Последни публикации

Страници: [1] 2 3 ... 10
1
На лечение съм / Re: Остър Хепатит Б - връщане на работа
« Последна публикация от richard - Юни 27, 2022, 16:29:41 »
Пуснете си PCR тест за да се види количеството на вируса (виремия)
2
« Последна публикация от Dupnitsa92 - Юни 27, 2022, 16:07:14 »
Здравейте,

Направих си нови изследвания, почти месец след последните, което е почти в края на третия месец след излизането ми от болница.

Та... 3 месец след изписването резултатите ми са:

АСАТ:   24
АЛАТ:    33
общ. бил:   9
дир бил:   3

anti-HBsAg:            <0.01 (-)negative   
HBeAg:               (-)negative              
HBsAg:             106.10(+)positive       

Имам два въпроса: HBsAg тук са ми го дали като някаква стойност, дали може да се каже много или малко е това като количество, при уточнението, че 0,1 се счита за негативен. Правих си в Рамус.

За първи път си изследвам HBeAg, това, че е негативен означава ли че вируса е отслабен или че утихва? Може ли да ми е някакво успокоение този негативен резултат?

ПП: Отказах се от тичането в парка, защото усетих по-често тежест в областта на черния дроб и сега само се разхождам (ако има някой свободен за разходка ще е супер за компания)
3
Вероятно почти всеки пациент с хепатит е бил подложен под някаква форма на стигма и дискриминация през живота си, била тя еднократно проявление или системно. Как ги разпознаваме, какви форми приемат, как можем да се противопоставим? Това е една изключително важна част от нашия живот като пациенти с хронично заболяване и за нея трябва да се говори. Затова приехме поканата да участваме в специализирания форум на тазгодишния конгрес на Европейската асоциация за изучаване на черния дроб.

А ако желаете да споделите своя собствен опит по темата, ще се радваме да се свържете с нас - тук или на office@hepactive.org

https://www.hepactive.org/news/sdruzhenie-khepaktiv-sche-vzeme-uchastie-vv-forum-adresirasch-stigmata-i-diskriminaciyata-sred?fbclid=IwAR0BxOKrDikBuC8RBY7LUWGZV-7mI8Opc31Viu5wt-uVsISZ_L06pPKvV6Y
4
Моята история / Re: Ухапан от болен от Хепатит С
« Последна публикация от Петкова - Юни 12, 2022, 11:27:23 »
Благодаря!  :smile:
5
« Последна публикация от Силвана Лесидренска - Юни 12, 2022, 09:37:42 »
Ако антителата са отрицателни няма нужда от пср.
6
« Последна публикация от Dupnitsa92 - Юни 11, 2022, 17:28:23 »
Много благодаря,

Поръчах в парка тази седмица два пъти и се чувствам страхотно, пих по 1 гр Л-карнитин пред това и вече съм свалил 2 кг за седмицата!

Излиза обаче и още един въпрос и никъде не намирам точна информация:

Имам сексуална партньорка, която не е ваксинирана срещу хепатит Б, и изследванията са и отрицателни. С целуване може ли да се предаде в тази ситуация (аз съм с остър хепатит Б)?

Относно секса него задължително с презерватив, но може ли да го правим изобщо или дори с презерватив е твърде рисковано?
7
« Последна публикация от Петкова - Юни 11, 2022, 12:19:38 »
Здравейте,това са резултатите на мъжа ми:antiHCV-negative.Пуснахме и АСАТ-26,АЛАТ-27 и ГГТ-49.Въпросът ми е трябва ли да си пусне HCV RNA,за да разберем дали е носител на вируса или само anti-HCV е достатъчно?
8
Никой, дори и лекар не може да ти каже как ще ти се отрази спорта. Започни да го правиш, увеличавай постепенно интензитета и сам ще усетиш как се чувстваш. Ако нямаш сили ще знаеш, че трябва да намалиш темпото, и съответно обратното. Карнитина не мисля, че ще навреди, напротив.
9
На лечение съм / Re: Остър Хепатит Б - връщане на работа и спорт
« Последна публикация от Dupnitsa92 - Юни 04, 2022, 21:45:44 »
Много благодаря за отговора.

Да попитам нещо и за спорта…

Преди болеста тренирах и тичах по 5 км през два три дни, ходех на плуване всяка неделя и на фитнес през ден.

През последните месеци, поради болестта не съм спортувал изобщо и качих близо 10 кг. последния месец се разхождам много, но съм мръднал само с 1 кг надолу.

Мога ли да се върна към плуването(поне един път в седмицата), да тичам в парка(не повече от 2 км), разбира се, без фитнес и без да вдигам тежко?

Също така Л-карнитина от време на време мога ли пак да го взимам за да помогне за тези излишни килограми?

Може да ви се сторят малко глупави тези въпроси, но тази болест направо ми преобърна живота… дано я преборя до няколко месеца, нямам търпение до следващото изследване..

Благодаря предварително!
10
Моята история / Re: Трябва ли да се притеснявам?
« Последна публикация от Силвана Лесидренска - Май 28, 2022, 08:24:56 »
Ако си бил ваксиниран при раждане, нямаше да се разболееш.
След като австралийския е отрицателен, няма какво повече да го мислиш или да се изследваш.
Страници: [1] 2 3 ... 10

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007