Вирусен хепатит - Обща дискусия > Диагностика

Резултати от биопсията

(1/4) > >>

bozhichkov:
Здравейте !
Вече повече от месец ми се бави разултата от биопсията и се страхувам много, на 12.09. ми я направиха, днес ходих до болницата и ми казаха че резултат още няма. Струва ми се, че нещо не  е в ред, дано греша !

tania:

--- Цитат на: bozhichkov в Октомври 15, 2007, 13:57:35 ---Здравейте !
Вече повече от месец ми се бави разултата от биопсията и се страхувам много, на 12.09. ми я направиха, днес ходих до болницата и ми казаха че резултат още няма. Струва ми се, че нещо не  е в ред, дано греша !

--- Край на цитат ---
В коя болница е направена биопсията? Не е възможно да не е готова, но няма място за притеснение - просто някой административно не си върши работата. Що се отнася до резултатът от изследването дори и да е притеснителен те нямат основание да казват че не е готов по простата причина, че лекарите винаги казват истината пък и рано или късно трябва да го съобщят. Търсете си някъде по пътя резултатът и по-настоятелно!

Радослав Русинов:

--- Цитат на: bozhichkov в Октомври 15, 2007, 13:57:35 ---Здравейте !

--- Край на цитат ---
Mery от форума сподели, че е чакала 4 месеца за резултата от биопсията. Ето линк: Re: Цени?
Явно понякога резултатите се бавят много време, не знам каква е причината.

bozhichkov:
Скъпи Приятели,
Вчера ми излезе резултата от биопсията и никак не е добър, направо да ви кажа, като че ли е много лош!!!
Ето такво пише:
METAVIR
Пункционална чернодробна биопсия, съдържаща повече от 4 портални пространства /ПП/.
Фиброза- разширени ПП с няколко септи, вкл. мостови /3/ и белези на преустройство на архитектониката /4/ с преход към цироза.
ПОРТАЛНО И/ИЛИ СЕПТАЛНО ВЪЗПАЛЕНИЕ:
1. ОБЩА ОЦЕНКА-УМЕРЕНО /2/;
2. Лимфен фоликул - в около 1/3 от ПП/2/;
НЕКРОЗА:
1. Пийсмил некрози перипортално и/или перисептално- умерени /2/ към тежки /3/;
2. Ацидофилна интралобуларна некроза-тежка/2/.
СТЕАТОЗА: изклщчително тежка дифузна /3/;
ЦИРОЗА- възможна /1/;
ЗАКЛЮЧЕНИЕ: Хроничен хепатит с умерена /А2/към висока активност /А3/, септална фиброза /Ф3/с преход към цироза /Ф4/ и патогномонични за HCV- етилопия морфологични белези.
Ако някой би могъл малко повече да ми разясни нещата от резултата, бих бил много благодарен.
Благодаря Ви предварително за вниманието:))

nevron:
     Zdravei, 4ove4e!
     Neznam kakvo da ti kaja prosto. Zapo4ni le4enieto i ne6tata 6te si doidat na mqstoto. Tvoqt genotip e 3. Yspeavaemostta kakto znae6 e kam 80%. Imaiki predvid i niskite stoinosti na virysa v kravta ti, da se nadqvame, 4e vsi4ko 6te mine yspe6no. Qvno nosi6 hepatita sas sebe si ot samoto rajdane ili ot savsem malka detska vazrast. Ne se ot4aivai oba4e. 6tom si zadvijil ne6tata po zapo4vane na le4enieto, dovedi ne6tata do krai. Ako se izlekyva6, ima sly4ai v koito 4erniqt drob se samovazstanovqva. Do kolkoto znam ti si mlad, taka 4e ima golqma nadejda organa ti da se regenerira. Vqrvai, 4e vsi4ko 6te se opravi. Az na skoro razbrax, 4e moq hepatit e s genotip 1b. Sega se podgotvqm za ednogodi6no le4enie. Biopsiq tyk v Ispaniq ne e zadaljitelna pri nali4ieto na fakta, 4e 4oveka e re6il da se lekyva. Taka, 4e skoro edva li 6te razbera v kakvo sastoqnie mi e 4erniq drob, no ponqkoga kato se zamislq, ne 6ta i da znam.
     Gore glavata i 6te se borim zaedno!
     Ne ynivai, 4ove4e. Tova e moqt savet.
     Jelaq ti ot vse sarce yspex i kasmet, a s tqx i zdrave.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия