Хирудотерапията помага ли при хепатит?

Автор Тема:   Хирудотерапията помага ли при хепатит?  (Прочетена 3932 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен stefani

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 26
  • печели този ,който се бори
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
Един приятел ми спомена за хирудотерапията-т.е.лечение с пиявици.Много гадно ми прозвуча,но всъщност се порових  и доста интересни неща прочетох.Но така и не разбрах дали помага при болни от хепатит,а и не намерих информация някой като нас да е пробвал този вид лечение.При хирудотерапията се пречиства кръвта и се образуват нови кръвни клетки.Ето един цитат от един сайт:
Кои болести се повлияват добре от хирудотерапията?

Хирудотерапията предотвратява образуването на тромби и се смята за едно от най-ефикасните средства при лечение на варикозна болест, тромбофлебит, хемороиди . Хирудотерапията заздравява стените на кръвоносните съдове, намалява кръвната захар и стимулира образуването на нови кръвни клетки. Лечението с пиявици подобрява обмяната на веществата и липидния метаболизъм.

Хирудотерапията е показала и добри резултати при деца, страдащи от церебрална парализа . Веществата, които се съдържат в слюнката на пиявицата, могат да доведат до нарастването на нервните клетки, заради което хирудотерапията се прилага и при инсулт, Паркинсон, Алцхаймер, множествена склероза , слухови и зрителни увреждсния. С пиявици се лекуват и заболявания на мускулно-двигателния апарат (артрози, артрити   и т.н.)

Как мислите дали помага при хепатит или само върху нервната система?Ако има някой запознат моля ,ако има желание да обясни по подробно.

Неактивен Силвана Лесидренска

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2760
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
Re: Хирудотерапията помага ли при хепатит?
« Отговор #1 -: Февруари 15, 2011, 18:00:08 »
Само не мога да си обясня живи ли трябва да ги гълтам тези пиявици , че да се надявам горките, някакси да си проправят път през всичките километри черва и да успеят да си пробият път до черният дроб, да се завендузят за него и да изсмучат вируса?  :girl_wink:

Извини ме за хумора  :girl_wink:, но това наистина не ми звучи сериозно. Наред с уринотерапията и пиенето на реза. Просто опита ни е показал, че в повечето случаи това са си бабини деветини, да не говорим че понякога вместо полезно, може да е вредно.

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен Rumi_

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1544
    • Профил
  • Вид лечение: Алтернативно
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
« Отговор #2 -: Февруари 15, 2011, 19:29:37 »
Силви, до колкото знам те не се гълтат, а смучат кръв от тялото когато са полепнали по него. :girl_haha: :laugh:
УЖАС!

Неактивен tedi

• Публикации: 1168
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
« Отговор #3 -: Февруари 15, 2011, 21:24:17 »
Само не мога да си обясня живи ли трябва да ги гълтам тези пиявици , че да се надявам горките, някакси да си проправят път през всичките километри черва и да успеят да си пробият път до черният дроб, да се завендузят за него и да изсмучат вируса?  :girl_wink:

:laugh1:Не,ще ги упоим някак за да се събудят баш когато са вече малко преди черния дроб,та да са свежи и гладни за вирусна кръв.

Имам секретна информация- ако изядеш жлъчката на клепоух съсел ще се излекуваш, ако ще и всички хепатити да имаш.И забравих да доуточня,че трябва  индивида  да е на възраст между 3,5-5,2месеца,инак нъцки,нищо нЕма да стане.

Неактивен stefani

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #4 -: Февруари 15, 2011, 23:06:01 »
Благодаря ти Силви  и на всички отговорили,просто исках да разбера нещо повече за това алтернативно лечение.Но се радвам ,че поне съм ви развеселила :smile:

Неактивен Силвана Лесидренска

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Публикации: 2760
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
« Отговор #5 -: Февруари 16, 2011, 08:48:25 »
Стефани,

не ни разбирай погрешно и не се обиждай :) Наистина, всички бихме искали да имаме възможността да се лекуваме с подобни методи, но не виждам как едни пиявици могат да изчистят вируса, който се намира във всяка една капчица кръв и в целият черен дроб. Дори преди време имаше дискусия ако човек си подмени кръвта дали няма да изчисти вируса. Отговора е НЕ, защото няма как да прочистиш всяка чернодробна клетка. Специално за Б той си остава завинаги "закачен" в ДНК-то и след като сериозните химии не могат да се справят с него, не вярвам животинките да успеят.

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен stefani

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #6 -: Февруари 16, 2011, 16:39:28 »
Споко Силве не съм се засегнала .Аз съм от хората ,които обичат шегите.Като много хора и аз се чудя дали няма алтернативен метод за лечение.Гадно е да знаеш ,че ще си болен цял живот и ще умреш от вирус.А още по гадно е да не знаеш кога ще се развихри този вирус. :smile:

Неактивен tedi

• Публикации: 1168
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
« Отговор #7 -: Февруари 16, 2011, 17:07:35 »
Споко Силве не съм се засегнала .Аз съм от хората ,които обичат шегите.Като много хора и аз се чудя дали няма алтернативен метод за лечение.Гадно е да знаеш ,че ще си болен цял живот и ще умреш от вирус.А още по гадно е да не знаеш кога ще се развихри този вирус. :smile:
Тук хич не съм съгласна,щото де факто няма как да знаеш ,че ще умреш точно от вируса,нали :wink3:

Неактивен stefani

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #8 -: Февруари 16, 2011, 17:34:15 »
Да права си ,Теди .Могат да се случат много други неща ,преди вируса да го е сторил.Точно затова искам аз да го преборя  :carate:и го пожелавам на всички от сърце.

Неактивен tetibulka

• Публикации: 2317
  • Осем години.
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир
  • Статус: Има близък с хепатит C
« Отговор #9 -: Февруари 16, 2011, 20:46:27 »
Точно затова искам аз да го преборя 

Ще го пребориш, ама едва ли ще е с пиявици...

Дани
Hang in there.

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007