Последни публикации

Страници: [1] 2 3 ... 10
1
Моята история / Re: Моля ви - споделете как се живее с хипатит б
« Последна публикация от Наката - Днес в 09:21:18 »
Здравейте
Някой знае ли от къде мога да закупя ваксина за хипатит Б за деца, защото в мрежата има само за възрастни?И ако не намеря може ли да се сложи от тази за големи ,като по информация за деца е на половина?
2
Диагностика / HVD RNA/ PCR
« Последна публикация от koralche - Днес в 07:11:45 »
Здравейте,
Диагностицираха съпруга ми с хепатит Делта/D.
В момента чакаме резултати от HVD PCR test, но въпреки, че търсих много не можах да намеря някакви референтни стойности. За HBV, разбрах, че трябва да е под 2000 UI, но дали това важи и за HVD? Моля ако някой има информация да сподели. Благодаря предварително! Бъдете здрави!
3
Изключително ти благодаря за внесените яснота и успокоение. Може би наистина ще може да спра лекарството, без страх от реактивация
4
Страхотни резултати! Но само да те предупредя нещо - антителата ще ти намалеят, това е най-нормалното нещо. Когато вирусът е изчистен, те не са необходими и съответно няма нужда от висока концентрация от тях в кръвта. Ако се срещнеш отново с антигена, важното е че организмът ти се е научил да ги синтезира и пак ще се увеличат. Така че не се стряскай ако са намалели, може да паднат до почти незабележими дори, но новите изследвания показват,че пак си си защитен.
5
Не дочаках още 6 месеца, както ми препоръча лекарят, и днес пуснах нови изследвания за антитела - имам 103 вече, преди месец и 20 дни бяха само 4,5. :) Много се радвам и се надявам да не намаляват, а само да се увеличават занапред, и го желая на всички тук! Надявам се това да означава, че вече мога да спра зефикса. :)))))
Утре стават точно 7 месеца, откакто открих болестта. Щастлив съм, че не повярвах на първата диагноза, която ми поставиха в Токуда - хроничен хепатит.
Горещо препоръчвам проф. Антонов от болница Св. Иван Рилски на всички!
6
Здравейте,
Днес разбрахме резултата от теста за Хепатит D и се оказа положителен . Бях се успокоила, но прочетох, че хепатит Б + Д е доста лоша диагноза и изход с цироза е често срещан. Ще се радвам, ако някой ми разясни малко повече по темата.
7
Предстои ми лечение / Re: Още една в битка с хепатит Б
« Последна публикация от Наката - Май 14, 2019, 22:28:10 »
Успех и от мен.Бъди оптимист и мисли позитивно.
8
Моята история / Re: Моля ви - споделете как се живее с хипатит б
« Последна публикация от Наката - Май 14, 2019, 17:03:51 »
Днес си пуснах Асат и Алат .Асат ми е 23 а Алат ми 42 като в лабораторията горната граница е 41- има ли място за притеснения???
9
При никакво увреждане на черния дроб и толкова нисък вирусен товар, НЕ се започва лечение. Следи се състоянието и при нужда се реагира.
10
Здравейте, отново!
Съпругът ми го приеха в Иван Рилски за биопсия, но така и не му я направиха. Пуснаха му hbv dna , резултата е 617 UI. Проф. Антонов му е правил фиброскан, който не показал никакво увреждане на ч.дроб. Асат и Алат леко са се занижили , като Алат е 182, а Асат е 78. ( от 1,5месеца не пие алкохол). Не са му правили тест за HBVe.
Моля отново за мнение. Сега какво следва...да се следи? Лекуващия го лекар му е казал след седмица отново да си пусне Асат и Алат.
Страници: [1] 2 3 ... 10

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007