Свободен интерферон и рибавирин в случай на недостиг по време на лечение

Автор Тема:  Свободен интерферон и рибавирин в случай на недостиг по време на лечение  (Прочетена 31136 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ivka81

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 608
  • генотип 1b
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Ей,не четете ей,ще дърпам ушите ...
В Стара Загора съм,живея си тука от доста време  :laugh:
Вече не съм на лечение.Имам Интерферон в хладилник,дори онзи ден дадох на една жена от Стара Загора,която също е закъсала.Пазя си ги дозичките до като не ми излезе ПСР след 6 м от лечението/края на януари/ .Така че Орфей,насреща съм. На лични ще ти напиша телефона си.

Поздрави,
Ивето

Не търси пътя!Отиди там, където го няма и остави следа....

Неактивен Орфей

• Немедицинско лице
  • Публикации: 657
    • Профил
Аууу, Стара Загора - мога и да не стигна чак до там! Нищо - няма паника! Ще ходя утре в болницата за начало! :dance:

Неактивен anita

• Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2988
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
Споко бе хора. Вие не четете ли стари постове? Пращате си ги по куриер.  Получавате ги на следващия ден.
Орфей, не чакай последния момент да не стане засечка.

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен tetibulka

• Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2317
  • Осем години.
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Има близък с хепатит C
Аууу, Стара Загора - мога и да не стигна чак до там! Нищо - няма паника! Ще ходя утре в болницата за начало! :dance:

Е, тя пък да не е на Луната Стара Загора.
Ако живееш в Младост, може до Стара Загора да стигнеш по-бързо, отколкото до Люлин.
200 километра магистрала като слънце (поне по нашенските критерии) е... А какви хубави влакове са пуснали до там...
Ама и куриерът е вариант.

Дани
Hang in there.

Неактивен eli13

• Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1188
    • Профил
  • Резултати: Релапс на хепатита след лечение
Ивка, живея с мисълта, че си от Пловдив заради лабораторията "Писанец". Нали се сещаш  :girl_wink: Моите извинения  :flowers2:

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
Информация относно проблема със забавения протокол на Орфей:
Всичко се нареди! Отидох до болницата и получих лекарства за две седмици! Точно се прибрах вкъщи и ги сложих в хладилника и се обадиха от НЗОК, че от понеделник нататък мога да си взема новия протокол. Благодаря ви ужасно много за всичко! Аз съм покрита!

Дискусията относно самото лечение на Орфей е преместена в нейната тема: Кръвни резултати трети месец и малко.

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.

Неактивен ivka81

• Публикации: 608
  • генотип 1b
    • Профил
Здравейте,аз отдавна се каня да пиша тук. Ако има още някой, който не е разбрал да знае, че имам Пегасис 7 опаковки годни до 2013 и чакам да ми върнат още 2, които дадох онзи ден,които ще са с годност сигурно до 2014. Имам и Копегус 1 пълна,не отваряна кутия с годност 08.2014 + 88 хапчета в отворена, с годност 12.2014.Ако някой закъса да ми пише на лични.Аз ги държа в мен защото чакам да ми излезе ПСР началото на февруари след  лечението.Ако тогава дай Боже,е отрицателен,и имам щастието да съм минала успешно това ш****о лечение,дето ми разби организма,няма да искам от никой да ми ги връща. Просто евентуално,ако трябва да играя хорото 2ри път ще е удължено с тия 9 Пегасиса, които имам. Разчитайте на мен насреща съм.

Ивето

П.С Ако някой,знае кога най-рано мога да си пусна ПСР-а след лечението,ще съм благодарна.Не ми се чака до края на  януари.

Не търси пътя!Отиди там, където го няма и остави следа....

• Профил
    • My Home Page
Прекръстих темата на "Свободен интерферон и рибавирин в случай на недостиг по време на лечение" вместо старото "Свободен рибавирин (Ребетол и Копегус) в случай на недостиг по време на лечение". Така ще съберем на едно място информацията за наличните и интерферон, и рибавирин (без значение на марката).
Само да напомня, че в тази тема идеята е не само да се обявяват свободните лекарства, а и да се комуникира, когато се дават назаем или се даряват.
Но когато се дарят лекарства, е хубаво това да се отбележи и в другата тема: Даряване на лекарства за нуждите на пациенти на лечение, за да може също на едно място да съберем информацията за дарените лекарства.

Темите малко се смесват и донякъде се припокриват, но засега това успях да измисля, за да не стават големи размествания и промени във форума.

Отделно, обединих една обява от раздела "Общи теми", която се казваше "Бих искала да даря Пегасис и Копегус" с тази тема. Така, че тя вече не съществува като отделна тема там, но е пренесена тук и може да бъде намерена в тази тема в ето този пост.

