Вирусен хепатит - Обща дискусия > Диагностика

Моля за мнение за резултати от ПСР - Хеп С

(1/17) > >>

mravche_ot_gorata:
Здравейте, хора, колеги, приятели,

първо - отново благодаря, че ви има. :flowers:
Второ - честита първа пролет, дано да носи хубави вести за всички.

И сега към моите въпроси:
Днес си получих епикризата от изследванията и съм объркана. Мислех, че ще ми е по-ясно, когато ги видя, но, честно казано, не е така.

Това, което най-първо искам да попитам е, как разбирате следното (защото аз съм шокирана от това):

HCV – RNA (Генотип)  - RT-PCR (1b, 3a, 1a, 2, 4, 5a, 6): неполучен
т.е. - как "неполучен"? Някой разбира ли какво е това?

Другото интересно е: HCV – RNA (Вирусен товар)  - RT-qPCR: 1029 669 ед/мл;

макар че са разделили числото по този "свръхграмотен" начин, предполагам, че това е 1 029 669, т.е. - един милион и прочие.
Това много ли е? Какво означава? Четох, че това няма връзка със степента на увреждане на черния дроб, но пък май има връзка с това колко силно съм заразна.
Това "вирусен товар" същото ли е, на което тук често казвате "виремия"?

Ужасно е глупаво как са изредени стойностите от изследванията, без никакви референтни граници. Направо се чудя как са успели да ги въведат и дали не са сгрешили при въвеждането им. Ето и другите неща, които съм сигурна, че са важни:

АЛАТ: серум 81.0 Н
АСАТ: серум 56.0 Н
Алкална фосфатаза: 56.0
Билирубин общ: 13.0
ГГТ: серум 23.0

Има безброй други показатели, едва схващам резултатите. На места има -, което предполагам е "Отрицателно", а на други места има *, което не ми хрумва какво е. Има още едни АЛАТ и АСАТ, след изследванията на урината:
АЛАТ - серум: 82.0 Н
АСАТ - серум: 58.0 Н
(това Н може би е High)

Ако трябва, ще добавя и други, просто не знам кое е от значение.

Също така са ми писали да пия Карсил 110 мг: 3 х 2 табл до започване на антивирусната терапия.
Обсъждане: пациент с новооткрит Хеп С, подходящ за антивирусна терапия, след морфологично уточняване. (Това "уточняване" вероятно е биопсията.)

Този Карзил е в големи дози, какво мислите? Но най-вече - какво мислите? И за генотипа какво ще кажете?
Аз си мислех, че ще се ориентирам, а се обърках още повече. Някак си сякаш очаквах, че ще знам нещо.

Дано някой има търпение да прочете всичко това.

Благодаря отново,
мравчето

Силвана Лесидренска:
Привет,

според мен "неполучен'' означава, че не са успели да ти определят генотипа.
Вирусен товар и виремия е едно и също.
Да, това са води висок резултат.
Това е стандартна доза на Карзил.
Чернодробните ти ензими (асат и алат) са над норма, независимо, че не са написали техните реф. граници; европейските норми са до 30.
Биопсията ще покаже дали ще се лекуваш тази година; за кога са ти я назначили?

mravche_ot_gorata:
Здравей, Силвана,
Благодаря за отговора.
Биопсията ще бъде на 26.04.

Тази висока виремия какво означава в ежедневието?

Също така, какво ще правя без генотип? Доколкото разбирам, той е много важен за лечението.  :sad3:

Ако някой има идея...
Отново благодаря  :flowers:

Силвана Лесидренска:
Ти беше в Света Марина, Варна, нали?
Ако има проблем с това да ти направят отново генотип, ми се обади 0988 722 988.
Високата виремия в дългосрочен план (години наред ако не се лекува, а се поддържа), уврежда ч.дроб. В ежедневието...не те разбирам?

mravche_ot_gorata:

--- Цитат на: Силвана Лесидренска в Март 23, 2016, 08:40:28 ---Ти беше в Света Марина, Варна, нали?
--- Край на цитат ---
Да, там съм.

--- Цитат на: Силвана Лесидренска в Март 23, 2016, 08:40:28 --- Ако има проблем с това да ти направят отново генотип, ми се обади 0988 722 988.
--- Край на цитат ---
Много ти благодаря за готовността да съдействаш. Дано не се стига дотам.

--- Цитат на: Силвана Лесидренска в Март 23, 2016, 08:40:28 ---Високата виремия ... В ежедневието...не те разбирам?

--- Край на цитат ---
В ежедневието имам предвид - дали трябва да засиля предпазването на хората около мен. засега съм си отделила четката за зъби и нокторезачката. Но дали да отивам по-далеч и да си отделя и прибори за хранене, както и чаши? Венците ми кървят редовно и предполагам, че така чрез слюнката вирусът може да стигне до приборите... Да отделям ли за себе си напр. кухненска кърпа? или това е параноя? Предполагам също, че презервативите стават задължителни... (тези убийци на семейно щастие  :pardon:)

А на някой друг да му се е случило това с генотипа? Да споделите опит, ако има някой.

Поздрави от
мравчето

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия