Автор Тема:  Лечение с озонотерапия по време на лечение с ламивудин  (Прочетена 3389 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен tihom

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Хроничен хепатит B
Аз лично пробвах по време на лечение със Зефикс и съм много доволен. Показателите започнаха да се променят към добро и то доста бързо. Прочетете в Гугъл за <ОЗОНОТЕРАПИЯ>.
Късмет!

Копие на оригиналния пост:
Цитат
Аз ли4но пробвах по време на ле4ение със Зеффикс и съм много доволен.Показателите запо4наха да се променят към добро и то доста бързо.Про4етете в Гугъл за <ОЗОНОТЕРАПИЯ>.Касмет.

Пост, редактиран от модераторите, поради неспазване на правилата за използване на форума!
« Последна редакция: Март 22, 2011, 20:22:06 от Радослав Русинов »

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Здравей,
Ако прегледаш малко темите и постовете във форума, ще разбереш, че трудно някой може да приеме сериозно съвета ти. Не даваш никаква информация за себе си и твоя случай, не казваш какви показатели са се променили към по-добро, не казваш откога се лекуваш със Зефикс, и т.н.
Надявам се, че ще ни запознаеш с тези конкретни детайли, иначе поста ти звучи като реклама, нищо повече. Изобщо, каква трябва да е целта успоредно с лечението с нуклеозиден аналог да се прилага и озонотерапия?
Като за начало, убеди ни, че ти си пациент с хроничен хепатит Б, като разкажеш повече за себе си и твоя случай!

Поздрави,
Радо
« Последна редакция: Март 22, 2011, 21:10:23 от Радослав Русинов »
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен amarela

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 128
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Недиагностициран/а
Да, моля, аз лично също искам да науча повече.

Неактивен tihom

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Хроничен хепатит B
Предистория: На 28.07.2010 след изхождане на кръв, няколко дена, ме приеха в болницата в гр. Казанлък с 2Л. кръв и 36 хемоглобин, в безсъзнание, с диагноза: кървяща язва. Преляха ми 8 пъти кръв. Когато лежах за 2-ри път на 15.08.2010 ми направиха обстойни изследвания, и  се оказа, че имам хроничен хепатит Б и декомпенсирана чернодробна цироза.
Обясниха ми, че хепатита съм го имал от много време и вследствие от това ми се поврежда и черния дроб (до колко е вярно - не знам). По принцип не пиех много. Резултатите ми бяха следните: HBsAg - 190,12 С/Н; АСАТ - 98; ГГТ - 83,4 У/И.
След това запонах да се интересувам за самият хепатит и всичко ми беше тъмна Индия (не че сега съм много вещ).
Съвсем случайно стана въпрос с мой приятел за болестта и се оказа, че и той е бил болен, но от остър хепатит Б. Каза ми, че се е излекувал с озонотерапия. За първи път чух, че има такава и проверих в интернет.
Попаднах на статия за център за озонотерапия в град Пловдив. Направи ми впечатление, че един от приоритетите е чернодробни заболявания и хепатит. За мой късмет в Казанлък има такава апаратура. На 05.10.2010 започнах процедурите. В началото ги правих през ден и до 21.10.2010 имах 9 процедури. Същият ден си направих 2-ри изследвания (HBsAg - 188,22 С/Н; АСАТ - 56; ГГТ - 60 У/И), защото на 25.10.2010 постъпвах във ВМА-София (HBsAg-?; АСАТ - 53; ГГТП - 70; и HBV-ДНК - 4770 коп/мл [917 ИУ/мл]). Ако може някой да ми го обясни, че не ми е ясно.
След 5 дена ме изписаха и продължих с терапията. Изписаха ми Зефикс, който започнах да взимам на 05.11.2010. Постепенно започнах да увеличавам разстоянието между процедурите с озонотерапията. До 23.12.2010 направих общо 21 процедури. В момента си правя по една на месец. Забравих да кажа, че горе-долу до 15.01.2011 се изморявах много бързо и се чувствах, с извинение, като парцал. Имах сърбежи по тялото, краката ми се подуваха, страдах от безсъние, виеше ми се свят и много други.
На 07.02.2011 си направих 3-ти изследвания (HBsAg - 174,74; АСАТ - 48; ГГТ - 44,2). Постепенно ми се вдигна тонусът и волята за живот. Започнах да се чувствам много по-добре, дори започнах работа и до момента нямам оплаквания. Дори понякога се плаша, че се чувствам така. Не знам дали това е нормално. Друго не се сещам, ако ви интересува нещо друго - питайте.
Чао.

