Автор Тема:  Моята история за хепатит С  (Прочетена 693 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Georgi1234

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Хроничен хепатит C
Моята история за хепатит С
« -: Март 14, 2018, 09:34:35 »
Здравейте,

казвам се Георги, 40 г., София. Бих желал и аз да споделя моята история.
В началото на 2018 г. със съпругата ми започнахме изследвания и посещения в АГ клиника Щерев за провеждане на инсеминация. Всичко беше наред до момента, в който 2 дни преди процедурата пуснахме последно изследвания за хепатит А, В, С, СПИН, ХИВ и т.н. и сякаш получих челен удар с парния локомотив - моя резултат за хепатит С беше положителен.

Направих си още един тест в лаборатория Бодимед, като резултатът се потвърди. Бях в шок защото нямах никаква идея как съм хванал тази гадост. Вече имам съмнения за 2 случая - татуировка (преди 20 г.) и зъболекар (преди 8-9 г.).
След консултация в АГ Щерев ме насочиха в УМБАЛ Иван Рилски и на 1 Февруари 2018 г. се срещнах с д-р Цветкова, която ме изпрати в лаборатория Кандиларов и срещу 515 лв. ми направиха изследване за анти-тела, генотип и вирусен товар. Стори ми се скъпичко, но просто исках час по-скоро да се излекувам и да стана татко.
Четох навсякъде, че в Иван Рилски има най-модерната техника и апартура на световно ниво, но д-р Цветкова ме прегледа с голи ръце с напипване по корема и ме изпрати в лаборатория Кандиларов.
Когато отидох след 10 дни с резултата (извършен в лаборатория Лимбах, Германия):
наличие на HCV антитела,
генотип 3а
вирусен товар 3,030 kUi/мл,

а резултатите от чернодробните ензими са следните:

ASAT 90 U/I (реф.стойност до 40)
ALAT 173 U/I (реф.стойност до 41)
GGT 40 U/I (реф.стойност до 60)
ALP алкална фосфатаза 68 U/I (реф.стойност до 130)

Беше ми издадено направление за хоспитализация, като най-ранния ден за прием в Иван Рилски беше след повече от месец.
Междувременно в началото на м.Март с издадената ми от работодателя здравна карта, отидох в Сити Клиник на Цариградско шосе за второ мнение. Останах изключително доволен от прегледа, отношението, престоя в болницата, както и че д-р Асен Петров ми даде уверение, че ще бъда излекуван. Даде ми дата за хоспитализация след 2 дни за извършване на чернодробна биопсия. Всичко мина ОК, около 16 Март чакам резултата от биопсията.
Интересното е, че ми дадоха бланка направление с логото на ХепАктив за безплатно повторно изследване за генотип, субгенотип и вирусен товар, именно в лабораторията по порфирии и молекулярна диагностика на чернодробни заболявания в УМБАЛ Иван Рилски !!! Очаквам резултата около 23 Март 2018 г.

Непушач съм, повече от 2 месеца не пия никакъв алкохол, както и нямам никакви оплаквания или болки. Избягвам мазни, пържени и тежки храни. Преди употребявах алкохол в рамките на нормалното, като 1-2 пъти седмично през нощта или сутрин ми се появяваха нещо като парене или горене в областта на черния дроб.   

Ще се радвам на всякаква допълнителна информация, мнения или препоръки, свързани с предстощите ми лечения на хепатита и на черния дроб. Колко време се лекува моя генотип, успешно ли е, мнения и отзиви за лечение в Сити клиник.
Колко време отнема изчистването за да можем да предприемем отново процедура по инсеминация (ин витро), опасно ли е за плода ако съм с хепатит. От клиника Щерев не ни забраняват, но ни препоръчаха първо да се излекувам и тогава да продължим, въпреки, че на моя бивша колежка й откриха хератит С по време на бременността и роди живо и здраво бебе, излекува се след раждането, а пък при мен да има риск от заразяване на плода ? 

Поздрави и успех на всички
Георги

Неактивен snd242

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 110
  • Генотип 3
    • Профил
  • Вид лечение: Безинтерферонова терапия (ДААС)
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати
Re: Моята история за хепатит С
« Отговор #1 -: Март 14, 2018, 19:32:56 »
Догодина ще си го изчистил, ако минеш по цялата процедура!
Harvoni + Rebetol за 12 седмици
- старт 197 498 IU/ml
- на 4 седмица - няма го!
- на 12 седмица - няма го!

Неактивен Силвана Лесидренска

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2746
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
« Отговор #2 -: Март 14, 2018, 20:03:21 »
Здравей, Георги,

За съжаление тази лекарка от Иван Рилски праща тенденциозно всички пациенти в Кандиларов (за направата на вирусен товар и субгенотип), макар в гастроентерологичното отделение на болницата да разполагат и работят с наши талони. Нашето сдружение спечели проект, чрез който предоставяме на пациенти безплатни изследвания (вирусен товар и субгенотип) вече втора година. Съжалявам, че при теб се е получило така, но аз няма как да предотвратя подобни случаи.

Лекарите в Сити Клиник са добри, след като ти излезе повторния резултат, ще ти направят биопсия и ще започнат да ти оформят документите за лечение. Подаваш ги в РЗОК, чакаш 2 м. за одобрение, след което започваш да ги взимаш от аптека с рецептурната книжка и рецепта от личния лекар.
Генотип 3 (както и всички други), се лекува с ДДАС, последна генерация медикаменти, които елиминират вируса за отрицателно време. Принципно твоя генотип се лекува 12 седмици със софосбувир и рибавирин (тук са актуалните изисквания на Касата https://www.nhif.bg/page/207), но има и други варианти, така че лекарят ще прецени.

За инвитрото съм чувала различни теории, от "Няма проблем" до "Не". Мисля, че това трябва да го обсъдиш с лекаря си от Сити Клиник.
Успех :)

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен Georgi1234

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #3 -: Март 14, 2018, 20:29:52 »
Много благодаря за отзивите.
Общо взето трябва да се заредя с търпение и периодично ще давам информация за напредъка.
Между другото регистрирах се и станах член на дружеството и мога да помагам с каквото мога.

Благодаря Силвана  :girl_wink:
Поздрави 

Неактивен piccolastella

• Немедицинско лице
  • *
  • Публикации: 8
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати
« Отговор #4 -: Май 21, 2018, 07:41:45 »
Георги,

Как вървят нещата при Вас?

Хубав ден!

Неактивен Georgi1234

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #5 -: Май 21, 2018, 16:24:07 »
Привет,
миналата седмица получих протокола си и входирах документите в РЗОК. Резултатът от биопсията е А3Ф3, демек не са много добре нещата.
Сега очаквам обаждане до 2 месеца - около средата на Юли. Казаха ми към 20 Юни да отида на място за проверка и ако още не е одобрен вече да очаквам обаждане.
Всичко се случва много бавно, като от момента в който разбрах за вируса (края на Януари) до сега са изминали почти 4 месеца, и още не съм започнал лечение.  :whistle:

Неактивен Силвана Лесидренска

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2746
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
« Отговор #6 -: Май 21, 2018, 17:57:01 »
Аз те съветвам да си подадеш една жалба в РЗОК, ако нямаш одобрение на 60-тия ден. Нещо НЗОК почна да се ''офлянква'' при някои пациенти, ако мога да се изразя по този начин. Наскоро имаше върнат пациент заради накриво разположен печат на документите му. Видиш ли, всичко трябва да е на 90 градуса  :angry3:

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен Georgi1234

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #7 -: Май 22, 2018, 08:56:28 »
В четирите месеца чакане влиза и регистрацията на EPCLUSA (Sofosbuvir 400mg/ Velpatasvir 100 mg), трябваше началото на Април да могат да ми го изпишат, но процедурата приключи едва средата на м. Май.
Междувременно си пия магарешкия бодил, витамин С, селен, и т.н.  :mocking:
Добре, че при мен не е чак толкова зле положението с болки и т.н. иначе досега можеше и да съм хвърлил топа докато ги чакам
Ще ги посетя както ми каза служителката към 20 Юни, а на 21 Юли отивам да входирам жалбата  :witch:

Благодаря на всички :good:

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007