Последни публикации

Страници: [1] 2 3 ... 10
1
Диагностика / Re: Помощ при разчитане на ДНК ПСР
« Последна публикация от Рая - Юли 19, 2018, 23:42:35 »
Благодаря ти,Велимира! :flowers:
Пожелавам на всички здраве!
2
Завършено лечение / Re: Край на мача и при мен!
« Последна публикация от Velimira - Юли 19, 2018, 23:13:42 »
Честито snd242! Дай боже повече от нас да се поздравим с такъв край!  :congrats:
3
Диагностика / Re: Помощ при разчитане на ДНК ПСР
« Последна публикация от Velimira - Юли 19, 2018, 22:54:38 »
Означава, че се възстановяваш добре и че вирусът изчезва. Можеш да се поздравиш с пълно излекуване след като видиш резултати HBsAg - отрицателен, Anti HBs - положителен.
4
Диагностика / Помощ при разчитане на ДНК ПСР
« Последна публикация от Рая - Юли 19, 2018, 22:48:06 »
Много моля за помощ при разчитане на тези стойности:

HBV DNA-670(2,82)c/ml(lg)- не се открива
HBV DNA calc-134(2,12)IU/ml(lg

Какво означават??Да добавя,възстановявам се след остър хепатит В.Благодаря на всички,които се отзоват!
5
Моята история / Re: Остър хепатит В
« Последна публикация от Рая - Юли 19, 2018, 22:44:02 »
Ще помоля и за малко помощ при разчитане на едно изследване,което ми правиха-ДНК ПСР.Резултатът от него е следния:
HBV DNA-670(2,82)c/ml(lg)- не се открива
HBV DNA calc-134(2,12)IU/ml(lg)

Какво означават тези стойности?
Благодаря предварително!
6
Завършено лечение / Край на мача и при мен!
« Последна публикация от snd242 - Юли 19, 2018, 22:29:53 »
Здравейте всички,

Преди два дни разбрах резултата от ПСР 3 месеца след края на лечението.
Няма го вече!

Пожелавам на всички с HCV успешна терапия!

7
« Последна публикация от Рая - Юли 19, 2018, 21:22:44 »
Благодаря много,Силвана,за точният отговор!На шестият месец ще направя необходимите изследвания!
8
« Последна публикация от Силвана Лесидренска - Юли 19, 2018, 20:25:07 »
Мъжът ти трябва да си сложи ваксина!!! Три дози, може и по ускорена схема, за да изгради бързо антитела. Вирусът може да се предаде и чрез слюнката, така че дори и да ползвате предпазни средства при секс, ако твоят вирусен товар е висок, презервативът не е достатъчен, партньорът трябва да има задължително ваксина.

Ще разбереш 6 м. след развитието на острите симптоми дали си изчистила вируса или е останал хроничен. Сега, колкото и да следиш ензими или билирубин, това няма нищо да ти каже.
На 6-ти месец следва да имаш:

HbsAg /-/
anti Hbs /+/

9
Моята история / Остър хепатит В
« Последна публикация от Рая - Юли 19, 2018, 19:57:02 »
Здравейте!Да ви се представя,разболях се от остър хеоатит В май месец,с всички остри симптоми,температура,гадене,болки в ставите и с пожълтяване.Приеха ме с ензими АСАТ 1843,АЛАТ 2028,билирубин общ 180.Изкарах го много тежко,като стоях в болница месец и половина.Изписаха ме с АСАТ 70,АЛАТ 48.
Това ,което ме притеснява е,че две седмици след изписването ми на контролата и двата ензима са се повишили,АСАТ-87,АЛАТ 89....Това нормално ли е?Или болестта се възвръща..Чувствам се много добре..Бях с много висок билирубин,стигна до 500,на последната контрола е 107.
Лекуват ме с Трансметил 2×1 и Хепасейф + 3×2,спазвам си диетата и се пазя от натоварвания,лежа си повечко,не работя.
И още един въпрос-кога е удачно да започна да правя секс,с предпазни мерки,разбира се?Моят мъж си иска,но аз не смея....Вече съм на 20тият ден ит изписването.
Много ще съм благодарна някой да се включи и да ми помогне.Благодаря ,че ви има,чета ви откакто разбрах ,че съм болна и доста просветлихте тъмнината около тази болест,докторите знаете,нищо не казват....
10
платила си иглата за биопсия плюс тия 50 кинта. иначе си е само 50 лв.
Страници: [1] 2 3 ... 10

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007