Последни публикации

Страници: [1] 2 3 ... 10
1
Общи теми / Re: Виреад - доплащане
« Последна публикация от Ani_sv - Днес в 21:18:18 »
Здравейте, малко да побутна темата...за съжаление. Днес на моето момче от аптеката са му казали, че трябва да доплати 109 лева за генерика, но да 4 дни щял да се оправи проблема :( и щели да се обадят, но дали е така ...Някой знае ли нещо по въпроса?
2
Диагностика / Re: Неуточнена диагноза
« Последна публикация от Velimira - Днес в 19:57:37 »
Можете да минете Фиброскан в Токуда преди да правите биопсия. Така веднага ще разберете състоянието да черния дроб и ще прецените ( с лекаря разбира се) нужна ли е биопсия наистина. 190 лв е фибросканирането и отнема не повече от 5 минути.
3
« Последна публикация от Milka - Юни 16, 2018, 18:32:36 »
Ами, засега няма никакви други симптоми, само лека тежест след хранене.Притесненията идват от там, да няма по сериозни увреждания на черния дроб.Ще се прави биопсия чак на 9 юли, дотогава оства само да се молим всичко да е наред.
4
« Последна публикация от Velimira - Юни 16, 2018, 17:22:27 »
Здравей, възможно е да брат ти да кара остра фаза на вируса в момента- инкубационния период на вируса е 2-6 месеца и е възможно да сте го засекли в началото и затова сега чернодробните да се покачват. Има ли други оплаквания- грипоподобни симптоми,бели изпражнения,тъмна урина? Необходимо е наистина да се направят допълнителни изследвания, но това ще ви назначи лекуващия лекар, за да се определи дали вируса е остър или хроничен. Не се шашкайте предварително, сега е много важно брат ти да е спокоен.
5
« Последна публикация от Milka - Юни 16, 2018, 15:27:39 »
Здравейте,
На брат ми му откриха хепатит б, при случайни изследвания на асат и алат. Първначално те бяха асат 50, алат 102.Лекарката каза да се тества за хепатит б и се оказа положителен. Беше на преглег при гатроентеролог, казал му е че ще трябва да влезе в болница за допълнителни изследвания. В момента алат е 500, асат е 200. На ехографски изследвания пише, леко увеличен черен дроб, с по грубовата хипоехогенна структура.Леко задебелен контур. Няма асцит. Жлъчен мехур, панкреас, слезка и бъбреците б.о.
Моля за коментар на тези изследвания.
Заключението е дифузен процес на черен дроб (HVB).
 Притеснени сме много.
Благодаря предварително!
6
Общи теми / Re: И на мен ми откриха хепатит Ц
« Последна публикация от Силвана Лесидренска - Юни 14, 2018, 15:19:35 »
В друг град няма смисъл. Хепатологичните клиники са съсредоточени в София.
Ако имаш нужда от информация или асистенция за записване на час в някоя болница, може да се свържеш с нас на:
0988 722 988 office@hepactive.org
7
Диагностика / Re: Разчитане на резултати за HBV
« Последна публикация от Силвана Лесидренска - Юни 14, 2018, 15:18:05 »
Преболедувалите остър хепатит няма нужда да слагат ваксина. Антителата могат да се качат след време, но дори и да не стане, няма проблем.  Естествено придобитият имунитет не е задължително да е над 10 единици.
8
Диагностика / Re: Разчитане на резултати за HBV
« Последна публикация от koynov - Юни 14, 2018, 13:11:36 »
Здравейте,
Реших да пиша в тази тема, няма смисъл да се отваря нова. Вчера ходих да си проверя чернодробните ензими контролно. Прекарах остър хепатит Б преди година и 4 месеца. АСАТ, АЛАТ и ГГТ са в нормата. Имам обаче въпрос свързан с другите изследвания.

Хепатит В, HBsAg (скрининг тест) - (-)negative       
Хепатит В, Anti-HBs Ab 2.62IU/l        
Хепатит В, HBc-total Ab (+)реактивен     

Имам 2.62 единици антитела, а доколкото знам трябва да са над 10, за да се смятам за защитен. Въпроса ми е предвид този резултат мога ли да си направя комбинирата ваксина за А и Б, или все още не е препоръчително?
9
Общи теми / Re: И на мен ми откриха хепатит Ц
« Последна публикация от dimitrov566 - Юни 14, 2018, 12:14:10 »
Здравйте , и аз съм поредния със хепатит c .Направих изследвания в св.Иван Рилски и хепатита е 1d .HCV RNA е 36 785 (4,56) IU /ml(lg) и др.Василев в Благоевград Пуслс ми каза че трябва да се подложа на биопсия.Моля да споделите мнение и дали не трябва да я направя в София или др град .Благодаря .
10
Моята история / Re: Моята история-Daneva
« Последна публикация от Силвана Лесидренска - Юни 14, 2018, 11:22:43 »
Дали са, каквото са имали на склад :) Не се притеснявай излишно, цял свят гълта генерици от сума ти години: антибиотици, че дори обикновеният аспирин има толкова генерични формули, че не знам дали някой реално пие оригинала вече.
Страници: [1] 2 3 ... 10

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007