15
« -: Октомври 23, 2009, 20:55:45 »
Привет на всички!
Не съм писал много отдавна,макар,че около моето лечение има много радостни новини.Ето как протече лечението ми през първите 6 месеца.Нямах непоносими странични ефекти.Почти постоянно имам леко главоболие, лесна уморяемост и болки в ставите.Не е малко но свикнах.В края на третия месец ПСР-отрицателен!Чудесна новина,но не смея да се зарадвам както трябва защото, преди около две години един също така отрицателен ПСР,ме забави година а и малко повече с лечението.Никой тогава не се ангажира да ми обясни как след отрицателния ПСР,три месеца след това,асат и алат скочиха до 300-400 еденици.И сега не смея да се радвам докато не се повтори,ако имам късмет.
В момента проблема ми е друг.Подадох документи за продължение на лечението в РЗОК на 08.09.2009г.и до този момент нямам никаква вест,ще ми бъдат ли подновени протоколите или не.От РЗОК ми отговарят,че няма причина за отказ,отговарял съм на условията за лечение,само трябва да изчакам да върнат от София протоколите,но кога ще стане това,незнаят.Вече с днес станаха 45 дни.От клиниката ми дадоха Интерферон и Копегус за две седмици и аз си помислих,че проблема е решен,но не.Сега в неделя трябва да си поставя поредната инжекция,но я нямам.Лекуващият ми лекар предполагам стига да има в наличност ще може да ми даде отново,но това ще е другата седмица.Притеснява ме и факта,че вече са ми дали за две седмици,а не съм само аз с този проблем.Дано съм бил ясен и не съм ви отекчил.
Имам два въпроса.Първия е: Много ли рискувам с лечението си ако прекъсна Интерферона за 2-4 дни?Таблетки Копегус имам за още една седмица.Втория въпрос ми е:На този етап има ли смисъл да завеждам дело срещу РЗОК и НЗОК.Мисля,че ще бъде само губене на време и средства и много нерви.Разбирам,че и ако така разсъждава всеки,никога нищо не ще се подобри.Затова се двуомя много.Спира ме това,че институциите в Б-я,се защитават една друга и не работят за хората от чийто гръб получават заплати,а срещу тях.
Поздрави:Калин