Считано от 16 октомври пациентите ще доплащат за лечението с Viread

Автор Тема:  Считано от 16 октомври пациентите ще доплащат за лечението с Viread  (Прочетена 5155 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Силвана Лесидренска

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2759
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
Считано от 16 октомври НЗОК ще заплаща максималната сума от 271,31 лв за лечението на хроничен хепатит В с препарати с активна съставка Tenofovir disoproxil.

Повече информация на сайта ни: http://www.hepactive.org/news/tenofovir_new_price_16102017
« Последна редакция: Октомври 17, 2017, 18:46:04 от Силвана Лесидренска »

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен Dessita

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 65
    • Профил
Чудесно, и аз отново съм с нов протокол...Малко са ни посещенията в болницата, ами сега отново това, оффф, как пък все ни вгорчават живота и един път не направиха нещо, което да ни облекчи :crying2:

Неактивен Ani_sv

• Немедицинско лице
  • Публикации: 69
    • Профил
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Има близък с хепатит B
Ми...как да облекчат пациентите...като не мислят за тях, а за себе си.... :(

Неактивен Георги1973

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 8
    • Профил
Здравейте и от мен, днес разглеждах новия лекарствен списък на НЗОК и там тенофовира на Мулан е 271,31 лв. , а на Виреада са го вдигнали на старата цена 574,91. Обаждах се на здравната каса и ми отговореха, че това е положението и те заплащат 271,31 лв. , посъветваха ме да се обадя на фирмата вносител на Виреад, от там ми отговориха , че от фирмата производител категорично са отказали да свалят повече цената и това е положението. Звънях и в министерството на здравеопазването с въпрос как така НЗОК са длъжни веднага да вкарат новата цена, но не могат да презаверят протоколите , а трябва да се мине по каналния ред ( чакаш около месец да ти излезе датата за прием и още толкова да ти издадат протокол и след това още месец здравната каса да го одобри.) най рано три месеца. Попитах ги след като са приели цената на генерика дали го има в достатъчни количества в аптечната мрежа? Отговора им беше ние не сме запознати с проблема , само служители сме има ма гореща линия отнеси въпроса там длъжни са да ти отговорят и пак ме посъветваха да се обърна към здравната каса, общо взето параграф 22. Всичко си е за наша сметка и като гледам разликата в цените ще доплащаме 303 лв. Не знам какво да правя да се ядосвам ли да плача ли? Моля някой който му се отдава да оформи едно по стилистично запитване до здравното министерство и дали имат решение на проблема.

• Профил
Разликата е 134,99 лв, не е 303 лв. Има вътрешен механизъм по който тази разлика е намалена до 104,99.
Аз също бях абсолютно изумена от събитията, но генериците започват да настъпват в България и то не само за хепатит, и пациентите, които не можем да заплащаме разликата, ще се лекуваме с тях. Генерикът на Майлан е хубав медикамент, доколкото знам има вече около 30 пациенти, които са на него. Аз самата също ще премина. За мен тук по-големия проблем е протокола, но се надявам НЗОК да измисли бързо решение.
« Последна редакция: Октомври 17, 2017, 18:49:59 от Силвана Лесидренска »

Неактивен Георги1973

• Немедицинско лице
  • *
  • Публикации: 8
    • Профил
Дано си права за цената, аз също смятам да мина на генерика ( даже съжалявам , че на минах още на предния протокол), и нека да ги има та да смъкват тези нереални цени. Лошото е, че от цялата работа ние страдаме! А дали го има в достатъчни количества този генерик? И какво е становището на Министерството на здравеопазването относно протоколите и доплащането?

• Профил
Да, толкова е разликата, проверила съм. Както казах, не знам как смятат да решат казуса с превключване на лечението по средата на протокола например, трябва пациентитв да се обърнат към рзок,нзок, своите лекари, а ако аз науча нешо, ще го оповестя тук и на сайта.

Даниил Андреев

• Гост
Те хубаво са намалили цената двойно, като са добавели генерик, но цената не е генерикова, предвид и че патента за Тенофовир дизопроксил е паднал отдавна и средната крайно клиентска международна цена е около 1$ за хап, тази цена която дават от здравна каса хич не е генерикова, предвид че е директно от производителя(Индийски фармацефтичен гигант) и по здравна каса, в България нещо се губи финансовата полза на индийския генерик, който винаги е най-малко 1/10  от патентования продукт, не знам как ги измислят тези цени в  нашето родно здравеопазване, имаме генерик при това Индийски, директно от производителя, по здравна каса, при това патента за активната съставка е изтекъл отдавна и какво получаваме, цена само наполовина  :clap3:, или е някакво безхаберно финансово управление на гърба на пациента, или явно и нагло точене на здравна каса.

П.П. размишлявам на глас.

Неактивен wsk

• Немедицинско лице
  • *
  • Публикации: 17
    • Профил
Мисля, че това е генерика или сходен на него.
Цена:  40 $
Всички индийски генерици са около тази цена.
Цена в България: 301 лв.
Мисля, че имаме хора за прокуратурата за източване на НЗОК и рушвети.
А кога ще има уволнени за тези безобразия!!!
http://www.harmonydrugs.com/shop/ricovir-tenofovir-disoproxil-fumarate-ip-300mg-30-tablets/

Неактивен snd242

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 113
  • Генотип 3
    • Профил
  • Вид лечение: Безинтерферонова терапия (ДААС)
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Мисля, че това е генерика или сходен на него.
Цена:  40 $
Всички индийски генерици са около тази цена.
Цена в България: 301 лв.
Мисля, че имаме хора за прокуратурата за източване на НЗОК и рушвети.
А кога ще има уволнени за тези безобразия!!!
http://www.harmonydrugs.com/shop/ricovir-tenofovir-disoproxil-fumarate-ip-300mg-30-tablets/

Ами идват коледните празници, трябва любовниците да се водят на топло. На децата трябва коли да се купят, а ако не стигнат парите - апартаменти.
Harvoni + Rebetol за 12 седмици
- старт 197 498 IU/ml
- на 4 седмица - няма го!
- на 12 седмица - няма го!
- на 12 седмица след края на лечиниието - абсолютно го няма! SVR12

Даниил Андреев

• Гост
Сега по БТВ новините даваха репортаж за доплащането на уж безплатните лекарства, фирмите направели отстъпки за 66 мил. лева(колко са прибрали и източили), направо ме разплакаха, да им се хвърлиш и да им целуваш краката, отново прах в очите на народа и на гърба на пациента, монопол, търгаши, чадъри, точене на здравна каса, закони писани 15 мин преди да се гласуват, резултат 27 години будна кома на БГ здравеопазването.

Неактивен richard

• Немедицинско лице
  • Публикации: 52
    • Профил
Вносителите ми казаха да минавам на генерика ако не искам да доплащам,явно е окончателно този път.

• Профил
Направихме запитване към НЗОК относно промяната на протоколите, на нашия сайт може да прочетете техния отговор.

http://www.hepactive.org/news/tenofovir_new_price_16102017

Неактивен richard

• Немедицинско лице
  • Публикации: 52
    • Профил
Мерси за инфото,значи тичаме при личните и се надяваме нзок да ги е информирало как да процедират.

• Профил
Моля.
Да, личните трябва да си търсим. Тъй като съм сигурна, че моето НЕ е наясно, просто ще й занеса разпечатка на отговора на НЗОК, за да знае какво да прави.

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007