Автор Тема:  новиЯт член  (Прочетена 7006 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен pumuckl

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 151
  • Acute
    • Профил
  • Вид лечение: Спонтанно излекуване
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Недиагностициран/а
Re: новиЯт член
« Отговор #15 -: Януари 06, 2008, 11:22:24 »
А за хепатит В и кръводаряването винаги съм се чудил каква е точно причината хора, които са изистили вируса да не могат да даряват кръв. Все пак вируса изчезва напълно, защото остане ли повече от 6 месеца в организма хронифицира и остава до края на живота. Знам, че с изследване на HBcAb кръвните центрове определят вероятна инфекция с хепатит B вируса, което остава доживот се разбира човек дали е имал контаткт с вируса на хепатит В някога. Това е практиката в САЩ, не съм на 100% сигурен за България как е. Може би целта е да се премахне каквато и да е било опаснот от грешка и човек с инфектирана кръв да не може да дари.

Моята главна инфекционистка специално я питах за това, когато ми каза, че съм напълно излекуван от хепатит б-то. Тя не ми обясни защо не мога да кръводарявам, но каза, че по-добре да не го правя.

Причината е точно тази, която сте посочили. В тялото на човек, който се е излекувал от хепатит Б, остават едно anti-HBc, което значи че от вируса остава едно ядро. Това ядро не се засича от изследвания, т.е. засича се чрез засичане на антитялото срещу него -  anti-HBc. То е безвредно без повърхностния антиген. Някакво микроскопично нещо, което се мотае из кръвта ни и което на нас не вреди, защото вече сме си изградили арсенал от антитела. Но ако попадне в чуждо тяло, с друга кръв, която няма тези антитела...Тогава е друго. Освен това нищо не пречи в нас да си има отделни здрави вируси, които или са се спотаили някъде или всеки момент ще бъдат разпознати и терминирани от някое антитяло. Вероятността да има такива мисля, че намалява с времето.

Неактивен bozhichkov

• Степен на активност - Студент
  • Публикации: 111
  • тел. 088/50 50 400
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати
  • Статус: Хроничен хепатит C
« Отговор #16 -: Януари 07, 2008, 13:17:04 »
Моето мнение по въпроса е, не си прави биопсия, ако 4ернодробните ти показатели са в норма, поне аз не бих си направил!!!
Абсолютно съм категоричен, защото няма нищо да ти помогне направената биопсия, само си следи редовно ензимите . Това е от мен !

Неактивен msvetlinov

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 15
    • Профил
« Отговор #17 -: Януари 21, 2008, 07:47:23 »
Много благодаря за обстойните и искрени мнения, които ми дадохте! Със сигурност отново ще се допитам до специалист, като този път ще взема мерки да получа достоверна информация относно моя статус...
Имам още един въпрос: Възможно ли е човек да се зарази с хеп.Б и без да го лекува да се изчисти от само себе си и да не хронифицира?

Неактивен nevron

• Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 701
  • хепатит "С"
    • Профил
    • metalni-vrati.net
  • Резултати: Успешнo
« Отговор #18 -: Януари 23, 2008, 06:10:53 »
Здравей и от мен!
По въпроса за хепатит Б, дали може да се изкара остро без силно проявени симптоми и да се изчисти спонтанно мисля, че е възможно, но твърде рядко се получава така.
Относно въпроса с лечението ти на хроничния хепатит Ц, ми се струва, че трябва да се мобилизираш колкото се може по-скоро и да погледнеш на нещата малко по-сериозно. В случая съвета на Емо (да избегнеш чернодробната биопсия), няма да ти е преоритет защото, до колкото знам в България е невъзможно да кандидатстваш за лечение без резултати от биопсия.
Значи, за начало намери си сностен специалист, който да ти назначи ПСР - тест, който е за вирусното натоварване, след което той (спеца) да прецени какво следва. Това е мое мнение, де. Ти си решаваш от тук на сетне какво точно ще предприемеш, но наистина не се офлянквай много-много, защото колкото по-рано се заемеш с подготовката на това лечение, толкова по-добре.
Разкажи нещо овече за себе си, като например имаш ли идея по кое време и по какъв начин си го лепнал тоя вирус и разни такива неща, ако не е прекалено нахално от моя страна да те питам такива неща.
Е, поздрави от мен за сега и ще чакаме пак да ни пишеш!
"...Не се надявам на нищо.
Не се страхувам от нищо.
Свободен съм!..."

Nikos Kazandzakis
www.metalni-vrati.net

Неактивен msvetlinov

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 15
    • Профил
« Отговор #19 -: Февруари 07, 2008, 23:17:47 »
Ето как реших да процедирам: започнах да си правя пълни изследвания всеки месец и след няколко месеца заедно със всичките хартийки от сега и преди да цъфна на вратата на завеждащия на програмата във Варна(в частния му кабинет)за да ми каже има ли смисъл от ПСР и биопсия.
Ето резултатите от онзи ден:
АлАТ- 37.4, АсАТ-22.8, ГГТ-49, билирубин-13,...... и още десетина други, които не са важни в случая.....
тук ще напиша референтните стойности съответно за мъже и жени, така че който иска да свери своите:
АсАТ: мъже(0-35) жени(0-31) деца(15-60)
АлАТ: мъже(0-45) жени(0-34) деца(13-45)
ГГТ: мъже(до 55) жени(до 38)
общ билирубин: 0-21

Неактивен nevron

• Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 701
  • хепатит "С"
    • Профил
    • metalni-vrati.net
  • Резултати: Успешнo
« Отговор #20 -: Февруари 08, 2008, 01:29:09 »
Човече, ако искаш да се излекуваш от тази болест, не можеш да избегнеш тези изследвания. Задължително за начало ще ти трябва ПСР и в последствие за кандидатсване за лечение от Здравната Каса, задължително и чернодробна биопсия. От сега ти казвам да не се успокояваш с нормалните си чернодробни ензими, защото мойте например, винаги са си в нормата, ехографиите винаги са ми перфектни, но в същото време имам огромно вирусно натоварване и тъй като не съм си правила биопсия, не знам до каква степен увреждане на черното ми дробче, което си ми е само едничко и си го искам живо и здраво. Така, че отивай при спеца и си искай всички необходими изследвания без да си губиш повече времето с личното докторче, колкото и то да е сладкодумно и да те успокоява, че нищо ти няма.
Айде, чао за сега.
Поздрави!
"...Не се надявам на нищо.
Не се страхувам от нищо.
Свободен съм!..."

Nikos Kazandzakis
www.metalni-vrati.net

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007