Автор Тема:  За употребата на кафе и цигари по време на лечение  (Прочетена 7154 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен dezname

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 28
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Та това ми е запитването... :browse:

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
За цигарите има 2 статии на сайта на Хепактив.
Пушенето при хепатит С увеличава риска от развитие на чернодробен рак
Тютюнопушенето може да влоши чернодробната фиброза при пациенти с хепатит C
Въпреки, че в това отношение са правени малко изследвания, като цяло не се приема за добро решение човек с хроничен хепатит C да пуши. Ясно е, че при лечение още по-малко.
За кафето имаше една информация за изследване преди време, това е линка към нея: Ново изследване открива намален риск от рак на черния дроб при хората пиещи кафе
Все пак, не мисля, че някой, който не пие кафе трябва да започне да се налива, заради информацията от това изследване.
Моето мнение като цяло за лечението е, че човек не трябва да се намесва по никакъв начин в действието на интерферона и рибавирина, а да ги остави да си действат без да пие лекарства, без да пие алкохол, без да пуши, без да пие кафе, и т.н. подобни производни.
Достатъчно важно, достатъчно скъпо и достатъчно тежко е това лечение, за да се опитваме да го провалим по всякакви подобни начини. В крайна сметка, ако то завърши успешно, ще имаме време да правим всички тези неща след това.

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен dezname

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 28
    • Профил
От един месец съм на Локтерон и Рибавирин и PCRа ми е отрицателен.Не съм се спирал да пуша и да пия кафе(средно по 3 на ден)Не казвам че не си вредя,но за мен излиза,че нещата са индивидуални!

• Профил
    • My Home Page
Разбира се, сигурен съм, че има и хора, които дори са пили по време на лечението и са се излекували. Във форума има всякакви случаи, едно момче се разболя от остър хепатит Б и не спря да пие и да пуши марихуана и пак се изчисти спонанно. Това със сигурност не значи, че това е начина човек да се излекува от хепатит Б, все пак, нали  :smile: Защото той се опита да препоръча марихуаната като средство за лечение  :laugh:
Но тук говорим за нещо друго - в тези случаи може да говорим по-скоро за изключение, отколкото за тенденция.
Ако се върнем на цигарите и кафето и по-специално на цигарите - аз няма как да знам дали в моя случай цигарите няма да са точно този фактор, който ще повлияе отрицателно на действието на интерферона (най-малкото има няколко изследвания, които са открили, че цигарите влияят отрицателно на хроничния хепатит C). Затова именно препоръчвам човек да не рискува излишно. Няма как да знаем към кои точно случаи ще спаднем, към тези които са се излекували, въпреки че са пушили, към тези които са се излекували, защото не са пушили, или пък съответно ще сме към тези, които е нямало да се излекуват независимо дали ще пушат, или не по време на лечението.
Затова, няма нужда да правим такива проверки, а да се подсигурим превантивно като не правим нищо, което би могло да повлияе отрицателно върху изхода от лечението. Това разбира се, е мое мнение, всеки сам си преценява.

Поздрави,
Радо

Неактивен d`essie

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 76
    • Профил
  • Резултати: Релапс на хепатита след лечение
а при моя милост дори след първия  прием на интерферон, заедно с нетърпимото главоболие и общо-зъбоболие, кафето бе едно от нещата което тотално ми се отщя. това ми се случва за втори път- първия беше по време на бременността ми. предполагам обаче, че аз съм едно голямо изключение. аз също съм попадала на доста интересни четива относно това, че кафено е силен антиоксидант. това знам, че важи и за зеления чай. мисля, че когато не се прекалява с кафето, не би следвало да е проблем. моят съвет е много течности, буквално наливане- особено за хора с ниско кръвно. не знам дали е внушение, но при мен това тушира негативите от дискомфорта на третия ден след приема на интерферона. е, мога само да гадая как ще е занапред ...

Неактивен brankox

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 173
    • Профил
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати
Аз имам един познат с хепатит С генотип 1 и той през цялото си лечение се друсаше с хероин и какво ли още не,и естествено пушеше по 2 кутии цигари на ден и лечението му мина успешно.Твърдеше че благодарение на хероина не усещал почти негативни прояви на интерферона. :laugh: Аз съм заклет пушач и не мисля да спра цигарите или кафето по време на лечението.
Имам генотип 3 така че вярвам че ще успея да го махна и без да спирам цигарите.Някъде бях чел преди че приемането на мисля че беше витамин Д увеличава шанса да изчистиш вирусът.Ако някой го е чел също моля да ми припомни кои витамин беше точно.Благодаря предварително  :smile:

Неактивен anita

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2988
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
За витамин Д сподели Ирка, която се лекува в САЩ. Там са и го предписали по време на лечението.

• Профил
    • My Home Page

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007