Последни публикации

Страници: [1] 2 3 ... 10
1
Общи теми / Re: Силови тренировки при хроничен хепатит
« Последна публикация от Силвана Лесидренска - Ноември 24, 2022, 15:11:17 »
Хората сме единна система от тяло и душа. Ако ще се чувстваш емоционално добре да танцуваш, не мислиш ли че това ще е от голяма полза за общото ти физическо състояние? Ние нямаме само черен дроб, а толкова много други органи и системи, които забравяме, фокусирайки са само в дроба. Плувай, тичай, танцувай, прави йога, прави каквото душата ти иска и останалата част от тялото се нуждае. Презастраховането и мисленето в повече не са добра идея при хронично заболяване. Имай хобита и живей пълноценен живот.
2
Моята история / Re: Здравейте на всички!
« Последна публикация от S_T - Ноември 24, 2022, 08:20:57 »
Добре е да се направи количествено изследване за товар- HVB DNA- https://www.hepactive.org/faq/kakvo-e-hbv-dna-i-kak-se-izmerva
"Носителството" също нанася вреди върху черния дроб.
3
Диагностика / Re: Разчитане на резултати
« Последна публикация от Силвана Лесидренска - Ноември 22, 2022, 22:26:21 »
Веднъж в годината ехограф, защото дори и при прекаран и изчистен вирус, една част от него остава завинаги интегрирана в черния дроб и в много редки случаи може да предизвика рак на черния дроб.
4
Диагностика / Re: Разчитане на резултати
« Последна публикация от lorceto - Ноември 22, 2022, 05:47:24 »
Здравейте, Пиша , за да споделя как се развиха нещата при мен, може информацията да е полезна на някого. Отидох при д-р Джумеркова в Пловдив. Прегледа ме внимателно, препоръча ми пср тест за вирусен товар, предпочетох да го направя в болница. Резултатът ми е 0 . Лекарката каза, че най- вероятно съм изкарала вируса в миналото, но не е ясно защо нямам антитела . Успокои ме, че не съм заразена . Исках да попитам при това положение трябва ли да се проследява нещо след време пак или мога да приема , че  всичко е приключило. Желая здраве на всички!
5
Общи теми / Re: Силови тренировки при хроничен хепатит
« Последна публикация от edna_ot_vas - Ноември 21, 2022, 13:26:14 »
Забелязала съм по себе си, че единственият момент, в  който бях с нулев вирусен товар беше, когато заради друга диагноза бях много дълго на легло. И като цяло, когато не съм много активна физически. Емна ли се насам-натам, чистене, носене на някакви неща, движение и хоп - всичко се вдига. Обаче пък тези неща ги правя, когато съм добре, в останалото време е невъзможно. А и ако стоя на легло, това пък би довело до други последствия, да не говорим, че е абсурдно. Днес съм се наканила да проверя на едно място за спорт... на който да ходя веднъж седмично, защото комбинацията му с натоварено ежедневие, трицифрени стойности на ензимите и това, че не взимам лекарства за хепатита си, не знам какво точно мога да си позволя. Според доктор Балабанска няма противопоказания да се спортува от болни с хроничен хепатит, но може би тя няма предвид тези, които не прилагат никакво лечение. Общо взето, ако си на хапчета, виремията няма да ти скочи, каквото и да правиш, освен ако не пиеш, де.
Та въпросът е може ли да се спортува в крайна сметка или не? Не силово. На танци примерно :)
Аз реших за себе си, че веднъж седмично не би се отразило зле, а и дори да се отрази, в крайна сметка имам и други проблеми, с които трябва да се боря, като инсулиновата резистентност. Може би наблюдаваш нещата и ако не се отразява ок, правиш промени и така.
6
Завършено лечение / Re: Завършено лечение
« Последна публикация от extremebg - Ноември 14, 2022, 18:52:27 »
наиснина бавно минават дните,доколкото четя и съм слухал за това лечение всичко би трябвало да е наред след приема,успех ви желая и на вас
7
Моята история / Здравейте на всички!
« Последна публикация от prototype - Ноември 12, 2022, 16:27:20 »
Ще разкажа и аз моята история за срещата ми с Австрийския антиген.

На 38 години съм от Варна.
При доброволно кръводаряване Септември т.г., след близо месец ми се обажда ГП -то.
Каза ми, че в кръвта ми е открит Австралийски антиген и ми разясни, че това нещо може да доведе до развитие на Хепатит В и т.н.
И ми даде направление за гастроентеролог.
Гастроентерологът (д-р Кулова от МЦ Света Анна) ме прегледа на ехограф и ми каза, че черният ми дроб е в отлично състояние и че дори не е омазнен. След което ми дава направление за изследвания:

ASAT                    17                                   U/I     М<40
ALAT                    21                                   U/I     М<45
GGT                      25                                   U/I     М<55   
_________

anti-Hbe               14 (положителен)     CO/S    <0.9 отрицателен      0.9 - 1.1 гранична зона   >1.1 положителен

anti Hbc-IgM       0.2 (отрицателен)     INDEX   <0.9 отрицателен      0.9 - 1.1 гранична зона т.   >1.1 положителен

Излязоха резултатите и ми каза, че не е нужно медикаментозно лечение. Имам антитела които се борят с антигена и затова - само наблюдение, веднъж на 12 месеца. Каза ми, че не съм болен, а съм само носител.

Доста статии изчетох и попаднах на този сайт.
Бих искал да попитам, как виждате нещата при мен?
Дали да си пусна допълнителни изследвания?

Бъдете здрави и силни!
8
Общи теми / Re: Информация
« Последна публикация от Juliet - Ноември 11, 2022, 13:42:51 »
Благодаря много за полезната информация. Ще споделя и с други мои познати да се пазят, да се изследват и да правят ваксини. Пазете се и Вие. Хубав ден!
9
Общи теми / Re: Информация
« Последна публикация от Силвана Лесидренска - Ноември 11, 2022, 11:13:27 »
Здравейте! Поздравления за дейността, която вършите. Имам няколко въпроса, които искам да задам. Никой не е застрахован да се зарази с някой от вирусите на хепатит, затова малко повече информация за това, което не знам ще ми е от полза.
1. След риск от заразяване с хепатит В или С след колко време мога да се изследвам? - ако правиш ПСР, който струва 150 лв - след седмица. Ако правиш изследване за антитела, което прави всяка лаборатория - най-рано след 30 дни.
2. Къде в София се правят бързите тестове за хепатит В и С от пръста, които стават за около 10 мин.? Всеки личен лекар вече може да назначава на лица над 40 г. Иначе в Рамус правят безплатен за хепатит С, за В нямат.
3. Опасно ли е ходенето на маникюр, процедура, която почти всяка жена днешно време прави? Както всяка една манипулация, да, но няма кой да ти каже колко точно.
4. Вярно ли е, че след риск от заразяване с хепатит В, ако се направи ваксината, може да не се стигне до инфекция и до какъв период от време е добре да се направи? Максимум след няколко дни.
5. Как се казва ваксината за хепатит В, има ли избор между различни производители на ваксини, ако да, кои са по- добри? Енжерикс за В, или Туинрикс за А и В. Взимай, каквато успееш да намериш, има голям недостиг по аптеките. Слага се от ОПЛ.
Това е за сега от мен. Благодаря предваритрлно за отговорите. :)
10
Завършено лечение / Re: Завършено лечение
« Последна публикация от Vesi65 - Ноември 10, 2022, 14:20:27 »
Благодаря,дай Боже да сте все така добре!Аз чакам, много бавно минават дните!
Страници: [1] 2 3 ... 10

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007