Копие на оригиналния пост:
Цитат
Пред история:На 28.07.2010 злед изхождане на кръв,няколко дена,ме приеха в болницата в гр. Казанлък с 2Л.кръв и 36 хемоглобин в безсъзнание, с диагноза:кървяща язва.Преляха ми 8 пъти кръв.Когато лежах за 2-ри път ми направиха обстойни изследвания на 15.08.2010  и  се оказа,4е имам хрони4ен хепатит Б и декомпенсирана 4ернодробна цироза.Обясниха ми,4е Хепатита съм го имал от много време и в следствие от това,ми се поврежда и 4ерния дроб.<до колко е вярно-незнам.>ПО ПРИНЦИП НЕ ПИЕХ МНОГО.Резултатите ми бяха следните:ХБсАг-190,12 С/Н ;АСАТ-98 ;ГГТ-83,4 У/И                                                                                                                                                                                                        След това запо4нах да се интерисувам за самият Хепатит и вси4ко ми беше тъмна Индия.<не,4е сега съм много вещ>.Съвсем слу4айно стана въпрос със мой приятел за болеста и се оказа,4е и той е бил болен,но от остър Хепатит Б.Каза ми,4е се е излекувал с ОЗОНОТЕРАПИЯ.За първи път 4ух,4е има такава и проверих в интернет.Попаднах на статия за център за озонотерапия в град Пловдив.Направи ми впе4атление,4е един от приоритетите е 4ернодробни заболявания и хепатит.За мой късмет в Казанлък има такава апаратура.На 05.10.2010 запо4нах процидурите.В на4алото ги правих през ден и до 21.10.2010 имах 9 процидури.Същият ден си направих 2-ри изледвания<ХБсАг-188,22 С/Н ;АСАТ-56 ;ГГТ-60 У/И>,защото на 25.10.2010 постъпвах в ВМА-София<ХБсАг-?;АСАТ-53;ГГТП-70;>и<ХБВ-ДНА-4770/коп/ мл;  917 ИУ/мл;ако може някой дами го обясни,4е не ми е ясно.>.След 5 дена ме из писаха и продължих с терапията.Изписаха ми ЗЕФФИКС,който запо4нах да взимам на 05.11.2010. Постепенно запо4нах да овели4авам разтоянието м/у процедурите с озонотерапията.До 23.12.2010 направих общо 21 процидури.В момента си правя по една на месец.Забравих да кажа,4е горе-доло до 15.01.2011 се изморявах много бързо и се 4увствах<с извинение>,като парцал.Имах сърбежи по тялото,краката ми се подуваха,страдах от безсъние,виеше ми се свят и много други. на 07.02.2011 си направих 3-ти изследвания<ХБсАг-174,74; АСАТ-48; ГГТ-44,2>.Постепенно ми се вдигна тонусът и волята за живот.Запо4нах да се 4уствам много по-добре,дори запо4нах работа и до момента нямам оплаквания.Дори по някога се плаша,4е се 4увствам така.Незнам дали това е нормално.Друго не се сещам,ако ви интересува нещо друго-питайте.4АО.

Пост, редактиран от модераторите, поради неспазване на правилата за използване на форума!
« Последна редакция: Март 23, 2011, 22:58:10 от Радослав Русинов »

Неактивен ivka81

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 608
  • генотип 1b
    • Профил
Аз не разбрах получил си отрицателен HbsAg negative,така ли? И после пак positive? И с какво точно ти помогна озонотерапията,само на тонуса ли? Зефикса направили отрицателен ПСР-а?

Ивето

Не търси пътя!Отиди там, където го няма и остави следа....

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
Здравей,
Мерси за подробностите около твоя случай!
Ще се опитам да ти дам малко повече информация за хепатит Б, тъй като виждам, че имаш някои пропуски.

Предистория: На 28.07.2010 след изхождане на кръв, няколко дена, ме приеха в болницата в гр. Казанлък с 2Л. кръв и 36 хемоглобин, в безсъзнание, с диагноза: кървяща язва. Преляха ми 8 пъти кръв. Когато лежах за 2-ри път на 15.08.2010 ми направиха обстойни изследвания, и  се оказа, че имам хроничен хепатит Б и декомпенсирана чернодробна цироза.
Обясниха ми, че хепатита съм го имал от много време и вследствие от това ми се поврежда и черния дроб (до колко е вярно - не знам). По принцип не пиех много. Резултатите ми бяха следните: HBsAg - 190,12 С/Н; АСАТ - 98; ГГТ - 83,4 У/И.
Декомпенсираната чернодробна цироза е много напреднало чернодробно увреждане. Наистина, хроничния хепатит Б може да доведе до цироза, най-вероятно той е причината в твоя случай. Алкохолът също би могъл да допринесе за по-бързо напредване на увреждането, но всичко зависи и от количествата алкохол, които си приемал. След като казваш, че не си пиел много, тогава по-скоро можем да изключим алкохола като сериозен допълнителен фактор в процеса на увреждането.

След това запонах да се интересувам за самият хепатит и всичко ми беше тъмна Индия (не че сега съм много вещ).
Съвсем случайно стана въпрос с мой приятел за болестта и се оказа, че и той е бил болен, но от остър хепатит Б. Каза ми, че се е излекувал с озонотерапия.
Твоят приятел явно не е знаел абсолютно нищо за хепатит B! Ако знаеше поне малко, щеше да знае, че 90-95% от хората над 18-годишна възраст, които се заразят с хепатит Б, успяват да се изчистят спонтанно от вируса, само с помощта на тяхната имунна система. Така, че той не се е излекувал с озонотерапията, а се е излекувал чрез своята имунна система. И това е щяло да стане дори без той да прави нищо допълнително.

