Последни публикации

Страници: [1] 2 3 ... 10
1
Здравей,

съжалявам искрено за ужасните загуби, които сте преживели и двамата.....не знам какво друго да кажа..

Относно тенофовир (Виреад)-той си е клас В, т.е. недостатъчно добре клинично проучен за прием по време на бременност, но данните от реалната практика сочат, че е безопасен при бременност, затова и се предписва не само на жени с хепатит В, но и като част от терапията на ХИВ позитивни бременни.
Тук има един доклад относно безопасността на тенофовир-а, даван дори и във високи дози, не е бил причина за поява на някакви аномалии при плода: https://academic.oup.com/cid/article/57/12/1773/380598

Не знам дали при теб е оказал влияние или не... Вариант е да преминеш на таф, новата версия на Виреад, който е с 10 пъти по-ниска доза активна съставка, но запазвайки същото ниво на подтискане на вируса. Вместо оригиналните 245 мг, се приемат 25 мг на ден и според проучвания новата версия на Виреад се понася по-добре: намалено увреждане на бъбреци и кости. Така че говори с лекуващите те лекари и виж дали това няма да е опция за теб. Новият таф още не е регистриран в Бг, очаква се в началото на 2019 г.
2
Бременност и вирусни хепатити / Re: Бременност и Виреад
« Последна публикация от mishlenka - Юли 20, 2018, 16:33:43 »
Здравейте приятели,
връщам се отново две години, след като пуснах темата. Знаете, че съм на лечение с Виреад от 2015г. Скоро след първия ми пост се оказа, че съм бременна. Планирано, желано дете. Но след биохимичния скриниг по време на бременността, последвала амниоцентеза се оказа, че детето има хромозомна аномалия - синдром на Даун. Ужас, направих аборт в 19 г.с. Казах си, случва се, вече съм на години, честотата на тази аномалия си е голяма 1/700, не знаят каква би могла да е причината, късмет.
Изчакахме препоръчаното време след аборта и отново забременях. Ощее в началото си направих кръвни изследвания-пренатест, с който изключихме хромозомните мутации. Дотук добре, успокоих се. Но в 21г.с. на задължителната фетална морфология откриха сърдечна малформация - транспозиция на големите артерии. Направихме консултации с детски кардиолози, потвърди се. Увериха ни, че въпреки несъвместимата с живота диагноза, веднага след раждането се прави операция на бебето и нещата се коригират. Сложна операция, но решава проблема. Пак - каква би могла да е причината, отговора беше: Не е генетичен проблем, в хода на бременността при формиране на сърцето още в първите месеци се случва нещо, честота 1/6000-7000. В този момент трябваше да вземем решение, изключително трудно, дали да оставим бебето. Плаках, мислих, наслушах се на мнения....... И си казах, че щом проблема може да бъде решен аз нямав право да отнема човешки живот втори път. Нека Господ реши. Предупредиха ме, че ще е тежко, трудна операция..... Но аз реших - запазвам го. Родих едно чудесно момченце, доносено. Всичко беше планирано, екипите чакаха детето. Направиха операцията в 3та градска, но след много дълъг и труден следоперативен период, загубихме бебчо.
Говорих отново с моя лекуващ лекар, мнението е, че едва ли тенофовира е проблема. Гинеколозите казват - да , това е най-вероятната причина. Никой не може да ми отговори какво причинява тези аномалии. С мъжа ми имаме здраво, право дете на 6 години, никакви проблеми. А сега защо???????? Обвинявам  Виреада, но как да съм сигурна? Да забравя ли за второ дете,ще мога ли да преживея още една неуспешна бременност,душа не ми остана?  Може и други бъдещи майки на тенофовир да четат форума, нека си направят всички възможни изследвания още в 12 г.с., хромозомни, фетална морфология при най-добрите специалисти.
Мисля за всичко това, исках да го споделя с вас. Едва ли някой категорично може да каже каква е причината, а така искам да си имаме дете.
3
Моята история / Re: Остър хепатит В
« Последна публикация от Силвана Лесидренска - Юли 20, 2018, 09:26:14 »
Изследването за вирусен товар е ниско, 670  единици.
4
Диагностика / Re: Помощ при разчитане на ДНК ПСР
« Последна публикация от Рая - Юли 19, 2018, 23:42:35 »
Благодаря ти,Велимира! :flowers:
Пожелавам на всички здраве!
5
Завършено лечение / Re: Край на мача и при мен!
« Последна публикация от Velimira - Юли 19, 2018, 23:13:42 »
Честито snd242! Дай боже повече от нас да се поздравим с такъв край!  :congrats:
6
Диагностика / Re: Помощ при разчитане на ДНК ПСР
« Последна публикация от Velimira - Юли 19, 2018, 22:54:38 »
Означава, че се възстановяваш добре и че вирусът изчезва. Можеш да се поздравиш с пълно излекуване след като видиш резултати HBsAg - отрицателен, Anti HBs - положителен.
7
Диагностика / Помощ при разчитане на ДНК ПСР
« Последна публикация от Рая - Юли 19, 2018, 22:48:06 »
Много моля за помощ при разчитане на тези стойности:

HBV DNA-670(2,82)c/ml(lg)- не се открива
HBV DNA calc-134(2,12)IU/ml(lg

Какво означават??Да добавя,възстановявам се след остър хепатит В.Благодаря на всички,които се отзоват!
8
« Последна публикация от Рая - Юли 19, 2018, 22:44:02 »
Ще помоля и за малко помощ при разчитане на едно изследване,което ми правиха-ДНК ПСР.Резултатът от него е следния:
HBV DNA-670(2,82)c/ml(lg)- не се открива
HBV DNA calc-134(2,12)IU/ml(lg)

Какво означават тези стойности?
Благодаря предварително!
9
Завършено лечение / Край на мача и при мен!
« Последна публикация от snd242 - Юли 19, 2018, 22:29:53 »
Здравейте всички,

Преди два дни разбрах резултата от ПСР 3 месеца след края на лечението.
Няма го вече!

Пожелавам на всички с HCV успешна терапия!

10
« Последна публикация от Рая - Юли 19, 2018, 21:22:44 »
Благодаря много,Силвана,за точният отговор!На шестият месец ще направя необходимите изследвания!
Страници: [1] 2 3 ... 10

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007