Последни публикации

Страници: [1] 2 3 ... 10
1
Общи теми / Re: Прием на генерика за хепатит Б
« Последна публикация от galatea - Днес в 11:17:42 »
Здравейте!
Вчера занесох в Терапия Варна готовата си епикриза за изготвяне  на поредния протокол.Но не се сетих да уточня,че вече съм заменила Виреада с Тенофовир,а и никой не ме попита естествено.
Знаете ли как процедират откакто Виреада е платен ?
Ако някой разполага с координати на занимаващите се с протоколи в Терапията , моля да сподели !
2
Моята история / Re: Аз - нова история...
« Последна публикация от Simplеguy - Днес в 00:55:59 »
Споделм от моя опит за справяне с ХепБ (дори с комбинирано чистене на стеатоза).
Първо - не бих повишил в никакъв случай въглехидратите, дори напротив. Вирусите се хранят с въглехидрати и захар, а и не искаме да водим организма към възпаление. Хапвай си нисковъглехидратно, даже ако можеш високомазнинно и си бъди спокоен.
Второ - има немалък шанс да не си изобщо заразен. Ако партньорката ти не е била в остра фаза, а има хроничен хепатит - шансът да си го лепнал е минимален. Не се предава чааак толкова лесно както го изкарват. Аз разбрах супер късно за хепатита и две сериозни мои приятелки, с които правих секс без презерватив дълги години, не са заразени и не са го карали дори.
И трето - дори и да си болен, както писах колегите, 95% от възрастните го изчистват (от тях 2/3 без нито един симптом сериозен) и си свиркаш. Тежки натоварвания, стрес, цигари и алкохол си ги спестявай. Както и излишно притеснение, че нещо ти има. Проблемни са хората със слаба имунна система (главно деца до 5 год. И много възрастни хора).

Аз лично залагам, че даже не си заразен. Успех!

Много съм ти благодарен! Бъди жив и здрав! Не съм си променил нищо, само по-леко с алкохола, въпреки че уикенда си ударихме по 1 бутилка и отгоре вино на човек едната вечер и не е лошо да не се повтаря, но си струваше като изживени емоции и спомени...
3
Моята история / Re: Здравейте и от мен!
« Последна публикация от BigBang - Февруари 20, 2018, 22:35:17 »
Аналгинец за температура не вреди  :smile:
4
« Последна публикация от лиана - Февруари 20, 2018, 18:30:22 »
Какво става тази зима с мен не знам, но аз пак съм болна. От снощи болки в дясната сливица, днес плюс болки в ставите и мускулите и температура най-вероятно, но нямах термометър в работата. По едно време ме втрисаше дори. До миналата седмица бях болнични и уж се възстанових напълно. Не мога пак да излизам болнични, и януари и февруари се отчетох, а другата седмица ще ползвам 2 дни болнични за изследванията. А момента изобщо не е подходящ. Дано само всичко е наред с лечението!
5
« Последна публикация от лиана - Февруари 19, 2018, 19:49:07 »
Края на другата седмица ще правя изследванията след първия месец. Надявах се да приключа за един ден, но се оказа че изписването е на втория ден.

snd242, на мен ми казаха, че 50лв е доплащане към клиничната пътека. Сутринта предполагам пак на гладно се правят изследванията?

Някой да е започнал да забравя по време на лечението? Например да си забравиш чантата, или част от нещата за работа, в тази посока забравяне.

6
На лечение съм / Re: Започнах и аз битката
« Последна публикация от Vesetoo - Февруари 19, 2018, 16:26:25 »
:dance: Браво за хубавите новини на всичкииииии , пу-пу все така да е .  :dance:

Като се замисля и при мен имаше обрив,по-гърба и краката,появяваше се за 15м-30м и после все едно нищо не е било,но това да е !

Началото на март при мен стават 6м и трябва  да "влезна" отново в болница за ПСР и обичайните изследвания.

Бъдете здрави!
7
Завършено лечение / Re: Завършено лечение с Zepatier
« Последна публикация от gele77 - Февруари 19, 2018, 12:10:14 »
Здравейте,имате ли представа дали аз мога да предам вируса хепатит Ц на жена ми и от там на детето,питам ви защото детенцето ми е на 4г. И сега го приеха в болница с диагноза Нефротичен Синдром и почвам да се обвинявам дали аз нещо нямам вина защото когато се роди,аз съм бил с вирусен хепатит Ц ф3 генотип 1А
8
Завършено лечение / Re: Завърши и моето лечение на хепатит С
« Последна публикация от gele77 - Февруари 19, 2018, 12:05:17 »
Браво,аз съм 6 месеца след зепатиер за сега не се открива и професор Антонов каза,че щом до сега върви така,няма да се появи повече зепатиера е страхотно лекарство,аз също бях с Ф3 и никога не съм се ограничавал в храната вярно,че алкохол никакъв не пия
9
« Последна публикация от snd242 - Февруари 17, 2018, 19:05:12 »
Споделянето на подобен сайт води до блокаж на акаунта!
Така показва историята!
10
« Последна публикация от Coconut - Февруари 17, 2018, 12:38:05 »
Здравейте и благодаря на всички за информацията и споделянето на мнения, ефекти и как се чувствате от приемането на генеика. Моят приятел ще сменя виреада с генерик от следващия месец, та имах нужда да се уверя, че няма проблем в това.  :flowers:

Не съм сигурна, че това е подходящата тема - извинете ме, ако не е. Притеснени сме понеже му се налага да пътува Май-Юни месец в чужбина по работа за един месец и гледайки датите - 1 седмица би останал без хапчетата. Мислим вариант как можем да закупим резервна кутийка.. бях чела за вариант да се поръча/закупи от чужбина? Дали на някой ми се е налагало до момента и дали може да помогне със съвет от къде и какво да правим?
Съпруга ми също му се налага да отсъства дори за повече време- 2-3 месеца и затова си купи толкова опаковки на свободно от Турция , а и освен това когато има проблеми с аптеките и доставката да има резервни опаковки. Не може да се разчита само на няколко хапчета като и без това аптеките забавят с по един два , че и повече дни лекарствата .
Благодаря предварително.

Към

Много благодаря за отговора. На място ли ги купихте или ги поръчахте? Дали можеш да споделиш сайт, от който бихме могли да ги поръчаме? За колко време пристигат? Благодаря отново! :)
Страници: [1] 2 3 ... 10

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007