Също така, редактирах информацията в първия пост в тази тема "При недостиг на лекарства по време на лечение поради забавен протокол от НЗОК", за да могат хората, които се нуждаят от лекарства, да научат за тази тема и за опциите, които могат да използват през форума.

Поздрави,
Радо
« Последна редакция: Октомври 25, 2011, 09:31:18 от Радослав Русинов »

• Профил
    • My Home Page
П.С Ако някой,знае кога най-рано мога да си пусна ПСР-а след лечението,ще съм благодарна.Не ми се чака до края на  януари.
Ако някой иска да пише по този въпрос, зададен от Ивето, да пусне отговора си в нейната тема, в раздела "Завършено лечение": Ivka81, след лечението.

Поздрави,
Радо

• Профил
    • My Home Page
Като е станало дума ... аз да подбия малко цената  :wink3:  ПОДАРЯВАМ КОПЕГУС - 1 кутия пълна  , ако някой се интересува да пише на лично .

Неактивен Максим

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
  • Резултати: В момента съм на лечениe
Здравейте,

Закъсах за пегинтрон и ребетол. Лекувам се от шест месеца, но закъснях с взимането на лекарствата след излизането на първите протоколи и не успях да взема лекарствата за последния месец. Вече съм подал за новите протоколи, но докато излезат има дупка от 3-4 седмици. Лекуващият ми лекар също каза, че ще провери за мостри - ще говоря с нея другата седмица. Ако някой може да помогне по някакъв начин, пишете ми на лично.

Благодаря предварително,
Максим

• Профил
    • My Home Page
Здравей, Максим,
Вариантите ти са да вземеш мостри от лекуващия лекар, или някой от форума да ти даде. Но не знам дали някой има лекарства за цял месец.
Но, защо пишеш в последния момент, след като още преди 5 месеца си знаел, че ще останеш без лекарства. Може би най-добрия вариант тогава е било да се откажеш от лечението, да върнеш протокола на Здравната каса, и да кандидатстваш наново.

Поздрави,
Радо

Неактивен Максим

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
  • Резултати: В момента съм на лечениe
Радо,

Мерси за отговора. Говорил съм с лекуващия за мостри и писах на няколко съфорумци на ЛС ако имат останали.
Иначе какво да ти кажа, явно не съм от най-организираните. До последния момент си мислех, че ще успея да взема лекарствата за последния месец, а като отидох в аптеката се оказа, че протоколът ми е изтекъл преди 2 дена - аз съм смятал 6 месеца от дата до дата, а те са 180 дни.
Та така, надявам се по-скоро да излезе втория протокол и да успея да намеря лекарства за дотогава.

Поздрави,
Максим

Неактивен tita70

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 397
    • Профил

Здравей Максим!
         Много кофти си се подредил с това недоглеждане.
         Говори отново с лекуващия си лекар и бъди настоятелен.
         Също така можеш да се свържеш и с представител на Шеринг.Те имат мостри и могат да ти услужат макар,че по принцип
         нямат такава практика.Ако бъдеш убедителен и си коректен с връщането,може и да ти помогнат.Опитай.......
         Ето ти един телефон за връзка с тях-02 806 30 30
         Късмет!!!
Закъснява истината,но винаги идва при нас!!!

• Профил
    • My Home Page
Всъщност проблемът на Максим е по-сложен, отколкото изглеждаше отначало.
Той не може да използва мостри от лекуващата го лекарка, защото след това трябва да ги връща. А няма да може да ги върне, защото Здравната каса няма да му отпусне повече лекарства и няма да му останат излишни лекарства, тъй като проблема е че той изостава с невзети лекарства за 4 седмици.
Не може и да иска лекарства от Мерк - България, защото отново ще трябва да ги връща.
Т.е. ако използва някой от горните варианти, просто ще отложи момента, в който ще трябва да купи лекарства за 4 седмици и да ги върне или на лекуващата, или на Мерк.
Останалите варианти са да намери някой от форума, който има излишни лекарства, и който да се съгласи или да му ги подари, или да ги продаде (тук всички знаят какво е мнението ни по темата, така че се надявам да не се стига до такъв вариант).
И другият съществен проблем, е че Максим се лекува с Пегинтрон и Ребетол. Той не може да подмени Пегинтрона с Пегасис, защото това са два различни интерферона с различни формули. Но, доколкото знам, би могъл да подмени Ребетол с Копегус, защото рибавирина е еднакъв (поне аз така знам). Дори на запад има генеричен рибавирин, с който някои хора се лекуват. Но за такива подмени на марките лекарства задължително трябва да се иска разрешение от лекуващия лекар.
Не се сещам за други варианти, освен най-крайния, който означава Максим да даде около 3000 лева за лекарства, за да няма прекъсване на лечението.

Поздрави,
Радо

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007