Анкета

Какви хепатопротектори вземате?

Карсил
41 (31.1%)
Хепкарсил
4 (3%)
Легалон
31 (23.5%)
Трансметил
35 (26.5%)
Друг
21 (15.9%)

Общ брой гласове: 131

Автор Тема:  Хепатопротектори - Карсил, Легалон, Трансметил....  (Прочетена 169065 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: Хепатопротектори - Карсил, Легалон, Трансметил....
« Отговор #15 -: Февруари 20, 2008, 19:45:26 »
Здравейте отново от мен, аз пак да се изявя като напълно невежа... та да ви питам, тези хепатопротектори, за които говорите, те с рецепта ли се изписват или по принцип се продават свободно? И ако се продават без рецепта, може ли да ми кажете кои от тях според вас могат да се намерят извън България? Просто така като гледам, лекарите тук нямат никакво намерение да се занимаят с каквато и да е поддръжка на черния ми дроб, та поне аз да се опитам да направя каквото мога. Аз наскоро си купих някакви хапчета на билкова основа, които подпомагат дейността на черния дроб, но не знам дали въобще ще свършат някаква работа - говоря за хапчета от глухарче  :-\ на някаква холандска фирма... Чували ли сте глухарче да помага на черния дроб ?
Здравей, не съм чувал за глухарче, но специално за хепатопротекторите - не трябва да ги търсиш в някакви по-специални аптеки.
Например, в България Карсил се произвежда от Софарма, продукта може да бъде открит под същото име на руския пазар.
Специално за Карсил, активната съставка е Силимарин, извлича се от белия трън /или магарешкия трън/ Milk Thistle.
Международното название на Карсил е: Silibinin
Повече за него, можеш да видиш тук: Silibinin.
Другия известен хепатопротектор - Легалон също е с основна съставка Силимарин /Silymarin/. Виждам, че Silymarin се използва вместо Silibinin и обратно. Затова, според мен, спокойно можеш да отидеш до някоя аптека и да разпиташ за продукти от този тип, като използваш тези две ключови думи.

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен vandal

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 147
    • Профил
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати
« Отговор #16 -: Февруари 21, 2008, 15:37:49 »
Здарсти Джеси,
Един доктор ми каза,че легалон е немският еквивалент на Карсил, така че пробвай в някоя холандска аптека да си потърсиш.
Аз между другото днес тръгвам за Холандия, т.е. за София а от там летя утре, по принцип съм се запасил с 4-5 опаковки Карсил, но мога да ти дам част от тях. Всеки петък тръгва камион със стока от БГ за мястото където приятелката ми и аз работим,и няма да има проблем да ми пращат от БГ, така че ако искаш мога да поръчвам и за теб...
Аз няма да съм в Амстердам,а в Гасел, близо до Наймеген, но ще се срещнем някъде...
Ако искаш пиши тук и ще си разменим скайп или телефони...

Неактивен niki85

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 311
  • Хепатит B
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
« Отговор #17 -: Февруари 21, 2008, 17:42:22 »
-Какви хепатопротектори вземате?
-Какви са ви наблюденията?
-Стъотношение цена/качество(действие)
....................

Аз досега съм карал серии с легалон за по-дълъг период и съм доволен от медикамента. Понякога съм го редувал с карсил не само заради финансовата гледна точка, но и за изчистване. Пролета и лятото спрях да го вземам и все още не съм почвал серия отново, въпреки че есента свърши и зимата почти изтича. На предпоследната среща Радо, Румен или Миглена беше споменал че трябва да се взима с някой витамин. Някой може ли да ми напомни с Д или Е беше?

И има ли някой, който да каже нещо за трансметила освен че е скъпичък :)?
Аз лично направих един курс от 3 месеца с трансметил все пак пари за здраве несе жалят са казали хората.Резолтата беше нулев.Закотвих се на АСАТ 50 и АЛАТ 120 и немардам и до ден днешен а  бяха същите плюс минос 3-4 единици преди да започна с трансметила.Може при всеки да е индивидуално незнам но на мен неми помогна само ме варна с 540лв назад :'( И с легалона беше същата изтория.Затова сега си пия карсил и си чакам лечението.
Поздрави
Ако видиш някого без усмивка, дай му своята!

Неактивен _Jessy_

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 16
    • Профил
  • Вид лечение: Спонтанно излекуване
« Отговор #18 -: Февруари 21, 2008, 19:34:19 »

Здарсти Джеси,
Един доктор ми каза,че легалон е немският еквивалент на Карсил, така че пробвай в някоя холандска аптека да си потърсиш.
Аз между другото днес тръгвам за Холандия, т.е. за София а от там летя утре, по принцип съм се запасил с 4-5 опаковки Карсил, но мога да ти дам част от тях. Всеки петък тръгва камион със стока от БГ за мястото където приятелката ми и аз работим,и няма да има проблем да ми пращат от БГ, така че ако искаш мога да поръчвам и за теб...
Аз няма да съм в Амстердам,а в Гасел, близо до Наймеген, но ще се срещнем някъде...
Ако искаш пиши тук и ще си разменим скайп или телефони...

Vandal, бих била СТРАШНО благодарна, ако можеш да направиш това за мен! На лично съобщение ще ти напиша телефона и скайпа си. Благодаря още веднъж, както на теб, така и на всички останали, които ми дадоха всичката тази полезна информация!

Неактивен nadia ivanova

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 28
    • Профил
« Отговор #19 -: Февруари 22, 2008, 10:33:16 »
Здравейте
Преди и по време на лечението лекуващата ми лекарка ми препоръча витамин Е и Зелшуц . Според нея са много полезни около 180лв. на месец. Но тъй като ми се струваха доста скъпи, защото съм бедна- записах си съставките и ми ги изпращаха от Австрия/заместители/.  През цялото време ги вземах. Страничния ефект беше, че все едно някой ме помпи / бях надебеляла страшно/ . След като приключих лечението ги спрях и отслабнах с около 20 кг. За да се харесам трябва да отслабна още 10кг. поне , но това е бял кахър. Ако се интересувате мога да препиша съставките от опаковките,но както ви казах според моята докторка са много полезни особенно витамин Е

Неактивен raliko

• Немедицинско лице
  • *
  • Публикации: 11
    • Профил
« Отговор #20 -: Февруари 22, 2008, 11:55:13 »
И аз пих от този Зелшутс. Лекарката каза, че бил много добър, но реално ефектът ми се стори, че е най-вече в напълняването. Изпих само една опаковка. След това си взех Детокс и Антиокс на Вижън, но и с тях беше същото. Не знам изобщо трябва ли да пия нещо при условие, че ензимите ми са в норма вече пети месец откакто разбрах, че имам Хепатит Б. Лекарката ми препоръча и Коензим Q10. И той е на същата фирма Фитлайн. Но ми се струва много скъп (и той е на 85 лева), има го и в по-евтин вариант на друга фирма, но засега не смятам да си вземам. Може би след 1-2 месеца като ми дойде музата.

Неактивен Jina

• Немедицинско лице
  • Публикации: 389
    • Профил
  • Резултати: Успешнo
« Отговор #21 -: Февруари 22, 2008, 13:58:29 »
Здравейте  ;)
Аз съм също от невежите  ;D и искам да питам тези хепатопротектори се взимат за да са ти ензимите в норма ли?
Давай на всеки твой ден шанса да бъде най-добрият в живота ти!

Неактивен Мери_

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2373
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Резултати: В момента съм на лечениe
« Отговор #22 -: Февруари 22, 2008, 14:25:40 »

Лечението само с хепатопротектори не премахва болестта, но те са неизменна част от терапията на повечето хронични чернодробни болести. При хроничните чернодробни болести цел на лечението е подобряването на функцията на черния дроб. Независимо от вида на заболяването при всички тях се получават свободни радикали. Те увреждат мембраните на чернодробните клетки. В резултат на това клетките загиват. Хепатопротекторите спират този процес. Така те могат да забавят хода на хроничното заболяване или да подпомогнат възстановяването на черния дроб. Но те не лекуват причината за болестта- вируси, токсини и т.н.

Желателно е курсът с хепатопротектор да продължи поне 3 месеца. Лечението се извършва през зимата и пролетта . Смята се , че през лятото болните приемат повече плодове и зеленчуци , които могат да набавят необходимите вещества на черния дроб.
През определен период е хубаво да се сменят хепатопротективните медикаменти.
Да не се лекуват болните прекалено кратко време или непрекъсното.
Да не се комбинират два или повече хепатопротектора в ниски дози.

Неактивен _Jessy_

• Немедицинско лице
  • *
  • Публикации: 16
    • Профил
  • Вид лечение: Спонтанно излекуване
« Отговор #23 -: Февруари 23, 2008, 05:00:32 »
 Здравейте пак от мен!
Значи за хепатопротекторите като цяло - хубаво е да ги вземам и след остро протичане на болестта, нали? Моят хепатит (Б) протече остро и според лекаря ми, и според моите искрени надежди, нама да се хронифицира... но много ме е страх да не останат трайни овреждания на дроба... много ми е трудно да спазвам диетата, разбира се не пия алкохол и не ям пържено, мазно, ям по половин грейпфрут преди хранене и какви ли не други плодове... сокове и т.н. но с подправките, хляба от "вчера", кафето сутрин... просто ми е много трудно да се огранича... та тези хепатопротектори могат ли да ми дадат по-голям шанс да си опазя дроба при тези условия с храната или трябва наистина да карам на картофи, ориз и минерална вода ???

