Автор Тема:  Проблем с баща ми  (Прочетена 5396 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mesco

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 16
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Хроничен хепатит C
Проблем с баща ми
« -: Април 13, 2012, 15:59:48 »
Здравейте!От  7 месеца баща ми периодично има следните оплаквания:
1.Повръщане
2.Отпадналост
3Безапетитие
Заведох го да му вземат кръв и се оказа че е с високи АСАТ,АЛАТ и ГГТ.Хоспитализираха го в Клиниката по Гастроентерология в гр.Плевен,проведоха му лечение с трансметил и го изписаха.Диагнозата е Чернодробна цироза с етилов произход.Баща ми никога не е злоупотребявал с алкохол,много рядко е да изпие малка бира или 50 мл.ракия а след изписването от болницата въобще не консумира алкохол.Вече 3 пъти след изписване от болницата му става зле-гадене,повръщане,отпадналост и не се храни по няколко дни.Ходим при лекари специалисти прочитат епикризата и всичко приключва с думите"трябва да спре да пие",аз отговарям,че той не пие, те "ние виждаме по кръвните показетели, че пие"Не го приемат в болница като твърдят че няма клинична пътека,аз започвам да му правя вливания с физиологичен серум,глюкоза,деган и трансметил и така 4-5 дни.Той се оправя започва да се чувства добре за около 2 месеца и всичко се повтаря.При пролежаването в болницата не е изследван за хроничен хепатит В и С,въпреки че е опериран от язва на стомаха през 1975 година и има доста кръвопреливания.Не е правена и биопсия за доказване на цирозата.След празниците мисля като за начало да го изследвам за хепатит В и С и да се насочим към някоя от следните клиники ВМА - София,Токуда или Св.Иван Рилски.Това са резултатите на баща ми от днес:
1.АСАТ - 194      реф.стойности 0 - 37
2.АЛАТ - 174      реф.стойности 0 - 41
3.ГГТ   - 1421     реф.стойности 7 - 50
Моля, за съвет правилно ли съм се насочил,като благодаря на всички предварително за вниманието и отговорите.

Неактивен eli13

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1188
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Релапс на хепатита след лечение
Re: Проблем с баща ми
« Отговор #1 -: Април 13, 2012, 17:07:13 »
Много правилно си се насочил.
Тъй като аз се лекувам в "Св.Иван Рилски" и съм много доволна, естествено ще ти препоръчам да отидете в тази болница.
Но и с другите две, на които си се спрял, няма да сбъркаш.
Желая ви успех и пиши какво става.

Неактивен Лорей

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 646
    • Профил
  • Резултати: Успешнo
« Отговор #2 -: Април 13, 2012, 17:34:21 »
Изберете Токуда или Свети Иван Рилски. Аз се лекувам при д-р Розалина Балабанска в Токуда и съм много доволна, а и за Иван Рилски съм чувала страхотни отзиви. Стискам палци и пожелавам успех!!!
Какво е депресия? Да си купиш обръч и да ти стане.

Неактивен Erma

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 200
    • Профил
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати
« Отговор #3 -: Април 13, 2012, 17:44:47 »
Здравей и от мен,
колкото по - бързо направиш консултация с хепатолог в някоя от водещите клиники, толкова по-добре!
Неприятното е, че предстои някакъв конгрес, май в Барселона, и предполагам, че всички корифеи вкупом ще заминат. Непременно направете тестове за С и В, а дотогава баща ти трябва да почива повече, да се храни редовно, макар и по-малко, виж във форума, има много инфо за храненето, и вероятно хепатопротектори са добра идея?
Не пишеш има ли асцит?
Стискам палци бързо да стигнете до добър специалист и да овладеете положението, пиши как сте  :smile:
Поздрави,
Ерма

Неактивен anita

• Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2988
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Резултати: Успешнo
« Отговор #4 -: Април 13, 2012, 18:25:53 »
Много ми е странно в болница, която е един от центровете за лечение за хепатит да не му пуснат изследвания за хепатит Б и С. Много правилно сте се насочили към Сф. Аз също бих препоръчала Иван Рилски при доц. Антонов.
Много ме съмнява цирозата му да е алкохолна. Не пишеш и каква е цирозата - компенсирана или декомпенсирана.
В тези случаи има разлика в режима на хранене.

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен eli13

• Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1188
    • Профил
  • Резултати: Релапс на хепатита след лечение
« Отговор #5 -: Април 13, 2012, 22:31:02 »
Доц.Антонов ще заминава за Барселона - това и аз го чух. Вероятно и останалите светила.
Проверете предварително кога ще са си тук и уговорете час по телефона.

Неактивен mesco

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 16
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
« Отговор #6 -: Април 14, 2012, 17:10:29 »
Благодаря на всички за отговорите!Баща ми няма асцит,няма варици на хранопровода,просто поставиха диагнозата на база ехография и кръвни показатели.Всички други кръвни проби са в нормата, с изключение на чернодробните показатели.Ще пусна тестове за хепатит В и С и като станат готови резултатите ще запиша час при някой от специалистите в София.

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007