Вирусен хепатит - Обща дискусия > Как да живеем с хепатита

Зная ,но...

<< < (2/2)

pumuckl:
Хм, на мене в Инфекциозна В София ми правиха още на втория месец след изписването. Също и ензими, билирубин... Можеш да си го направиш и в частна лаборатория. Около 10 лв. струва и излиза за 1 ден. Предполагам, че съвсем са им съкратили бюджета в Инфекциозните болници и се правят на чукнати.

kammy:
Здравей,Деница :)

Преболедувала съм хепатит Б преди 8 години.Знам как се чувстваш-аз лежах в болницата 1 месец тогава.Страшно преживяване :-X

За изследванията-на мен ми правиха австралийски антиген/плюс антитела и разни други показатели/първите 3 месеца всеки месец,на 3-я месец беше отицателен и след това на 6-я месец пак ми правиха.

За цигарите-аз си пуших,но ги намалих доста.Позволявах си не повече от 5-6 цигари на ден/а бях дива студенткааааа ;D/.

Диетка пазих 1 година-без пържено,черен пипер,люто,пикантно и т.н.Ограничавах яйцата много,гъби не ядях въобще през това време.
Шоколад съм хапвала няколко пъти,но гледах да не прекалявам.

По това време-2000 г.-лечението на острия хепатит включваше няколко банки глюкоза,карсил/стария/,витамин Ц и Невробекс/витамини от Б-групата/.Пих карсил,вит.Ц и Невробекс 1 година след боледуването.

Правих си чернодробни ензими през 2-3 месеца и на края на първата година-австралийски антиген пак.

Не се притеснявай толкова много.Това е много по-добрия вариант от хроничен хепатит.
Дай си малко време,поглези черния дроб известно време и после няма да се сещаш дори за този кошмарен период.

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия