Автор Тема:  Лекари от ВМА – София ни съсипаха живота!  (Прочетена 8819 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ediarti

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 77
    • Профил
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
http://www.razkritia.com/84740/%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%B8-%D0%B2%D0%BC%D0%B0-%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B0%D0%B3%D1%80%D0%B5%D1%88%D0%BA%D0%B0/

И какво се оказва,че болните с цироза нямат шанс за трансплатаций. :sick:

Неактивен anita

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2988
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: Лекари от ВМА – София ни съсипаха живота!
« Отговор #1 -: Февруари 27, 2011, 19:11:30 »
Не съм попадала на статистика колко с трансплантиран черен дроб преживяват, каква е успеваемостта в България.

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен avgustina09

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 219
    • Профил
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати
« Отговор #2 -: Февруари 27, 2011, 19:52:00 »
Всичко това е... много тъжно.

Операцията си има много рискове, няма спор...

Но дали българските лекари някога ще станат хора?!

В такиви моменти за никакъв  позитивизъм, камо ли за оптимизъм не ми се говори...

Неактивен tetibulka

• Публикации: 2318
  • Осем години.
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир
  • Статус: Има близък с хепатит C
« Отговор #3 -: Февруари 27, 2011, 19:52:49 »
Съчувствам на близките на Милен, защото загубата им е огромна.
Но...не разбирам защо обвиняват лекарите. Лекарите са направили една трансплантация, даже са мислили и за ретрансплантация. Защо твърдиш, че едва ли не тези хора отнемат шанса за живот на болните от цироза. Едва ли тяхното поведение и тяхната работа са отнели живота на Милен.
И що за глупости са това - не били седнали, когато им съобщили за смъртта. Мен няма какво да ме "предразположи" за такава новина, седнала, права или легнала новината си е една и съща. Таз майка е загубила сина си, пък се сеща, че гардът я наричал провинциалистка...Не го разбирам.

И какво е това безумие, че сестра му можела да му стане донор...Всеки, който е чел поне три добри статии за чернодробните трансплантации, знае, че това няма как да се случи...

И да се винят единствените хора в България, които въобще правят трансплантации и дават шанс за живот, така с лека ръка, най-вече защото са говорили самата истина...

В момента стават две седмици от трансплантацията на наш Киро. Нямаме информация, че хората от ВМА се държат така гадно. Е, да, казали са на жена му, че собственият му дроб би изкарал още три месеца. А и жена му знае, че при най-добрия сценарий след 5 години ще трябва да се мисли за ретрансплантация. Но това са реалностите.

Дани
« Последна редакция: Февруари 27, 2011, 20:07:00 от tetibulka »
Hang in there.

Неактивен Rumi_

• Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1544
    • Профил
  • Вид лечение: Алтернативно
« Отговор #4 -: Февруари 27, 2011, 21:15:47 »
Колко тъжна история! Където падне огънят- там гори.
По някога лекарите грешат, груби са с пациентите си, дори са причина за смъртни случаи...
Но и на колко много хора са помогнали, колко живота са спасили! Нали за това им вярваме?
Ако друг специалист сбърка - може да  не е толкова фатално, но при тях е недопустимо!!!
Знаем го всички ние, знаят го и те. Виновни никога няма???
« Последна редакция: Февруари 27, 2011, 21:32:00 от Rumi_ »

Неактивен tetibulka

• Публикации: 2318
  • Осем години.
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир
« Отговор #5 -: Февруари 27, 2011, 21:33:33 »

По някога лекарите грешат,

С какво са сгрешили лекарите? Трансплантирали са човек с чернодробна цироза, това им е работата.
Не им е работата да ми провеждат there-there therapy, работата им е да опитат да спасят живота на човек, дето си е тръгнал да се преселва. Понякога успяват, а понякога - не.

Тези хора ще прекарат 10 часа да дадат нов черен дроб на най-близкия ми човек, след това ще го проследяват и обгрижват, докато има някакъв шанс, а пък аз ще им се сърдя, че не са били учтиви с мен и не сме се прегръщали при новината за смъртта. Глупаво е.

Дали Милен би живял и толкова без трансплантацията?

Йоки,
мога да си представя колко болезнено ти е да четеш всичко това. Отново те прегръщам и вярвам, че при вас нещата ще станат по най-добрия начин.

Дани
« Последна редакция: Февруари 27, 2011, 21:56:05 от tetibulka »
Hang in there.

Неактивен Rumi_

• Профил
« Отговор #6 -: Февруари 27, 2011, 21:45:07 »
Да Дани, права си. Аз говоря по принцип, а не за конкретния случай.
Чели сме и имаме представа за такива ситуации. Нали и за това казвам, че са спасили толкова живота!

Неактивен Rumi_

• Профил
« Отговор #7 -: Февруари 27, 2011, 22:18:08 »
Пак се включвам, гледах те ли преди две седмици участието на главния редактор на в. Труд в предаването "Нека говорят". Той разказа за себе си, че е претърпял чернодробна трансплантация - успешна и от тогава са минали цели десет години. Бил е и с онкологично заболяване - овладяно и сега се чувствал много добре.
Така, че винаги има НАДЕЖДА! :clap:

Неактивен tita70

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 397
    • Профил
« Отговор #8 -: Февруари 27, 2011, 23:03:30 »

Оле колко гадно ми стана,засякох се с това момче при един тридневен престои
        в отделението.Няма да коментирам как изглеждаше и от къде се връщаше.
        Само си казах-Бог да пази и да помага,никой не е застрахован.
        Съчувствам на близките му за загубата.
        Не съм съгласна обаче с някои твърдения.

Две години досаждах на Д-р Милашка и в почивни дни и в извън работно време
        и от чужбина.Как ме изтърпя,идея си нямам но е факт,че никога не ми отказа.
        Присъствала съм на разговори във връзка с трансплантирани пациенти
        как по цели дни и нощи стоят с тях,вълнуват се и се радват на успехите си.
        Истина е обаче,че има някои лекари в това отделение които са абсолютни гадове
        като хора и специалисти в областа си,но те не са споменати в статията.

Закъснява истината,но винаги идва при нас!!!

Неактивен kitaeca1970

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 272
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
« Отговор #9 -: Февруари 28, 2011, 08:40:38 »
Прочетох тази статия малко след трансплантацията на Киро,стана ми адски гадно.Съжалявам за загубата на близките на момчето.Когато се случи нещо такова ние имаме нужда като че ли да търсим виновни,не знам защо така се получава.Това е чернодробна трансплантация,не е апандисит.Риск има винаги.Лекарите не са богове все пак.Не знам какво се е объркало,най вероятно отхвърляне.Не може така да се обвинява с лека ръка.Аз не познавам доц.Кацаров и д-р Милашка и за тях не бих могла да коментирам,но мога да ви уверя,че доц. Владов освен невероятен лекар е прекрасен човек.Аз лично му звъня всеки ден по личния телефон и нито веднъж не съм усетила досада или грубост,винаги е бил много внимателен.Не е човек ,който ще си претупа работата.Честно ви казвам след самата трансплантация,когато влязох при него за да ми каже как е минало го съжалих,човекът беше убит от умора.Как си представят някои хора ,че се издържа цяла нощ да правиш изследвания на присадката да дремеш два ,три часа и после още девет часа такава сложна операция.Ами това не са роботи.После трябва да обясняваш на разстроени близки ,на журналисти и т.н.За охраната съм съгласна ,отвратителни са и администрацията им е такава ама липсват им първите години явно.Икак може да се твърди ,че било мизерия като това е отделение наистина на европейско ниво.Ами то там блести,бе хора.Когато влизам при Киро само дето не ми нахлузват презерватив на главата,не ми разрешават дори да го докосна,въпреки,че съм опакована,все едно ще хващам скалпела.Не може така да се говори.

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007