Автор Тема:  Ето ме  (Прочетена 3571 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен smakl

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Ето ме
« -: Септември 06, 2011, 23:33:16 »
Здравейте и от мен!!! От няколко месеца съм в този форум, но чак сега имам питане:)))
"Притежавам" хроничен хепатит С... :) . Остава ми общо взето  2 месеца до края на лечението /48 седмици/ , а напоследак някои кръвни стойности доста спаднаха, като например левкоцити 1,9 г/л и гранулоцити 0,8 г/л и моята лекарка /не главната/ ме посъветва да намаля наполовина следващата инжекция ( на 90) или да пропусна една... Та се питам дали трябва да изхварля другата половина или да я запазя. Ако я запазя това не означава ли че лечението ще продължи по-дълго?! Дали мога да продължа по нормалния начин или е опасно за здравето... Междудругото имам 3 отрицателни ПСР досега. Предполагам че ще ми кажете да се обърна към главния доктор, но просто в момента не ми се "занимава" с доктори!!!:)
Благодаря че ме изслушахте.... :smile:

Неактивен anita

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2988
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
Re: Ето ме
« Отговор #1 -: Септември 06, 2011, 23:39:15 »
Избора е твой. Може да запазиш остатъка и да удължиш лечението с още една седмица или да го изхвърлиш. Според мен няма да има значение за крайния резултат.

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен qiqi

• Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 845
    • Профил
« Отговор #2 -: Септември 06, 2011, 23:53:21 »
В никакъв случай не трябва да пропускаш една.Сложи 90мг,а другото можеш да го запазиш за следващата седмица,хем ще ти влезнат в норма изследванията,хем ще си починеш малко.Една седмица повече или по-малко все тая.
Всички следващи ПСР-и да си ти отрицателни :doubleup:

Неактивен ivka81

• Публикации: 608
  • генотип 1b
    • Профил
« Отговор #3 -: Септември 07, 2011, 00:35:05 »
Запази си половинката в хладилника.Другата седмица сложи останалото като си закупиш инсулинова игличка от аптеката. почти на финала си това няма да се отрази на крайния резултат на лечението,но за сметка на това ще подобриш кръвните показатели. Аз карах с намалени дози почти цялото лечение няма да споменавам колко Пегасиса имам в хладилника. За сега седят за всеки случай,не дай си Боже се се наложи да повтарям.
пожелавам ти успех.И много здраве.

Ивето

Не търси пътя!Отиди там, където го няма и остави следа....

Неактивен Орфей

• Немедицинско лице
  • Публикации: 657
    • Профил
« Отговор #4 -: Септември 07, 2011, 14:40:50 »
Здравей! Аз също те съветвам да не го изхвърляш. Винаги може като всичко мине успешно да изхвърлиш остатъка, а може и да ти се наложи да ползваш втори път 1/2 и ще си ползваш от него. Това са скъпи лекарства и след края на лечението си може да оставиш неизползваната доза в болницата, ако се наложи за някой пациент и така ще помогнеш на някой човек. Успех ти желая!

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007