« Последна редакция: Февруари 23, 2008, 05:05:12 от _Jessy_ »

Неактивен Силвана Лесидренска

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2739
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
« Отговор #24 -: Февруари 23, 2008, 09:41:20 »
карай си на ориз,картофки и неща които не "тежат" на дроба. като се изчистиш и мине една година от заразяването, ще можеш да си хапваш каквото ти липсва сега. Просто потрай малко  ;)

Неактивен katia

• Немедицинско лице
  • Публикации: 298
    • Профил
Re: Хепатопротектори - Карсил, Легалон, Трансм
« Отговор #25 -: Юни 03, 2008, 14:29:01 »
  Употребявате ли хепатопротектори, лекарства като Карсил, Липонорм гранули, Легалон, Есенциале форте, ЛИВ 52 и др.?
  Какви?
  Трябва ли изобщо да се използват за възстановяване на черния дроб?
  Достатъчна ли е Интерфероновата + противовирусна терапия?

П.С. Катя, слях твоята тема за хепатопротекторите, с предишна такава в която е коментирано, с цел да не се препълва форума с идентични по смисъл и съдържание теми.Надявам се,нямаш нищо против :) С.Лесидренска
« Последна редакция: Юни 03, 2008, 15:03:27 от Силвана Лесидренска »

Неактивен josefin

• Немедицинско лице
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
  • Вид лечение: Алтернативно
  • Статус: Има близък с хепатит B
Здравей Джеси, по твоя въпрос за билковите хепатопротекторни хапчета: мой близък има хроничен хепатит и заради него доста се интересувам, затова съм и във форума :) та от това, което съм прочела, знам че билката "бял трън" има такова действие (укрепва черния дроб) - една позната се кълне, че само с отвара от него се е излекувала от цероза. аз се разтърсих и понеже до скоро живеех в Германия от там купих хапчета с екстракт от бял трън (Silybum Marianum) - струват различно в зависимост от концентрацията и фирмата производител (до 55евро/100хапчета). Дадох ги на моя човек и пие от 6 месеца, сега си направи изследвания, но май няма ефект  :sad2: преди да почне билката АсАТ му бяха 107, сега са му 101, АлАТ баха 47, сега са 63..
затова сега гледам какво сте писали за хепатопротекторните карсил и компания, за да видим дали ще има ефект от тях.
Но това за белия трън ако имаш възможност го пробвай- ако не помогне, няма да навреди поне, защото си е чиста билка  :wink2: 

Неактивен Емануил Денков

• Немедицинско лице
  • Публикации: 352
  • хепB
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
и понеже до скоро живеех в Германия от там купих хапчета с екстракт от бял трън (Silybum Marianum) - струват различно в зависимост от концентрацията и фирмата производител (до 55евро/100хапчета).

Здрасти, можеш ли да ми кажеш някакви имена на медикаментите да си взема?

Неактивен blkfan

• Немедицинско лице
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Недиагностициран/а
« Отговор #28 -: Октомври 14, 2008, 12:32:22 »
Може  да прозвуча непрофесионално, но като сравних състава на Карсил, Хепкарсил, Легалон се оказаха с основна съставка Силимарин в различно количество и различен производител. Следователно според моите преценки най-разумния избор беше хепкарзила, защото цената за един грам беше в пъти по-ниска от Легалона примерно.  Помощните и допълнителни вещества мисля че бяха подобни.
Бъркам ли в избора ?   И  дали помощните вещества могат да повишат ефективността на даден медикамент в пъти ?  За  трансметила не съм запознат на каква основа е, но смятам да го пробвам защото трансаминазите ми надвишиха 150.

Неактивен danihaleva

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Публикации: 438
    • Профил
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Има близък с хепатит B
« Отговор #29 -: Октомври 14, 2008, 12:50:41 »
Прав си Карзила и Легалона.Не вярвам помощните вещества да са чак от такова значение.Основното вещество е едно и също,но количествто  му в една таблета е разлчно и са на различни фирми.Ако пресметнеш дневните си нужди ще видиш,че като пари е почти едно и също кое да избереш.
Аз знам,че нищо незнам

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007