Автор Тема:  Отказ на болницата да продължава лечението ми  (Прочетена 7694 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен june12

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 89
    • Профил
Уважаеми приятели,
Вече 1,5 години се лекувам с Бараклуд в една и съща болница.Но...преди седмица ми казаха,че се отказват от мене,защото "съм си търсила правата"и да съм заминавала за София!За изготвяне на протокола ми за НЗОК досега бивах хоспитализирана,правеха ми необходимите изследвания,ПСР,а аз сама си заплащах изсл.НВеАg i Anti HBeAg.Но сега ми поискаха направление 3 и да си направя и платя горните изследвания.Аз пристигнах с направление 3,но ми казаха,че болницата е изчерпала лимита си и да дойда след 2 дни,но с направление 7.По време на визитация имах "неблагоразумието" да ги помоля да изготвят протоколите ми веднага,след получаване на ПСР,защото нямам резервни хапчета.Напук,те ми разрешиха да ги посетя 1 седмица след пристигане на ПСР.Казаха,че не ги интересува колко хапчета имам-когато имат възможност,тогава ще ми го изготвят.Освен това трябва да им платя 150 лв/за 3,подписали протокола/,защото държавата не им плаща за това...и се започна една тирада за неоценяване на труда им,на запад как било и...

Приятели,аз разбирам трудностите им,но какво сме винивни ние-пациентите!Те не се интересуват какво ще стане с мен,ако пропусна приема на Бараклуда,а се говореше само за пари?!
А може ли държавна болница да откаже лечение на здравноосигурен?
 :scream:      :crying2:

Неактивен Силвана Лесидренска

• Global moderator
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 3168
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
Здравей,

не, не може. Подай веднага сигнал към НЗОК ето линк:

http://www.nhif.bg/web/guest/24?p_p_id=101_INSTANCE_3BtY&p_p_lifecycle=0&p_p_state=maximized&p_p_mode=view&p_p_col_id=column-2&p_p_col_count=1&_101_INSTANCE_3BtY_struts_action=%2Fasset_publisher%2Fview_content&_101_INSTANCE_3BtY_urlTitle=%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B0-%D0%B8-%D0%B7%D0%B0%D0%B4%D1%8A%D0%BB%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D0%B0%D1%86%D0%B8%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B0&_101_INSTANCE_3BtY_type=content&redirect=%2Fweb%2Fguest%2F24

За такова нахалство не съм и чувала, да ти искат 150 лв, задето ти изготвят протоколи? Безумие и наглост. Ти имаш права, и ако ще ти ги отказват, нека да си понесат последствията.

Сега какво ще правиш с протокола, кой ще го пише?
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен june12

• Немедицинско лице
    • Профил
Здравей,мила Силви!
От голямо вълнение забравих да пиша,че те ми написаха протокола,след като им представих стария,защото лекуващият ме лекар е напуснал и не им бил оставил никакви документи за това.Добре,че носех у себе си старите документи.Чаках 4 часа,дадоха ми го и представи си!,ми казаха,че ако се оплаквам някъде,ще кажели на професора от комисията на НЗОК,да не ми отпуска Бараклуд,а нещо по-евтино-Ламивудин например...Аз стоя и не вярвам на очите и ушите си!И вместо "довиждане",ми казаха следващият път да отивам в София.Аз ги помолих със сълзи на очи да не ме отпращат,защото съм се държала винаги учтиво,а че съм си търсела правата,не намирам това за мой грях.Обърнаха ми гръб и излязоха на терасата...Дори и да съм права-мога ли да доверя здравето и живота си на тези хора вече?Зададох он-лайн въпрос на НЗОК:Трябва ли да заплащам за изготвяне на протокол за Бараклуд,заплащан от НЗОК и те ми отговориха-НЕ!В последните минути на работното време занесох протокола в РЗОК и утре,понеделник,трябва да тръгне за София.Аз помолих служителката от РЗОК да приложи молба от мен към комисията от НЗОК,която аз написах светкавично и замолих за по-бързо разглеждане на документите ми,защото имам 20 хапчета,считано от днес,20 юли.Те приложиха молбата ми.
Прощавайте за дългото писмо,но съм много разтревожена и объркана!

• Global moderator
    • Профил
Това е долна и мръсна манипулация- щели да кажат на професора от комисията за да не те одобри за Бараклуд, а за Ламивудин.. колко са прости / извинявай, че употребявам такава дума, но съм бясна/, за да си мислят, че ще им мине номера. Протоколът ти е  за Бараклуд, няма как да го сменят за Ламивудин. Жалкото е, че не се знае на колко други пациенти минават с този номер.
Джун, подавай сигнал, защото в противен случай ще пострадат и други пациенти.

А относно това къде да се лекуваш- ти избираш, може да се насочиш към клиника в София, или да останеш там. Те реално ти трябват за да ти оформят документите, нито се налага да ти предписват лекарства, нито корекция на дозата, т.е. здравето ти не е пряко застрашено.

