Последни публикации

Страници: [1] 2 3 ... 10
1
На лечение съм / Re: Остър Хепатит Б - връщане на работа
« Последна публикация от Dupnitsa92 - Август 03, 2022, 23:19:06 »
Здравейте отново,

Ето и резултатите ми 4 месец след изписването от болницата:

anti-HBsAg:            46.84 (+)positive           
HBsAg:               0.52 (-)negative

АСАТ:          29
АЛАТ:          26
ГГТ:             24

:dance:  :dance:  :dance:

Направо не мога да повярвам, че дойде и този ден! Още не мога да повярвам!

Все пак от тук нататък има ли някакви ограничения в живота, освен това, че не мога да дарявам кръв?

Сещам се за няколко неща, за които ще се радвам да чуя вашия опит:

Продължавам да се уморявам по-лесно от преди, кога ще си върна силите?
Трябва ли да се ваксинирам срещу хепатит А, предполагам съм по-уязвим?
Как ще разбера, дали черния дроб се е възстановил напълно и мога да си позволявам алкохол, цигара или Макдоналдс?
Мога ли вече да изпия една студена бира?

Благодаря ви предварително и съм на разположение ако някой има нужда от информация или подкрепа!
2
Новини и инициативи на сдружението / АНКЕТА за предстоящи уебинари
« Последна публикация от cvetna - Юли 26, 2022, 09:10:40 »
Здравейте!

Планираме провеждането на онлайн семинари, свързани със здравето на черния дроб, хепатити, лечение. Семинарите ще бъдат водени от специалисти в областта, ще са безплатни и ще има възможност да задавате всички въпроси, които Ви вълнуват.
Моля, попълнете анкетата, за да знаем кои са темите, които най-много ви вълнуват. Отнема по-малко от минута, а така ще бъдем максимално адекватни на това, от което имате нужда.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd6jQbgpj8uf4J475AFeH1NJVwpRyxoxfKQOZa-VHZUr_AQkg/viewform?usp=sf_link

Следете форума и страницата ни във фейсбук за повече информация.

Поздрави!
Тошка
3
« Последна публикация от Dupnitsa92 - Юли 11, 2022, 11:31:17 »
Благодаря!

Края на месеца ще си пусна пак всички изследвания заедно с ПСР.

Междувременно на всеки 2 седмици си проверявам с бързи тестове в Чекпойнт дали HBsAg не е изчезнал(писна ми да ми бодат вените  :mocking: ) и миналата седмица (05.07) с изненада установих, че резултата излезе негативен!

Пуснах си в Рамус веднага на следващия ден и резултатите за съжаление бяха:

anti-HBsAg:            2.13 (-)negative               
HBsAg:             250.50 (+)positive

Явно тялото ми е започнало да произвежда anti-HBsAg, което мисля е добра новина.
Има ли някой представа за колко време се вдигат над 10 или след колко време е добре пак да ги изследвам?
4
В България хепатоцелуларният карцином (ХЦК) се диагностицира твърде късно и поради това е с лоша прогноза. Според различни данни има около 2000 пациенти с активен хепатит С и В. По научни данни 80% от случаите на ХЦК са вследствие от прекаран или активен хепатит С или В. В клинични изследвания е доказано, че рискът от развитие на ХЦК е увеличен 5 до 100 пъти при пациенти, инфектирани с HBV и 15 до 20 пъти при инфектирани с HCV.
Тези и други данни доказват, че трябва да се отделя специално внимание на скрининга и ранното откриване на ХЦК при пациенти с хепатит. Тъй като няма алгоритъм и яснота как се диагностицира ХЦК, колегите от Хепасист организират фокус група с пациенти с ХЦК и хепатит В и С. Работата в тази група ще внесе яснота за стъпките при диагноза на ХЦК и ще бъде основа на искания към здравните власти относно създаване на алгоритми за диагностика на ХЦК.

Участието ви ще бъде еднократно, анонимно и цели да предостави гледната точка на пациента. Не се предвижда заплащане.

Ако проявявате интерес, моля да пишете тук, за да ви свържем с колегите.
5
« Последна публикация от richard - Юни 27, 2022, 16:29:41 »
Пуснете си PCR тест за да се види количеството на вируса (виремия)
6
« Последна публикация от Dupnitsa92 - Юни 27, 2022, 16:07:14 »
Здравейте,

Направих си нови изследвания, почти месец след последните, което е почти в края на третия месец след излизането ми от болница.

Та... 3 месец след изписването резултатите ми са:

АСАТ:   24
АЛАТ:    33
общ. бил:   9
дир бил:   3

anti-HBsAg:            <0.01 (-)negative   
HBeAg:               (-)negative              
HBsAg:             106.10(+)positive       

Имам два въпроса: HBsAg тук са ми го дали като някаква стойност, дали може да се каже много или малко е това като количество, при уточнението, че 0,1 се счита за негативен. Правих си в Рамус.

За първи път си изследвам HBeAg, това, че е негативен означава ли че вируса е отслабен или че утихва? Може ли да ми е някакво успокоение този негативен резултат?

ПП: Отказах се от тичането в парка, защото усетих по-често тежест в областта на черния дроб и сега само се разхождам (ако има някой свободен за разходка ще е супер за компания)
7
Вероятно почти всеки пациент с хепатит е бил подложен под някаква форма на стигма и дискриминация през живота си, била тя еднократно проявление или системно. Как ги разпознаваме, какви форми приемат, как можем да се противопоставим? Това е една изключително важна част от нашия живот като пациенти с хронично заболяване и за нея трябва да се говори. Затова приехме поканата да участваме в специализирания форум на тазгодишния конгрес на Европейската асоциация за изучаване на черния дроб.

А ако желаете да споделите своя собствен опит по темата, ще се радваме да се свържете с нас - тук или на office@hepactive.org

https://www.hepactive.org/news/sdruzhenie-khepaktiv-sche-vzeme-uchastie-vv-forum-adresirasch-stigmata-i-diskriminaciyata-sred?fbclid=IwAR0BxOKrDikBuC8RBY7LUWGZV-7mI8Opc31Viu5wt-uVsISZ_L06pPKvV6Y
8
Моята история / Re: Ухапан от болен от Хепатит С
« Последна публикация от Петкова - Юни 12, 2022, 11:27:23 »
Благодаря!  :smile:
9
Моята история / Re: Ухапан от болен от Хепатит С
« Последна публикация от Силвана Лесидренска - Юни 12, 2022, 09:37:42 »
Ако антителата са отрицателни няма нужда от пср.
10
« Последна публикация от Dupnitsa92 - Юни 11, 2022, 17:28:23 »
Много благодаря,

Поръчах в парка тази седмица два пъти и се чувствам страхотно, пих по 1 гр Л-карнитин пред това и вече съм свалил 2 кг за седмицата!

Излиза обаче и още един въпрос и никъде не намирам точна информация:

Имам сексуална партньорка, която не е ваксинирана срещу хепатит Б, и изследванията са и отрицателни. С целуване може ли да се предаде в тази ситуация (аз съм с остър хепатит Б)?

Относно секса него задължително с презерватив, но може ли да го правим изобщо или дори с презерватив е твърде рисковано?
Страници: [1] 2 3 ... 10

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007