлично, но аз така или иначе не бях усетил някакви симптоми от него.
Или може би го имах толкова отдавна, че симптомите ми бяха станали като част от живота и бях свикнал с тях.
Успех на всички лекуващи или чакащи лечение пожелавам.
8
« Последна публикация от spanev - Януари 14, 2018, 08:18:05 »
Привет Лияна.
Няма значение в кой час ги пиеш. Просто гледай да е по едно и също време - по лесно се свиква и така няма да пропуснеш ден. Можеш да закъснееш с до 6 часа мисля с  приема на следващото хапче, но все пак провери в листовката, че може и да те заблуждавам.
Аз понеже ставам в 6 си пиех хапчето тогава. Почивните дни в 8.
Не пией чай и избягвай цитрусите. Най вече грейпрфрути !
При мен нямаше абсолютно никакви странични ефекти. Много е важно да пиеш вода...поне 3 литра на ден.
Дали трябва да си спокойна ? Ами да. Независимо дали имаш или нямаш хепатит трябва да си. Организма ти работи по добре така.
Относно храненето - не мога да дам кой знае какви препоръки. Аз по принцип мазни неща, сладко,чипсове и всякакви джънк фуд си ги избягвам. През двете години и половина, преди да получа лекарствата не съм спирал да ходя на фитнес или да се разхождам.
Иначе 3 години не съм вкусвал алкохол. Много рядко 1 бира...но това е за веднъж в месеца.
През първата седмица асата  и алата от стойности 320 и 250 веднага влязоха в нормите. След месецПЦР-а от 1.5 мил падна на 150 еденици. Но така и си карах до 12 седмица, когато беше пренебрежително нисък (>25) но все още го имах. След 12-та седмица вече бях отрицателен но го пиех хапчетата до края на 24-тата.
Пожелавам ти успех. Най лесно е когато приемеш и почнеш да живееш все едно нямаш хепатит.
9
« Последна публикация от лиана - Януари 14, 2018, 00:31:32 »
Днес съм малко руса, та да видим дали съм разбрала правилно.
Пример:
Взет протокол и лекарства - понеделник 15 януари
28 дни са до 11февруари

Започвам да ги пия събота - 20 януари
28 дни са до 16 февруари
 :smile:
Контролните изследвания трябва да бъдат напр на 9 февруари петък и в понеделник на 12 февруари при личния и в аптеката за новите лекарства. До 16 феврури би трябвало да ги имам.
Правилно ли съм разбрала?

Този страничен ефект, който споменаваш ме притеснява. Работя с химикали. Май ще трябва да си взема няколко дни отпуск или болнични, а момента е крайно неподходящ.
Дано резултата те изненада положително  :smile: ще стискам палци.

Някой друг имал ли е подобни оплаквания?

10
« Последна публикация от snd242 - Януари 13, 2018, 23:39:10 »
Аз съм на харвони и ребетол, по-време на яденето ги лапам. Кафето и чай  е добре да се избягват.
Резултата преди лечение е стария, Другата седмица правя 4та седмица и съм на изследване.
При моя генотип не очаквам да е изчезнал. Чак на 8ма седмица ще се разбере - това видях от изпитанията на лекарствата публикувани в нета.
Виж как са работните дни и кога ще може да планираш изследването на 4та седмица.
Аптеката се бави и личния се мръщи на 28 дни период, та си прави сметката съгласно това.
Най-важно е да не пропускаш дозите.
Страничен ефект има малко, но е поносимо. Първите дни губех представа къде се намирам, в смисъл стоя в коридор и преди съм влизал в този или онзи офис, но на първия ден от приема губех идея къде съм и ми трябваше повече време за реакция. Този ефект отшумя в рамките на 2-3 дни. Химията си е тежка.
Сега положението почти е безгрижно.
Страници: [1] 2 3 ... 10

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007