Автор Тема:  Моят старт на 02.07  (Прочетена 71131 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5566
    • Профил
    • My Home Page
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: Моят старт на 02.07
« Отговор #15 -: Юли 05, 2010, 23:40:51 »
Здравей и честито започване на лечението!
Пожелавам ти малко странични ефекти, но с максимален ефект върху вируса!  :good:
Относно въпроса:
    Все пак, не ми е ясно, защо трябва да стигаме до дъното, а после да намаляваме дозата, както го прави в момента Вили1982? Не е ли по-добре с умерени, но по-сигурни и постоянни темпове с дозат 800мг?   Още повече, че генотипа го позволява, а и кг също, въпреки, за генотип 3 теглото нямало значение.
И аз не мога да кажа точна причина за по-високата доза от препоръчителната за конкретния генотип, но трябва да имаш предвид един много важен момент. При лечението на хепатит C първите 12 седмици са изключително важни - от това как ще намалее репликацията през това време зависи целия изход от лечението. Именно затова дори и новите препарати и схеми за лечение се опитват да постигнат максимален спад на вируса в първите 12 седмици. Затова именно през това време е много важно да не се намаляват дози и т.н., а да се кара на максимално допустимите и поносими дози. След като минат тези седмици може да се свали и дозата на лекарствата, в случай, че се наложи, и то без сериозни притеснения за крайния изход от лечението.

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен avgustina09

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 219
    • Профил
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати
« Отговор #16 -: Юли 06, 2010, 21:04:38 »

Радо, благодаря ти за отговора!
   Има логика в тази схема... Прозвуча ми убедително... Ще си я преповтарям наум до първите изследвания, които ще си правя в средата на другата седмица. Тогава ще видим...

Досега бях да не кажа много добре съвсем прилично, но рибавирина почва да се трупа в организма и си казва думата. Днес към края на деня започнах да бъркам цифри и концетрацията ми изчезна в небитие. :fool3:  Такова състояние е странно и неприемливо за мен и този факт съвсем ме ошашави  и станах още поразсейна ... една верижна реакция стана :sick:.  До края на работния си ден вече бях взела решението да взема болнични да края на лечението си. Трябва да питам личната как стоят нещата с тях, полага ли ми се изобщо...

Неактивен sneji

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 312
    • Профил
  • Резултати: В момента съм на лечениe
« Отговор #17 -: Юли 06, 2010, 23:04:22 »
Здравей и  от мен.Честито започване на лечението,пожелавам ти успех и бой по гадната гадинка  :carate: шест месеца минават много бързо,страничните ефекти от медикаментите се преодоляват,а колкото  до интерферона и копегуса те ще са ти приятели през оставащият период от твоето лечение.И заедно с тях ръка за ръка ще изгоните нежеланият гост!  :bravo2:

Неактивен irka

• усмихната
  • Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 734
    • Профил
  • Вид лечение: Телапревир + пегилиран интерферон + рибавирин
« Отговор #18 -: Юли 07, 2010, 05:57:14 »
Честито започване на лечението!

Пожелавам ти след 6 месеца да ти честитим отрицателния ПСР1

Дано страничните реакции от лекарствата са леки и поносими, и да не усетиш, че си на лечение.

6 месеца наистина минават сравнително бързо. В началото реакциите от лекарствата се усещат доста по-силно, след 3-4 седмици, ще си по-добре. Ако имаш възможност взимай болнични от време на време, ако не можеш за през цялото лечение. Поне да си почиваш по-малко.

Успех в борбата!

:flowers:

Неактивен avgustina09

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #19 -: Юли 11, 2010, 10:13:38 »

Здравейте,

В петък ми биха втората инжекция, надявам се следващата ще си бия сама. Съжалих, че се възползвах от услугата на мед.сестрата, прекъснах и сериала и спокойствието... Знам че няма много начини за инжектиране, но останах с впечатление, че нещо не я направи както трябва. На следващата сутрин след инжекцията за първия път се събудих без "махмурлък", както и тази сутрин. Няма я онази тежест от първите дни, болки в гърба... Всичко изчезна след втората инжекция.. Малко съм паникьосана... Дали ми действат лекарствата изобщо... чувствам се много добре за човек който се лекува с интерферон и пие рибавирин, от който повечето повръщат! Всъщност, като се замисля, дори след първата не се чувствах зле  както описваха във форума. Освен че всяка сутрин се събуждах с един и същ филм - тежест и болка в главата, но това отшумяваше след половин час. Сего и това го няма. Би трябвало да се радвам, но не се  чувствам така...

Неактивен tetibulka

• Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2318
  • Осем години.
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Има близък с хепатит C
« Отговор #20 -: Юли 11, 2010, 10:24:15 »
Августина,
няма вразка между силата на страничните ефекти и постигането на вирусологичен отговор.
Има хора, които въпреки тежките странични ефекти, не постигнаха достатъчно намаляване на вирусния товар.
Има други хора, които го постигнаха, въпреки че нито в един момент не се почувстхваха крайно зле.
А и лечението си има периоди - някои са добре в началото, но им става тежко към втория месец, някой започват тежко, но им олеква с времето.

Няма за какво да се притесняваш. Ти си на лечение от 8 дни - още никакви обобщения не можеш да правиш. Изчакай.

Дани
Hang in there.

Неактивен avgustina09

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #21 -: Юли 11, 2010, 17:23:40 »

Sneji, Irka, благодаря за подкрепата ви, много топлина получавам тук. А тя е безценна за всеки от нас.

Дани, вкопчавам в думите ти с надеждата, че не задължително да ми е зле.  Ама с голяма надежда, защото, прочетох поста на Анмар, започваме заедно, а тя е съвсем в различно състояние.  Дано си права.

Неактивен Reni

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 299
    • Профил
  • Резултати: Неуспешно
« Отговор #22 -: Юли 11, 2010, 18:14:01 »
Здравей Августина! Страничните ефекти са индивидуални при различните хора. При мен са се проявявали по различно време. В някои случай - нощта след поставяне на инжекцията ми е кошмарна, в други - след инжекцията се чувствам добре и три дни след това - изведнъж ме трясва, та се чудя от къде ми е дошло. И аз мисля, че няма връзка между силата на страничните ефекти и постигнатия резултат. Пожелавам ти по време на цялото лечение да са поносими и да постигнеш отрицателен резултат. :flowers:

Неактивен anita

• Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2988
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
« Отговор #23 -: Юли 11, 2010, 21:35:42 »
Августина , във форума има хора, които са изкарали лечението без или с много слаби странични ефекти и накрая е било успешно. Много е индивидуално при всеки.
Психически като, че ли най тежки са първите   3 месеца докато излезе резултата от ПСР и се разбере дали дейстава интерферона.
Успех ти пожелавам :bravo2:

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен galq

• Публикации: 906
  • Животът може да бъде и хубав......
    • Профил
  • Статус: Има близък с хепатит C
« Отговор #24 -: Юли 12, 2010, 08:56:55 »
Честито започване  :bravo2:Радвай се докато  нямаш странични ефекти и дано не се повяват.Желая ти лечение с успешен край!
Галя

Неактивен avgustina09

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #25 -: Юли 12, 2010, 21:15:06 »

Галя, благодаря ти за пожеланието. Истината е, че ме е страх от това, че всичко още предстои, напрежението ме измъчва. Няма ли да започне вече, поне да не чакам постояно, че идва нещо страшно. Да не би да се задава нещо голямо и разрушаващо, с една дума кошмар!
   Днес малко дигнах температура, някакви 36,8,  :mocking: Това дори не температура. Все пак трябва да пиша и хубави неща :write:
 Нямам никакви болки нито в ставите нито в мускулите, дори главоболие няма.
 Апетит-липсва, трудно ми е да дъвча каквото да и е. Тегло не губя. Спя като бебе. Дано всичко това да прозвучи като кураж за бъдещи кандитати да се
срещнат с интерферона. Така изглеждат при мен нещата след втората инжекция. След 1 седмица или повече може и да напиша ужасни неща  :ashamed2: Ще видим!
  Все пак не се удържах и ще попитам: възможно ли е пегасиса да е бил съхраняван в неподходящи условии и да е изгубил от необходимите си свойства? Имам предвид преди да го закупя? Звуча параноично, но все пак... не се изключва този вариант. Като прибера втората партида, ще имам база за сравнение.

Неактивен qiqi

• Публикации: 845
    • Профил
« Отговор #26 -: Юли 12, 2010, 21:26:29 »
Здравей и от мен,честит старт.Не се притеснявай за страничните,може  да понесеш по леко лечението,то си е до организъм според мен,и ти  пожелавам леко и успешно лечение :wink3:

Неактивен irka

• усмихната
  • Публикации: 734
    • Профил
  • Вид лечение: Телапревир + пегилиран интерферон + рибавирин
« Отговор #27 -: Юли 13, 2010, 06:00:03 »
avgustina09, успокой се човек! Ще се появат и при теб страничните ефекти - рано или късно ще те треснат. 

При всеки е различно, разбира се. Всеки организъм по различен начин приема лекарствата, няма защо да се сравняваш с останалите.  То е като бременностите - всяка си е различна, на едни им става лошо, на други - не, едни качват кг - други не. И тук така. Успокой се, лекарството ти е о.к, радвай се на жизнената си сила и смело давай напред.

Поздрави!

Неактивен avgustina09

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #28 -: Юли 16, 2010, 22:24:56 »

Irka, бсолютно си права! Днес се убедих, че въпреки очакваните ефекти всеки кара лечението по своя начин. Направих си ПКК и какво да видя - хемоглобинът ми се качил с 2 ед. На всички пада, на мен, с почти аномален хемоглобин, се покачва.  Не вярвам че заради рибавирина :wink3:, по-скоро почти не ми навредил още. В деня на  първата инжекция бях  със 129, но измерен в друга лабаротория. Една от двете лабаротории "лъже", подправя показатели, предполагам , първата. Помня, как там ми предложиха да не давам урина за анализ, а да пишат горе-долу.  Така че, нямам стартови показатели, ще се ориентирам по последните. Няма смисъл да описвам всичките, а само по-важните:
     Левкоцити - 2.6 - по думите на доц. Антонов -  очаквани, затова и прекрасни, а аз му вярвам като в господа
     Тромбоцити -170, също са очакнаи и похвалени от него   
     Хемоглобин - както вече го споменах - неочаквано висок, но въпреки това също прекрасен.
     ТСХ - 0.76 срещу 0,986 преди 5 месеца. Не знам що за птица е това и какво да очаквам от него, мисля че Теди имаше проблеми с този хормон, но не разбрах какви.

Третата инжекция е поставена от милосърдната ръка на съпруга ми, така настоя той, не ми позволи. 

Неактивен tedi

• Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1168
    • Профил
« Отговор #29 -: Юли 19, 2010, 13:27:04 »
Здравей,
И мойте проблеми с щитовидната започнаха в самото начало на лечението.
Първоначално бях в с ниско TSH,което значи хиперфункция.Но само след месец нещата се обърнаха и премина в хипофункция с резултати над референтните,и се стигна до стойности от порядъка на 46/ако не се лъжа/.
Бях при ендокринолог,предписа ми хормони,към който в по-голямата част аз се отнесох доста немърливо и пих за кратък период.Скоро планувам посещение пак при специалист,за да видя започва ли подобрение или не.
Съветвам те тъй,като виждам движение по хормона да го следиш по-изкъсо и да го провериш пак след 2-3седмици,и ако вече е под долна референтна граница да се обърнеш към специалист в тази област,знаеме за такива и при нужда ще те насочиме.
По време на лечението по-добрия вариант за TSH ,е да е в хипофункция,защото хиперфункцията на щитовидната жлеза се контролира по-трудно от хипофункцията.
Може да прочетеш и интерфюто на доц.Геренова,за да добиеш някаква представа за щитовидната
http://hepatitis-bg.com/forum/index.php?topic=2744.0

Поздрави,
Теди

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007