Автор Тема:  За лекарското отношение  (Прочетена 3238 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен kitaeca1970

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 272
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Има близък с хепатит C
За лекарското отношение
« -: Септември 18, 2009, 16:42:40 »
Много се чудих как да озаглавя темата и единственното ,което ми идваше на ум е дума,която тук не бих употребила.Вчера ни се наложи да посетим уролог,на Киро му се възпали сериозно лимфен възел на крака.След като погледна направлението и видя диагнозата хепатит С,като придружаващо заболяване въпросният лекар каза ,че сме длъжни да уведомяваме за заболяването,когато ходим на преглед.Той видиш ли си имал списък с имена на пациенти,които отказвал да лекува.Показа ни залепено на бюрото листче ,на което пише Тодор ...еди си кой.Той бил болен от друго ,този човек,но пък писал жалба против лекаря до лекарския съюз и те го глобили с 500 лв.и за това докторът го е сложил в черния си списък.Попитах го дали не трябва да се посъветваме с друг вид специалист,а той отговори,че ние си имаме вече една сериозна болест,за какво ни било друга то и от тази се умирало.Целия преглед беше придружен от някакъв дебелашки хумор,не знам как изтърпяхме да си изпишат там документациите и да си излезем без да го удуша или Киро да го пребие.И задавам си аз въпроса ако един "лекар" си позволява да се държи по този начин ,какво да очакваме от другите хора?За да не бъда голословна и зада предпазя останалите от Варна на които може да се наложи да посетят уролог или хирург ще ви кажа името на доктора Ангел Димитров от МЦ"Младост".

Неактивен Eli

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 705
    • Профил
    • Счетоводна кантора Елвада
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Има близък с хепатит C
Re: За лекарското отношение
« Отговор #1 -: Септември 18, 2009, 17:14:49 »
  :shocked1: :shocked1: :shocked1: :fool2: :fool2: :fool3: :fool3: :angry1:
И винаги се намира още нещо, което да ме изуми и да ме остави, като застреляна от упор. Не зная как е възможно такива хора да се посвещават на тази толкова хуманна професия - професията на лекаря!! И не зная има ли смисъл от коментар самия случай, който е меко казано циничен... Ще кажа само това:  :angry3: :angry3: :angry3: :angry2: :angry2: :angry2: :angry1: :angry1: :angry1:
Важното е, че сте взели документите и ако не ви се налага да имате повече контакт с този ...хмм, льольо /това е най-меката дума, която ми идва да напиша, а тя ми се струва, че за въпросният човек е един огромен комплимент  :witch:/ - най-добре.

Поздрави,  :flowers:
Ели
"Животът е решение, а не компромис"

Моите албуми: http://bit.ly/df4dMR

Неактивен anita

• Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2988
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Статус: Хроничен хепатит C
« Отговор #2 -: Септември 18, 2009, 19:14:11 »
С направление ли бяхте при този лекар? При положение, че работи по здравна каса той няма право, ама никакво право, да си избира пациентите! Любопитно ми е ако този лекар работи в отделение в болница дали така ще отказва да лекува?!
Пациентите са тези, които си избират лекарите.
Време е да си направим една тема - Черен списък на лекари

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен danihaleva

• Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 438
    • Профил
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Има близък с хепатит B
« Отговор #3 -: Септември 21, 2009, 08:47:30 »
Моето мнение е следното:в началото са мама и тати и огромната им амбиция тяхното отроче да практикува тази много престижна професия и отрочето отличник естествено слуша.После идва завършването и огромното самочувствие,че пред името му стои "Д-р",после идва усещането му,че хората са зависими от него,независимо дали го бива или не,защото за здравето всеки дава.Точно тази зависимост не дава възможност на пациентите да се оплакват където трябва при неспазване на правата им ."Ами ако друг път ми се наложи да се преглеждам при него????"В този ред на мисли хората от малките населени места са ограничени в избора си.Никъде в Закона за правата на пациента няма такова ограничение в оказването на медицинска помощ според диагноза,пол,етническа принадлежност.Задавате ли си въпроса защо хората дават под масата на лекарите,а не отиват да се оплакват?Защото според мен си мислят,че доктора ще стане по -кадърен :fool2:,защото няма комисия,която да проверява свършената работа.И в крайна сметка повечето лекари не получават нужното заплащане,което ги демотивира и забравят,че това е преди всичко хуманна професия, а не "ЕТ".Добре,че има и изключения,които за щастие познавам.
Аз знам,че нищо незнам

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
  • Статус: Хроничен хепатит C
« Отговор #4 -: Септември 21, 2009, 23:56:12 »
Йоки,
Не се учудвам на поредната информация за лошо отношение на лекар, което всъщност е тъжно, защото общо взето всички донякъде започваме да свикваме с тези случки.
Хубавото според мен е, че си казала името на лекаря, защото много често не научаваме имената на тези прекрасни "професионалисти"!  :clap:

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007