Последни публикации

Страници: 1 [2] 3 4 ... 10
11
Моята история / Re: Хепатит С, установен по време на бременност
« Последна публикация от Още една - Февруари 18, 2024, 13:56:25 »
За успокоение на жените в моята ситуация, искам да споделя положителния завършек на историята. Шест месеца след края на лечението си, направих PCR rnk и установих, че съм напълно излекувана. На бебчо отново пуснах Антиген, той беше вече на 1,5 г. и този път тестът беше отрицателен - най-голямата радост за нашето семейство. Резултатите излязоха точно преди Коледа. Желая на всички да получат подаръка, който ние ще помним винаги! Благодаря на всички, които ми отговориха и ме подкрепиха по пътя на лечението ми, в трудния период на невежеството и страха. Бъдете здрави! ❤️
12
От 1 февруари 2024 г. Национална здравноосигурителна каса (НЗОК) стартира нова услуга, насочена към предоставянето на информация за статуса на протоколите IА/IВ/IC (Е-ПРОТОКОЛ), за които се извършва експертиза в Комисия за експертиза по чл. 78, т.2 в РЗОК и в ЦУ на НЗОК. Лечението на хепатит В и С се предписва именно с такива протоколи.

На следния линк  (https://reports.nhif.bg/) всеки, който желае, може да направи проверка за статуса на своя протокол посредством въвеждане на националния референтен номер на е-протокола и идентификатора на пациента (ЕГН), включително и да получи информация за процеса на одобрение, забавяне или отказ, както и причините за това. Номерът на протокола следва да се предостави на пациента от комисията, която го е издала.

Припомняме, че срокът за разглеждане на първоначално подаден протокол е 60 календарни дни, а всеки последващ протокол за удължаване на лечение следва да се одобри в рамките на 30 календарни дни.

https://www.hepactive.org/news/kak-da-proverim-statusa-na-elektronen-protokol-za-otpuskane-na-lechenie-za-khepatit-vs
13
Здравейте,

първото по рода си социологическо проучване сред пациенти с хепатит В и С за качеството на техния живот и лечение е на лице! Световният хепатитен алианс заедно със Сдружение ХепАктив искат да ви поканят да отделите 5 минути и да попълните анонимно въпросника, който цели да разбере повече за нивото на грижи и възможна стигма, която сте срещнали като пациент в България.

Силно насърчаваме всички пациенти да вземат участие!

https://www.worldhepatitisalliance.org/apps/redcap/surveys/?s=FELXDLYN7KYTWRAT 
14
Моята история / Re: Новооткрит хепатит Б + съпътстващи проблеми
« Последна публикация от Berethor - Януари 30, 2024, 11:21:13 »
Просто предавам думите на гастроентеролога в Стара Загора - нищо повече.

Ще се опитам да убедя майка си да отиде и до София, но няма да е лесно

Относно правния въпрос, когато се назначи лечение и се успокоят нещата, ще пиша допълнително.

Още веднъж благодаря за всичко :)
15
Диагностика / Re: Как да се лекувам?
« Последна публикация от Лени - Януари 30, 2024, 08:38:39 »
Благодаря!
16
« Последна публикация от Силвана Лесидренска - Януари 30, 2024, 08:37:11 »
Бодимед и Рамус не, ако ще правиш нека е Цибалаб.
17
« Последна публикация от Лени - Януари 30, 2024, 08:35:13 »
Силвана,аз само се проследявам не съм на лечение.
Питането ми е дали мога да се доверя на друга лаборатория  освен на  тази в Иван Рилски за HBV DNA.- писиар.
18
« Последна публикация от Силвана Лесидренска - Януари 30, 2024, 08:10:15 »
Ще ти издадат ли протокол от Рилски само с пср, без да отидеш до там? Ако да, не виждам какъв е проблема
19
При вирусен товар без направен Фиброскан как се установи че хепатитът е неактивен?
Аз ви посъветвах да се насочите към Токуда, ако имате възможност, повече не знам какво кажа.
20
Моята история / Re: Новооткрит хепатит Б + съпътстващи проблеми
« Последна публикация от Berethor - Януари 29, 2024, 21:22:01 »
Отново благодаря,

Оказа се, че има и Hep D и лекарката от Стара Загора пусна да изследва вирусен товар и за него.

За Hep B каза че бил в "неактивно" състояние. Не се спомена нищо, нито за биопсия, нито за Фиброскан

Това пропуск ли е? Трябва ли да се тревожим?
Страници: 1 [2] 3 4 ... 10

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007