Последни публикации

Страници: [1] 2 3 ... 10
1

Здравейте,

Изписаха ми Essentiale Forte (ЕСЕНЦИАЛЕ ФОРТЕ), което за мен доби така или иначе голяма популярност в България последните години.

Лично аз малко съм предубеден към неща, които се рекламират твърде натрапчиво, но от друга страна на много места четох отзиви, че продукта наистина помага.

Както и да е.
Едно от нещата, които ми направи впечатление, е че в рекламата го рекламират като "лекарство, а не хранителна добавка".

Понеже ми стана интересно, се поразрових да видя какво съдържа и има ли еквиваленти (така например, както всички тук знаете, "Карсил" не е единствения вариянт за бял трън, въпреки че май и той се беше наложил като нарицателно за него).

Като гледам основната съставка се води Essential Phospholipids (EPL) от соя, като тия фосфолипиди изглеждат явно се предлагат и от други компании (но не под името "Есенциале").  :book_read:

Реално пък излиза, че активната съставка си е просто хранителна добавка - тия фосдолипиди пък изглежда представляват Phosphatidylcholine, който пък изглежда го има в много добавки предлагани в продукти в чужбина (а и у нас).

Искам да попитам - някой ползвал ли е такива алтернативи на "Есенциале Форте" и ако да - какво му е мнението?

Защото гледам масово в алтернативните продукти, активното вещество (фосфатидил-холин) е повече - обикновено около 420 mg на таблетка (спрямо 300 mg при Есенциале), а и като цена идват по-евтини.

В някаква степен се чудя дали и все пак продукти създадени и лицензирани в САЩ например, няма да са и по-качествени от нещата които са в България (това Есенциале ми се струва не е много разпространено на Запад, май попаднах на него повече в държави от Източна Европа).

И ако някой е запознат, дали този Phosphatidylcholine, е равнозначен на краткото Choline, под което име са много от продуктите ?

Благодаря предварително на всички !

2
Предстои ми лечение / Re: Сагата ми с HCV продължава!
« Последна публикация от BigBang - Януари 19, 2018, 21:21:28 »
всички търговски лица - частни болници, кафета, магазини, фирми, тн... имат книга за оплакване.

:fight:

Аз също имах история с моята ехография - чаках да ми пратят по пощата писмо с дата и час за ехографа но писмото се забави повече от нормално и като отидох в болницата да ми правят фиброскан и реших да отидя да попитам какво става с посмото имам ли вече назначена дата и час и човека чукна на компютъра и ми вика - ми имаш как да нямаш! Ааа как имам - нямам, не съм получил нищо, му отговорих! Той ми показа екрана на компютъра и вика ето срещата ти е за след 30 мин. в 12:30.... та по случайност оцелих ехографа...
Но в Испания тези неща са нормални, но пък за сметка на това се поемат от държавата.
3
Предстои ми лечение / Re: Сагата ми с HCV продължава!
« Последна публикация от snd242 - Януари 19, 2018, 20:51:02 »
Днес ходих в "Токуда"-та за изследвания на 4та седмица, няма такъв цирк. От 9.00 до 14.00 чакам някой да се сети за мене и да ми направи ехограф.
Уж по пътека, уж съм заявил датата от преди Коледа - файда няма. Загинах на зелените столчета!
От време на време питам кво става - отговор "чакай ще те викнат" и така.
От пръв останах последен. А съм платил и "задължителните" 50 кинта за избор на лекар!
Не ми хареса и предложението им да пропусна осмата седмица и да ида чак на финала.
Пропуснете това място ако можете, не става, навикана работа. Съжалявам, че ги избрах!
Може при други да не е така, но моя опит с тях е изцяло негативен.
4
Моята история / Re: Здравейте и от мен!
« Последна публикация от snd242 - Януари 16, 2018, 23:17:06 »
Не съм пускал, лекаря ми каза да ида в болницата един месец след началото на терапията.
5
Общи теми / В Италия с хепатит Б
« Последна публикация от fanita - Януари 16, 2018, 00:44:42 »
Здравейте! заминаваме за Италия, понеже дългоочакваната ни рожба е с рядкото генетично заболяване Муковисцидоза. Нямаме възможност да я лекуваме в България. В Италия се предоставят всички медикаменти безплатно. Но съпругът ми е с хроничен хепатит Б и пие Виреад. Дали има други българи на Виреад в Италия? Не успях да намеря информация. Незнам как ще продължим с неговото лечение там.   
6
« Последна публикация от BigBang - Януари 15, 2018, 21:22:31 »
моите бяха по 1 на ден
7
« Последна публикация от лиана - Януари 15, 2018, 17:47:59 »
Те нали са сутрин и вечер едните хапчета, та се чудех дали трябва да има  12часа между двата приема т.е. сутрин в 8-9 часа и вечер в 20-21часа.

Почетох малко във форума и видях, че трябва да се правят изследвания по таблица. Намерих моята и видях, че за изходни са писани тези от края на август, при хоспитализацията за биопсията. Има два объркани резултата, но при тях трябва да ги има верните. Докторката нищо не ми е казала по въпроса, аз се бях отказала да пускам каквото и да било, но сега се замислих, дали пък не е задължително. Днес не успях да се чуя с нея.

Вие пускахте ли някакви изследвания точно преди да започнете лекарствата и на втората седмица, и личния лекар ли ги назначава тях.
8
« Последна публикация от BigBang - Януари 15, 2018, 02:43:19 »
Някаде четох че е най добре да се пият на обед с яденето защото организма е най силен на обед и по лесно се понася действието на самите медикаменти .
Аз така и направих пих ги на обяд с яденето - е вярно че нещо ми се доспиваше към 7 вечерта но това след първият месец вече започна да отшумява.
Наистина е добре да спазваш часът на прием но...  +/- един час няма проблем - то нямам как да не ти се случи в някой дни да забавиш или подраниш с приема - я работа, я нещо друго... затова ако излизаш сутрин от вкъщи винаги си взимай хапчето с теб в някаква непромукаема опаковка или просто добре опаковано, така ако си на вън или на работа няма да имаш проблем с приема.
9
« Последна публикация от лиана - Януари 14, 2018, 15:10:14 »
Така е Панев, спокойствието винаги е важно. Трябва да ставам.
10
Моята история / Re: Започна и моята история....
« Последна публикация от spanev - Януари 14, 2018, 08:25:23 »
На 12-та седмица имах отрицателен ПЦР. Най накрая видях и аз как изглежда той :)
В края на Април ще станат 6 месеца и ще пусна отново да проверя дали не се е върнал.
Беше дълго пътуване. Помогнах си като не мислех въобще за него. Все едно не е в мен. Чувствам се отлично, но аз така или иначе не бях усетил някакви симптоми от него.
Или може би го имах толкова отдавна, че симптомите ми бяха станали като част от живота и бях свикнал с тях.
Успех на всички лекуващи или чакащи лечение пожелавам.
Страници: [1] 2 3 ... 10

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007