Неактивен june12

• Немедицинско лице
    • Профил
  Благодаря ти за съпричастността и съветите,които ми даваш,мили Силви!Когато лежах преди 10-тина дни,докараха моя приятелка/от отделението/,в последен стадий-беше изпаднала в кома и пункции някакви в гърба й правеха и я изписаха да си умре в къщи.Като гледах това,си мислех как ще се отнесат към мен,когато аз стана в това състояние?!Толкоз низост не съм очаквала,а как да очаквам помощ?Мислиш ли,че в София ще ме гледат с добро око,като знам,че са приятели с досегашните?доскоро бяха заедно и на конгрес,познават се...
Силви,знаеш ли,дали на всеки 3 месеца,когато постъпвам за проследяване на лечението,е задължително хоспитализирване,или с направление3-като си заплащам сама на всеки 3 месеца изследванията?Те казаха,че не били длъжни да ме хоспитализират,защото съм в тяжест на болницата и здравната каса искала да ги накаже?!
Прости ми,Силвана,че се концентрирах само върху себе си и не проявих загриженост за теб!Ти как си,мило момиче?

Споделям това с всички,простете ми,че ви натоварвам с проблемите си!Но съм не само бясна,но и много шокирана и отвратена!
Дано не ви се случват подобни неща и лечението на всички приятели от форума да е успешно!    :fight:

• Global moderator
    • Профил
Аха.. сега си им била в тежест. Доколкото разбирам става дума за пари- да им платиш за протоколите и за това, че лежиш в болницата. Само едно не мога да разбера- по клинична пътека 35 получават доста добри пари за проследяване на пациенти, така че не мога да разбера защо те гонят? Прости ми за израза, но твоите лекари са малоумни.
Ако се преместиш в София- Токуда, ИСУЛ, Иван Рилски например, никой няма да се държи така. Познавам лекарите и от трите болници и смея да кажа, че са професионалисти. Ти прецени обаче дали ти се пътува на всеки 3 месеца. Другият вариант е сама да си заплащаш изследванията, но имай предвид, че са около 250 лв на тримесечие.

Аз съм добре. :–) Твоите оплаквания изчезнаха ли? Как се чувстваш ти, чисто физически?

Неактивен june12

• Немедицинско лице
    • Профил
Мила Силви,
Радвам се,че си добре и си мисля дали не плануваш пак планински преходи?!А кученцето добре ли е,слуша ли те или прави пакости?
Общо взето се чувствам добре.Е,уморявам се бързо,понякога болки в подребрието.Ето някои от последните ми изследвания:
HBV DNA-не се открива        Общ белтък   -79   Албумин   -36,4    Билирубин/общ/    -17.12    Билирубин/директен/    7.59
Алкална фосфатаза  -113.0     Креатинин   -78.0   Урея    -5.7 Фибриноген F-I  -244.0   CYE  -40/60mm

ASAT      -38.0      Силви,последния път личният лекар ме изпрати с направление 34.Не ми казаха нищо на мен от отделението за
ALAT      -26.0       него.Дали пък направл.34 означава,че не им се плаща за изготвяне на протокола?Ще правя опити да ме приемат
GGT       -36.0       в София,може би,но се страхувам как ще гледат на мен след отказа на досегашните,а аз съм много чувствителна....Не се притеснявай,че използваш малко по-груби думи за такива непочтени търговци,а не лекари!Ако беше някой по-първосигнален и избухлив човек,щеше и да ги набие,но аз винаги пробвам първо със добро...пък после се разправям административно.Няма да оставя нещата така-нека си намеря лекар,пък ще се оплача...Дано и протоколът ми пристигне навреме!Дали няма начин да си закупя няколко бройки Бараклуд?В аптеките ми отказват толкова малко-трябва цяла кутия,а нямам толкова пари...Прегръщам те нежно!Бързо излекуване на теб и всички засегнати от вируса приятели от форума!      :flowers:

• Global moderator
    • Профил
Здравей отново,

клинична пътека 34 е за пациенти с цироза, така че е нормално по нея да те приемат. И не! нищо не трябва да плащаш. Подай молбата-оплакване и там опиши дословно какво, кой и кога.
Ако решиш да се преместиш в София никой няма да те гледа накриво, спокойно :)

Неактивен june12

• Немедицинско лице
    • Профил
Благодаря,Силвана!
Твоите съвети са безценни!Твоето сърце е огромно!
Бъди все така жизнена,състрадателна и добросърдечна!

:love5:      :flowers:      :bravo2:

Неактивен Лорей

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 646
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Джун, на твое място направо бих се ориентирала към София. Вярно, че си е разкарване, но не мога да си представя на всеки три месеца да лежиш в болница, която има такова отношение към пациентите си. Как може такова безобразие, просто недоумявам!
Какво е депресия? Да си купиш обръч и да ти стане.

Неактивен june12

• Немедицинско лице
    • Профил
Мила Лорей,благодаря за вниманието ти!И аз се чудя какво решение да взема...Имам остеопороза и през зимата почти не излизам от страх от счупване.От друга страна,не само,че тия са безчувствени,но и нямам доверие да ме лекуват.Понеже не познавам никак София,а само веднъж съм ходила в "Св.Иван Рилски"за еластография,си мисля там да се насоча.Но как става това?С кого трябва да говоря и как да кажа,защо се премествам притях?!Като знам,че се познават и може би са приятели...Притеснена съм много.
Желая ти прекрасно бъдеще,Лорей!         

:flowers:

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007