Автор Тема:  Къде да продължа лечението си?  (Прочетена 4916 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mitak273

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон
  • Резултати: Релапс на хепатита след лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
Къде да продължа лечението си?
« -: Януари 31, 2016, 18:15:05 »
Здравейте и от мен!На 52 години съм,от гр.Русе.С хроничен вирусен хепатит Б съм.Болестта е открита през 2005 година,но лечението ми започна от 2010 г.с Пегасис със спадане на вирусната репликация и транаминазна активност,но с релапс на болестта скоро след края на терапията.Лечението ми се провеждаше в УМБАЛ "Св.Иван Рилски".От края на 2011 г. съм на лечение с Бараклуд като от тогава вируса не се открива.До сега всичко вървеше добре,но този месец няколко дена преди заплануваната дата ми се обадиха от болницата и ми казаха,че не могат да ме приемат.Аргументираха се,че вече имат лимит за приема и намалена леглова база.Казаха ми да си търся друго лечебно заведение или да си платя изследването-300 лв.Нямах време да търся друга болница и си платих.И сега не знам какво да правя.Бихте ли ми дали съвет къде да се насоча.За мен по близо са Варна или Плевен.Ако имате телефони на лекари с които да се свържа,за да не ходя напразно,въобще всяка една информация ще ми е от полза.Благодаря ви предварително!

Неактивен Таня Митева-Димитрова

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 114
    • Профил
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: В момента съм на лечениe
Re: Къде да продължа лечението си?
« Отговор #1 -: Януари 31, 2016, 21:34:21 »
Нямат право! На пациентите, които се лекуваме във Варна се опитаха да ни сервират този номер Март месец 2015. Веднага пуснах оплаквания към ЗК и Министерството на Здравеопазването. С помощта на Силвана получих изходящ номер на оплакването си, а на такива са длъжни да дадат отговор и да реагират. Веднага ни се обадиха да ни запишат дата. Оттогава никой не ни предлага подобна схема.
Предлагам да напишете и имейл до сдружението, за да имат и те подаден към тях сигнал.
Във Варна има пациенти от цяла северна България, но за качество на обслужването и човечност, не бих могла да говоря. Поне отделението е изцяло ремонтирано и обстановкта не е мизерна, ако се налага на човек да лежи.

Неактивен mitak273

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #2 -: Февруари 02, 2016, 16:57:51 »
Благодаря Ви много за отговора.Да,така е-нямат право,но го правят.Реших другата седмица да отида до Варна,но понеже никога не съм ходил в тази болница моля за някои напътсвия-къде се намира гастро отделението,как става записването за прием,има ли определени дни и часове за записване и т.н.Благодаря предварително.

Неактивен Таня Митева-Димитрова

• Немедицинско лице
  • Публикации: 114
    • Профил
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: В момента съм на лечениe
« Отговор #3 -: Февруари 02, 2016, 21:34:03 »
За съжаление незнам много удобен и сигурен начин да се запише час. Часове за прием се дават за три месеца напред. Направление от личен лекар няма да свърши работа, но последните епикризи и изследвания, сигурно ще бъдат от полза. Отделението се намира на 11 етаж, а приемния кабинет е извън отделението, при асансьорите. Сутрин започват в 8 часа. 
0888842505 е телефона на д-р Иванова. Може и да не отговори, но тя е подходящия човек, който да даде информация как да се постъпи във вашия случай. По-добре е да не знае кой е дал телефона и, защото не сме първи приятелки и не страдаме от топли чувства една към друга. Бих препоръчала първо да говорите с нея, за да не губите време и средства и да дойдете, за да ви върнат за много по-късна дата.
Моят телефон е: 0888276892. Ще се радвам, ако мога да бъда полезна с нещо.

Неактивен mitak273

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #4 -: Февруари 02, 2016, 22:16:02 »
Още веднъж-много благодаря!Това е много ценна информация за мен.Желая ви успех!

Неактивен mravche_ot_gorata

• Немедицинско лице
  • Публикации: 132
  • Put another dime in the jukebox
    • Профил
  • Вид лечение: Безинтерферонова терапия (ДААС)
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
« Отговор #5 -: Март 05, 2016, 12:50:07 »
Здравей, Митак,

ето и още един телефон: 052/978231. Това е Приемно-консултатитвният кабинет. Както е писала Таня по-горе, говорим за 11 ет. на Терапията, или УМБАЛ "Св. Марина". Ако си в кондиция, не чакай асансьор.  :girl_wink: Ти може би вече имаш развитие по твоя случай, но все пак. Тъй като скоро минах по този път, описвам накратко какво става: отива се пред приемния кабинет с направление за хоспитализация по съответната клинична пътека и се чака там. Сестрата (Златева) излиза от време на време да види кой за какво е, тъй като там чакат всички - които са за планиране и които са за прием. Ти ще си за планиране. Ще те приемат по някое време, ще ти дадат този същия телефон да се обадиш н-ам кога си и ще те пратят по живо по здраво. Не се държат зле, но са доста натоварени и общо взето са безразлични към хората.

Ако вече си оправил нещата, супер. Ако все още приемът ти предстои, дано всичко мине гладко.

поздрави,
мравчето
... че трябва твърдост, кураж, постоянство,
че страхът е подлост,  гордостта - пиянство.

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007