Автор Тема:  Сърбежи по тялото - като страничен ефект от лечението  (Прочетена 57692 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5566
    • Профил
    • My Home Page
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
И още съвети от темата на Руми в случай на сърбежи по тялото по време на лечение:

Руми, освен цялото мазане, е добре кожата да не се мокри много-много като цяло.
Макар и да звучи гадно, ако прескачах къпането някой ден или поне това със сапун ще ти се отрази добре на кожата. Това от моята дерматоложка го знам.

Между другото купих и се мазах с гел на д-р Тайс и за 2 дни сърбежа намаля. Днес взех сух невен и зехтин и смесих, както ми писа Лили от Търново. Оставям го да престои 24ч и ще мажа заради сухотата на кожата. Ще пиша за ефекта. Руми

Руми, мажи се със зехтин, много помага. И моята кожа беше ужасно суха по време на лечението, лющеше се и сърбеше. На лицето и по лактите се бяха образували някакви лишеи, абе красота  :shocked1: Отделно правех и алергична реакция. През цялото лечение се мажех със зехтин с накиснат в него жълт кантарион, това буквално ми спаси кожата  :smile: Даде ми го една приятелка, а когато го свърших се мажех просто с обикновен зехтин, студено пресован. Имам в къщи малко със билки /жълт кантарион, мащерка и невен/, правих си го това лято, за всеки случай. Пиши на ЛС, ако си от София, ще ти го дам.
И все пак, отиди на кожен лекар, както те е посъветвала Теди.
Поздрави, Ерма  :girl_wink:

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5566
    • Профил
    • My Home Page
  • Резултати: Успешнo
Още съвети:
Посъветваха ме при нужда да търся:
1. При сърбеж и суха кожа омазняващи кремове или с уреа.

2. При по-силен сърбеж, при който се появяват и червени петна с подутини - Дерматоп Крем 30гр Н1, Хусал 20 таблетки Н1 1хдневно или Аериус 5мг 20 таблетки Н1 1хдневно.

3. При кожни проблеми по-малко от 50%-освен горе цитираните и Атаракс 20 таблетки по една вечер.

Аз изкарах само на крем Здраве и инцидентно с fenistil гел, но последния, само при остър сърбеж.

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен eli13

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1188
    • Профил
  • Резултати: Релапс на хепатита след лечение
Аз също съм от изключенията. Сърбежи по тялото съм имала толкова епизодично, че направо не си ги спомням. Може би не повече от 1-2 пъти в хода на цялото лечение.
Обаче виж по главата - доста повече. Естествено, от чесането ми се появява и пърхут, но като цяло това ми се е случвало неведнъж и преди, в по-напрегнати и стресови периоди.
Та най-доброто средство за това от моята практика е шампоанът Хегор/150 - 2 месеца, а после по-слабият - Хегор/50 за задържане на резултата. Безотказно ми действат на мен.

Неактивен Хепи Би

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 203
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати
  • Статус: Хроничен хепатит B
Третиране на кожа при лечение с Интерферон:

Първият и основен извод от всичко, което е споделяно във форума по отношение на кожата е: мазане, мазане и пак мазане. Ето и някой препоръки с какво да се мажем, като не съм включила медикаменти, защото те са по лекарско предписание.

1. Крем „Здраве”. От десетилетия това е най-добрият препарат за третиране на проблемна кожа. Успокоява и лекува. Недостатък е, че попива твърде бавно, труден е за мазане и е в малки разфасовки. Не става за хидратиране на цяло тяло. Но за локално третиране е безценен.

2.Масла 
a. Натурално какаово масло – разтапя се на водна баня – препоръчано от Кики
b. Сусамово масло – стои се 10-15 минути и после се измива. Помага и при безсъние – препоръчано от Ели 13
c. Кокосово масло – препоръчано от Силвана
d. Зехтин – препоръчано от Ерма

3.Домашна козметика
a.Равни части глицерин, лимон и камфоров спирт. Безценно е. Обаче е по-течно и трудно се маже по цялото тяло, без да се разтича - препоръчано от Хепи

4.Козметика
a. Ексципиал Липолоушън – медицинска козметика за успокояване на проблемна кожа по формула „вода в масло”. Малко трудно попива, иначе е супер. Препоръчано от форума (ivka81, pavlinaboneva, Хепи).
b. Серия Алое на ЕлАр – до тук работи много добре. Препоръчано от Хепи.
c. Юсерин – 12% омега. Препоръчано от Хепи
d. Авен за след слънце. Препоръчано от Ели 13
e. Козметика от Биофреш с роза – препоръчано от Ели 13, с особено мнение от Хепи.

:cupid:

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007