Автор Тема:  Защо има толкова много хронифицирали случаи на Хепатит Б?  (Прочетена 3543 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Todor

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 15
    • Профил
Здравейте.

Писал съм тук преди, но сега имам общо питане, което ме интересува. Предварително моля модераторът, ако не съм си постнал темата в правилния раздел да я премести.

Защо има толкова много случаи на хроничен Хепатит Б? При възрастните знам, че 94% са в състояние да изчистят вируса до 6 месецая от заразяването. Т.е. само при 6% хронифицира. Обаче ми се струва, че нещата не са точно така. Този форум е доказателство за думите ми, отделно и аз познавам човек с хроничен Хепатит Б. Оставам с убеждението, че ако разбере, че е инфектиран навреме с Хепатит Б (малко вероятно е) човек има 6 месеца, през които шансовете му за победа са големи. "Изпусне" ли се този срок сякаш вероятността за трайно изчистване е много малка.

Интересува ме и сексуалното предаване на Хепатит Б (знам, че е по-лесно от това на Ц, или ХИВ). Но зависи ли от вирусния товар? Някой с хроничен хепатит Б по-заразен ли е от някой, който е в остра фаза?

Благодаря.

Неактивен Силвана Лесидренска

• Global moderator
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 3167
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
Здравей,

това е форум за болни хора, та е нормално тук да се срещат доста такива Б-положителни :) Честотата на заболяваемост е /приблизително/ 350 000 души или около 7% от населението ни го има.
Шансът да изчистиш Б не зависи от това дали ще го ''хванеш" навреме или не. Всичко е въпрос на имунна система. Ако тя е силна, ще оздравееш и изградиш имунитет. Ако ли не-ставаш хроничен.
По отношение на предаването- хепатит Б се съдържа в телесните течности/ влагалищни секрети, сперма,слюнка/ и кръвта. Ако човек е с високо съдържание на вирус, то той ще зарази лесно. Мисля, че няма отношение това дали е в остра или хронична фаза, важна е концентрацията вирус.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен Todor

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 15
    • Профил
Благодаря много за отговора.
И все пак има нещо, което не разбирам. 350 000 хронично болни. За да станат 350 000 това означава, че близо 6 милиона са се срещали с вируса, за да останат 350 000 хронично болни. Смятам ги по този начин, защото след 1992 г има задължителна имунизация при децата. т.е. големият процент хронично болни деца вече отпада като възможност. Явно преди 1992-ра има много новородени и малки деца, които поради липсата на задължителна имунизация не са знаели, че са заразени. И все пак, ако приемам 5-6 милиона от 7 милионна БГ да са се срещали с вируса, това е безумно голям процент. Имам усещането, че здравната култура на българина е безумно занижена (в това число и на медицинския персонал). Най-страшното е, че дори при рутинни процедури (зъболекар, гинеколог, маникюр, татуировки) има огромна възможност да се заразиш. Просто защото човек не може да "избягва" всичко и винаги да е нащрек. Заболи ме зъб? Мога ли да не отида на зъболекар? Мога ли всеки път да го питам колко внимателно си стерилизира инструментите? А да не ви разказвам като ги попиташ как те гледат лошо, все едно си им накърнил лекарската чест. Отплеснах се, но просто ме е яд, че се чувствам безсилен по отношение на превенцията и съжалявам онези, които вече имат подобен проблем.

Неактивен Ме

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 53
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Недиагностициран/а
Абсолютно подкрепям мнението ти. В моя случай съм се заразил или в болницата или при зъболекаря си, като не изключвам вероятността да са ме заразили като съм давал кръв.
Наистина, защо се прави толкова малко по отношение на превенцията!?
Като си спомня какво ми беше мнението относно ваксинирането на новородени срещу хеп. Б.

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007