За първи път чух, че има такава и проверих в интернет.
Попаднах на статия за център за озонотерапия в град Пловдив. Направи ми впечатление, че един от приоритетите е чернодробни заболявания и хепатит. За мой късмет в Казанлък има такава апаратура. На 05.10.2010 започнах процедурите. В началото ги правих през ден и до 21.10.2010 имах 9 процедури. Същият ден си направих 2-ри изследвания (HBsAg - 188,22 С/Н; АСАТ - 56; ГГТ - 60 У/И), защото на 25.10.2010 постъпвах във ВМА-София (HBsAg-?; АСАТ - 53; ГГТП - 70; и HBV-ДНК - 4770 коп/мл [917 ИУ/мл]). Ако може някой да ми го обясни, че не ми е ясно.
Стойностите на HBsAg, които цитираш не носят никаква информация. Числата след самото изследване са подвеждащи и не трябва да се дават от лабораториите. Реално, промяната в числото в резулата от HBsAg изследването не е показателна за нищо, това не показва дали вируса е намалял или нещо подобно. Относно изследването HBsAg - важно е единствено дали то е положително, или е отрицателно.
Стойността "HBsAg-?", която си написал в резултатите от изследванията от 25.10.2010 не показват конкретна стойност, нито си записал дали то е отрицателно, или положително. Ще приема, че то е положително, защото HBV-ДНК изследването ти е било положително. Така, че от изследванията от 21.10.2010 и 25.10.2010 не става ясно доколко има промяна в състоянието ти в сравнение с резултатите от 15.08.2010. Цитирал си АСАТ, който е спаднал, но дори и на 25.10.2010 е бил над нормата. По-важното изследване от двата чернодробни ензима (АЛАТ и АСАТ), е АЛАТ, трябва да публикуваш и неговите резултати. Но без да имаме стойностите на HBV-ДНК изследването преди започване на озонотерапията, няма как да сравним с тези от 25.10.2010 (преди започването на Зефикса). От това, което си пуснал като изследвания, няма нито едно изследване, което да покаже, че си имал подобрение преди 25.10.2010 година. Наистина, вирусния ти товар (HBV-ДНК изследването) е бил много нисък, но никой не знае колко е бил той преди това. Ако имаш HBV-ДНК изследване от преди започването на озонотерапията, публикувай го и него, както и стойностите на АЛАТ, за да направим сравнение.

След 5 дена ме изписаха и продължих с терапията. Изписаха ми Зефикс, който започнах да взимам на 05.11.2010. Постепенно започнах да увеличавам разстоянието между процедурите с озонотерапията. До 23.12.2010 направих общо 21 процедури. В момента си правя по една на месец. Забравих да кажа, че горе-долу до 15.01.2011 се изморявах много бързо и се чувствах, с извинение, като парцал. Имах сърбежи по тялото, краката ми се подуваха, страдах от безсъние, виеше ми се свят и много други.
На 07.02.2011 си направих 3-ти изследвания (HBsAg - 174,74; АСАТ - 48; ГГТ - 44,2). Постепенно ми се вдигна тонусът и волята за живот. Започнах да се чувствам много по-добре, дори започнах работа и до момента нямам оплаквания. Дори понякога се плаша, че се чувствам така. Не знам дали това е нормално.
След започването на Зефикса вече никой не може да каже коя е причината за това да чувстваш значително подобрение. Освен това, не си пуснал какви са стойностите на HBV-ДНК след започването на Зефикса.
Но, наистина, най-важното е, че си започнал да се чувстваш по-добре и усещаш видима промяна в себе си!

Искам да направя няколко уточнения за твоя случай.
- тъй като имаш декомпенсирана цироза, е много важно да спазваш строг хранителен режим, надявам се, че лекарят ти е дал много подробни инструкции какво да ядеш, и какво не. Хранителният режим при теб е от изключително значение, неправилното хранене дори може да застраши живота ти! Препоръчвам ти да прегледаш тази статия, която ще ти даде допълнителна информация по темата: Хранене при хора с чернодробни заболявания. Консултирай се и със своя лекар, ако случайно не сте говорили на тази тема.
- имай предвид, че Зефикса е препарата с най-голям процент на възникване на резистентност (60-70% от хората, които го приемат, развиват резистентност към него на 5-тата година от лечението). Трябва да си наясно с това и да си готов да започнеш друг нуклеозиден аналог в момента, в който вируса изгради резистентност срещу лекарството. Повече информация за този проблем можеш да прочетеш тук: Какво се случва, когато се появи лекарствена резистентност?.
- не трябва да пропускаш да взимаш хапчето си Зефикс всеки ден, защото ако пропуснеш да го изпиеш, в този момент потискането на размножаването на вируса спира, и е възможно той да се върне отново, или да стане резистентен. Затова е изключително важно да не пропускаш да си взимаш хапчето всеки ден.

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007