Вирусен хепатит - Обща дискусия > Превенция и заразяване

Риск Хепатит С

(1/2) > >>

LZ:
Здравейте!
На 26.11 посетих салон, в който фризьорът използва бръснач. Много внимателно проследих и се уверих, че сменя бръснарското ножче пред мен, а самият бръснач извади от буркан с някакъв разтвор. Няма как да знам какъв обаче. В последствие, докато работеше, забелязах че ми потече кръв, на мястото, където работи. Да, ножчето е сменено, но самия държач е не по-малко опасен, според мен.
Силно съм притеснен от възможността за заразяване с Хепатит С. За А и В имам ваксина, но възможността да ме е заразил с хепатит С, според мен е голяма.

Моля ви за съвет, кога и какви тестове да си направя, с оглед на инкубационния период на заболяването.
Не намерих и информация за някакъв препарат, който може да се приема превантивно.

Много съм притеснен и ще съм благодарен на всяко мнение по темата.

Силвана Лесидренска:
Здравей,

ти фризьор ли посети или бръснар? Т.е. правиха ти фризура или те бръснаха, защото не мога да разбера. Не би ли трябвало тези неща да са еднократни, какви са тия буркани с разтвори?
Направи си изследване за хепатит С приблизително 30-40 дни след случката, за да си спокоен.
Няма какво да пиеш превантивно.

LZ:

--- Цитат на: Силвана Лесидренска в Ноември 30, 2016, 23:39:01 ---Здравей,

ти фризьор ли посети или бръснар? Т.е. правиха ти фризура или те бръснаха, защото не мога да разбера. Не би ли трябвало тези неща да са еднократни, какви са тия буркани с разтвори?
Направи си изследване за хепатит С приблизително 30-40 дни след случката, за да си спокоен.
Няма какво да пиеш превантивно.

--- Край на цитат ---

Здравей!

Фризьор, който освен подстрижка ми засече брадата, което беше голямата ми грешка.
Самият държач на бръсначите не съм виждал да са еднократни. Ножчетата да. Сменят се. Което е недостатъчно явно.
Т.е. е ще треперя по празниците и новата година ще започна с тестове.

Мерси за отговора.

Силвана Лесидренска:
Ок, сега разбрах. При положение, че самите ножчета са еднократни, не мисля, че имаш реална причина за притеснение. Това, че държачът не е еднократен, не би трябвало да е проблем, защото той няма досег с твоята кожа, а само ножчето. Това е все едно да си измиеш зъбите с електрическа четка, чиято глава е сменена, но тялото не е и да се притесняваш, че ще се заразиш от него. Няма как да стане. Направи си изследването за спокойствие, но не влизай във филми :)

LZ:
Благодаря за коментара!

Ще мина след празниците за един междинен тест...

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия