Вирусен хепатит - Обща дискусия > Диагностика

Моля за помощ с резултатите

(1/3) > >>

hepa-stop:
 Нов сьм в форума, прощавайте ако има нещо.
HBsAg количествен тест                 17620.0 iu/ml
Anti Hbe                                                  положителен
Hbe Ag                                             отрицателен
Anti HBC total.                                   25.00 index
HBV DNA PCR                                     850 iu/Ml
ANTI HBC  igM                                             отрицателен
Acat                                                           21
Алат                                                           34
Ггт                                                               38.00

Мерси пиша от тел. За това сьм кратък
Теодор

Syuleyman:
Хроничен носител на хепатит Б с отрицателен е-антиген (Hbe Ag-отрицателен). С тази ниска виремия (HBV DNA PCR - 850 iu/Ml) и с Трансаминазите в норма (АСАТ< АЛАТ < ГГТ), Според мен, си носител.
Има вариант, в който HBV DNA PCR    се покачи над  2 000 - отиваш в графа "болен". 
Следва да провериш състоянието на черния дроб с една биопсия, или Фиброскан и ако няма напреднало увреждане, можеш да си отдъхнеш (няма нужда от лечение). След това трябва да следиш периодично, както състоянието на дроба , така и  виремията на вируса (ПСР). Ако няма движение , няма страшно - спираш алкохола , храниш се здравословно и това е, общо взето, от мен.

hepa-stop:
Можете ли да ми препоръчвате лекар , аз съм от Бургас, ако трябва да отида София .
Имам от 9~10 месеца странни симптоми.
Силно изпотяване , втрисване , не поносимост към климатик, вятър макар и топъл.
Силно отпадналост, имам чувството че всеки ме занимава с глупости, не ми се ходи на работа.
Лека болка от дясната страна, по скоро напражение
Ако не се навлека с топли дрехи дори през топли месеци симптомите се усилват
Някои имали подобни симптоми?

Syuleyman:
Аз се проследявам във ВМА гр.София. Проф. Кацаров е един от най-добрите.  Бил съм един път при д-р Блабанска в Токуда, и останах с по-добри впечатления от ВМА.  Д-р Балабанска прави Фиброскан, струва 150 лв,. и не се заплаща от ЗК.  Можеш да отидеш при нея с резултатите, направи си Фиброскан и тя ще те консултира с тези резултати , които имаш. И ще прецени кое за теб е най-доброто. Вземи си всички изследвания , свързани с хепатита. Телефона ще намериш в интернет , за фиброскана в Токуда, като ще държиш да ти запишат час при нея, защото мисля че са двама. Щом е заплатен прегледа, няма да те бавят с датата. Аз бих постъпил така. Хем си правиш Фиброскан, хем се консултираш с доказан специалист, без направления, без хоспитализации, без да чакаш много време. Освен това, имаш ПСР, имаш и другите резултати. Хубаво ще е да направиш тестове за хепатит Д и за Ц, и тогава да идеш при нея.
ЗА симптомите - като разбрах за хепатита, доста дълго време чувствах тежест от дясно , незнам дали е от внушение или не , но сега мн рядко го чувствам. Към студ , чувствителност -имам. Трябва да видиш състоянието на дроба, това е най-важното. Но не си внушавай много , много.
С времето се свиква да живееш с хепатита. Не е толкова страшно, или фатално.

hepa-stop:
Ми аз скоро разбрах че го имам на право се сринах. Имам малка дъщеря много ме страх да не съм е разболял.
Разбрах че децата са ваксинирани но не били много сигурни. Да не говорим че малкия бизнес който имаме с жена ми няма да оцелее без мен. На 27-ми имам час при др. Антонов в София.
Ако може някой да каже след време дали ще загубя способността да се справя с ежедневните задачи?
Как протича болестта предвид това че работата ми не е свързана физическо натоварване но има доста стрес?
Тези изследване намекват ли за някакъв оптимизъм?
Много ми се иска някой който е имал подобни симптоми(от втория пост) да пише.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия