Вирусен хепатит - Обща дискусия > Моята история

С мъжът ми сме заразени с хепатит C

<< < (2/7) > >>

nadq_g80:
Здравейте , ензимите са ми добре на мъжът ми бяха увеличени и пиеше 4 месеца трансметил алкохола сме го спрелии категорично .Всеки ден чакам обаждане с нетърпение и мисля да пусна и жалба само да не ни забавят още заради нея.Благодаря ви за отговора ще пиша какво се случва

nadq_g80:
От 22.07.2020 генотип 1 НCV RNA е 327 133 (5.51) а на 03.11.2020  HCV RNA е 485 333 (5,68) И на мъжът ми от 22.07 .2020 генотип 1 HCV RNA е 892 500(5,95) И от 03.11.2020 HCV е 1109 617 ( 6,04) трябва ли да се притесняваме

nadq_g80:
 Да добавя ,че преди 2 седмици ги пуснах и 2-изследвания и сега чакаме дали ще ни одобрят вече ?

Силвана Лесидренска:

--- Цитат на: hristo_gb в Декември 10, 2020, 11:59:09 ---Напоследък забелязвам, че се изписва Мавирет, защото не е нужно да се изследва генотип. Дали защото е по-скъп се правят на разсеяни от касата обаче не знам.
Напълно съм съгласен със Силвана и ви стискам палци по-скоро да ви одобрят.
Между другото докато чаках лечението очаквах и мен да отхвърлят заради тези 6 месеца, защото бях Ф2, но ме одобриха. Дали е, защото бях с по-евтиния Зепатие или защото имах доста високи ензими - не знам. Знам само, че малко преди мен да ме одобрят, отхвърлиха една дама по същия параграф с 6-те месеца и тя беше с Мавирет, но пък Ф1 и нормални ензими. - http://hepatitis-bg.com/forum/index.php?topic=4982.msg69167#msg69167
При вас ензимите как са?
П.п. Докато чакате знам че е излишно да го казвам, но за всеки случай - спрете алкохола задължително. Просто... забравете за него.

--- Край на цитат ---

Всъщност Мавирет не е най-скъпият, цените на всички терапии са почти изравнени, просто той е с най-кратка продължителност, освен това е пангенотипен, за разлика от някои други режими :) Цените, посочени в Позитивния списък не са реалните, защото фарма фирмите дават доста сериозни отстъпки от тях на Касата.
Надя, вирусният товар никога не седи статичен, но е очевидно че инфекцията е активна, така че ако не получите информация до 2 седмици, действате с жалбата!!!

nadq_g80:
Ok Благодаря

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия