Автор Тема:  Натрупване на желязо  (Прочетена 4209 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен hristo_gb

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 120
    • Профил
  • Вид лечение: Безинтерферонова терапия (ДААС)
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: Натрупване на желязо
« Отговор #30 -: Октомври 19, 2021, 12:25:54 »
Пак същата история. Калция вече е в норма, но желязото пак се е вдигнало - 31 при горна граница 28, и заедно с него и АЛАТа - 61 при горна 44.
Белтъка на горна граница.
Другите винаги са ми така - лимфоцитите нагоре, гранулоцитите надолу.
Чудя се дали АЛАТ-а може да се е вдигнал само от желязото или има връзка с нещо друго (примерно повишения белтък).
Или пък да съм омазнил дроба?
Или да е от хемангиома в дроба, който ми откриха тази пролет? Но тогава всички чернодробни бяха идеални.
Алкохол не близвам, лятото изпих 2 бири и това е.

Напоследък се чувствам доста изморен (особено след стрес с роднина, който имаше здравословен проблем).
Започнах да се схващам и т.н. - особено ме мъчи ръката напоследък - лявата - сякаш болката тръгна от плешката (лявата).... а то желязото прецаква и сърцето май...
Или пък да съм лепнал Ковида и аз най-после?
Ето изследванията:
https://imgur.com/a/Cn68ibC
« Последна редакция: Октомври 19, 2021, 14:20:54 от hristo_gb »

Неактивен positivevibes

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 83
    • Профил
  • Вид лечение: Алтернативно
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Хроничен хепатит B
« Отговор #31 -: Октомври 21, 2021, 01:15:23 »
А феритин изследван ли е или само желязото, че не го виждам, а уж е от различно значение? Тъкмо преди малко четох, че повишен феритин е знак за потенциално увреждане на черния дроб, както и повишения алат. Чернодробните могат да бъдат доста променливи като цяло. А с този хемангиом какво се случва?

Неактивен hristo_gb

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #32 -: Октомври 21, 2021, 08:57:39 »
Здравей,
Не не съм изследвал феритин, защото го нямаше в пакета, а преди 3 месеца и желязото ми беше в норма и ензимите бяха идеални. Ще го изследвам след 1-2 месеца, няма смисъл да пускам по-често сякаш. Почнах пак брашното от бял трън да видя дали ще повлияе.
Хемангиома доколкото разбрах е другото име на киста, но когато го установиха беше преди операцията за паращитовидната жлеза, а тогава чернодробните също бяха идеални и затова не се разтревожих особено. А и беше доста набързо прегледа в Токуда, по-скоро се притеснявах за предстоящата операция и дали няма да си навредя с упойката нещо. Видимо от изследванията преди три месеца (1 месец след операцията) уж не бях навредил...
Но тази киста ако е порастнала може да стане и проблем... според мен е станала от биопсията, която се наложи да правя преди време за да мога да получа скъпите хапчета за хепатит Ц....
Само че никак не ми се ходи пак по лекари в момента особено с тези нови ковид истории отново...  А и от Токуда сякаш съм разочарован... Мен поне никакво внимание почти не ми обръщат - набързо ме претупват и никакви отговори на такива въпроси...
Склонен съм да мисля, че има връзка с желязото защото тая пролет АЛАТа ми спадна от около 40 на под 30 точно когато ми падна и желязото (тогава така и не разбрах как спадна). Може би и взимането на кръв за изследвания да е помогнало знам ли....

Чудя се дали някой гастроентеролог няма частен кабинет, от тези добрите в София, но поне да не се тъпча в болниците...

Неактивен positivevibes

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 83
    • Профил
  • Вид лечение: Алтернативно
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Хроничен хепатит B
« Отговор #33 -: Октомври 21, 2021, 11:30:13 »
За съжаление нямам никакви отзиви за лекари в София и като цяло в България всъщност. Щом си започнал белия трън и ако идеята ти е да защитиш черния дроб, ти препоръчвам Лецитин и Л-глутамин също (на кратко спомагат за изграждането на здрави чернодробни клетки и не само).

Неактивен hristo_gb

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #34 -: Октомври 21, 2021, 12:00:19 »
Благодаря, ще ги проуча. Факт е, че се бях поотпуснал напоследък с храненето и качих и килца и ядях доста боклуци, та, да - май е добра идея да взимам нещо. Бях се успокоил, че черния дроб няма какво да го мисля след добрите стойности на ензимите последно, а и не пия алкохол, но ето че той ми напомни за себе си :)

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007