Автор Тема:  Здравейте и от мен!  (Прочетена 19374 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Лорей

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 649
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: Здравейте и от мен!
« Отговор #30 -: Януари 23, 2014, 12:51:32 »
Ама за хепатит Б винаги може да ти пусне изследвания бе, слънце! Това няма нищо общо с ПСР за хепатит С, просто защото едното е Б, а другото-С. Защо ще ти бави ваксината, все едно е кой знае какво!
Я върви сама си пусни за хепатит Б и после при Балабанска да ти сложи инжекцията, то се е видяло, че по друг начин няма да стане. Ще приема, предполагам, по време на грипна вълна са забранени свижданията, детските и женските консултации.
Какво е депресия? Да си купиш обръч и да ти стане.

Неактивен лиана

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 98
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Недиагностициран/а
« Отговор #31 -: Януари 23, 2014, 13:33:55 »
Ами аз си направих в Токуда необходимите изследвания и затова си купих ваксината. В две лаборатории отказаха да ми я сложат, като ме пращаха при личната, тя я отложи и така.

Този ПСР и днес го няма, направо много се изнервих. Ако не излезе и утре, направо другата седмица отивам при д-р Балабанска и ще я помоля освен ваксината, да ми пусне и друг ПСР. Само се притеснявам за ваксината по автобуса как ще оцелее, ама дано не е много топло вътре. Иначе с нея се разбрахме като излезе ПСР  да отида.

При нас е слънчице и ще изляза да се поразходя, че изпуших нещо.  :bye2:

Неактивен Лорей

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #32 -: Януари 23, 2014, 15:06:59 »
И на мен личната не ми я сложи, а ме изпрати в ХЕИ. Аз се ядосах и помолих джипито на мъжа ми, та той свърши тази работа. Просто се чудя тези лични за какво са. Имаш си изследвания, направени в Токуда при това, какъв й е проблемът?!
За ваксината е опасно да прекара на топло определено време, затова виж в листовката какво точно е написано. Мисля, че за няколко часа не е фатално да е извън хладилника, все пак е зима.

Неактивен лиана

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #33 -: Януари 31, 2014, 17:30:47 »
Моят дългоочакван ПСР най-после излезе. Ще трябва да се местя в предстои ми лечение.

Генотип 1, резултат 80800 IU/ml (линеен обхват 25IU/ml  - 391 000 000IU/ml , чувствителност 25IU/ml)  . Направен е в лабораторията на д-р Цветанска.

Тайничко се надявах да бъда от онези 20%, които са преборили сами вируса или поне да е генотип 3, но това е положението. Каквото, такова. Предстои записване на час за биопсия и нататък каквото следва.  :fight:

Имам питане, моля някой ако може да ми отговори - при фиброза от фиброскан Ф0-Ф1, ако тези стойности на фиброзата се потвърдят от биопсията и нормални чернодробни ензими, има ли опасност здравната каса да ми откаже лечение. От това, което прочетох, ако правилно съм разбрала, трябва да бъде поне Ф2 или ензимите да бъдат над горна граница.

Освен това аз имам само веднъж пускани асат и алат, и се чудя другата седмица дали да не си пусна едни. Нали трябва да се проследят 6 месеца.

Неактивен Лорей

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #34 -: Януари 31, 2014, 21:05:01 »
Това за отказването на лечение е пълна глупост, не знам кой ти го е казал. Аз започнах с ензими в нормата и Ф0.
Лекарят, който ти подготвя документите за лечение ще знае какви изследвания трябват и ако нещо липсва, ще ти го пусне.

Неактивен лиана

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #35 -: Февруари 01, 2014, 00:07:44 »
Никой не ми го е казал Лорей, сама си го сътворих това. Четох за изискванията  на касата, ама нещо явно не съм ги разбрала напълно.

И да се похваля, че най-после успях да си направя първата ваксина. Направих я на 29 януари. Следващата на 28 февруари или на 1 март, ще видим. А третата доза ще бъде на 29 юли, нали така?

Неактивен лиана

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #36 -: Февруари 06, 2014, 11:02:28 »
Тези дни прочетох историята на Теси. При добри показатели на нейният съпруг и обсъждане с д-р Балабанска, ако правилно съм разбрала са отложили лечението до излизане на новите медикаменти.

Във форума има информация за 2015 година, но преди малко попаднах на интервю с доц. Антонов  в Нюз бг, където той споменава 2017година, като вероятна за навлизане на новите медикаменти. Става въпрос за 3 месеца лечение само на хапчета без интерферон. Интервюто е от 30.05.2013 година.

Някой знае ли нещо по-актуално по въпроса? Обсъждали ли сте с лекуващите си лекари такъв вариант?

Аз вече имам дата за биопсия и като отида, ако имам възможност ще говоря с д-р Балабанска. Интересно ми е какво би препоръчала тя с днешна дата.

Въпреки, че като се замисля, колко бавно се случват нещата при нас... Не се знае кога нашата здравна каса ще започне да плаща новите медикаменти и докато това стане, може и да съм забравила вече за лечението. То като чета това преживяване не се  забравя, но мисля разбирате какво имам предвид.

И още нещо, датите за ваксината в горния пост добре ли са? Би трябвало, но все пак би ли потвърдил някой.
« Последна редакция: Февруари 06, 2014, 11:39:47 от лиана »

Неактивен Лорей

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #37 -: Февруари 06, 2014, 12:16:03 »
В листовката на ваксините би следвало да пише кога се поставят, а и лекарят, който ги поставя, трябва да е наясно. Аз не си спомням моите през какъв интервал бяха.
За новите лекарства: Моят съвет е който може да да чака - нека ги изчака. Традиционното лечение е изтощително, дълго, много тежко и нерядко с продължителни негативни последици за организма. Пациентът трябва да направи своя информиран избор. За целта трябва да се знае най-малко степента на фиброза, а аз бих изследвала и интерлевкин - тоест шансът на организма да оздравее от лечението. Разпитай Балабанска с подробности и искай мнение. Поискай да разбереш дали за новото лечение ще са одобрени всички желаещи или само определени групи.
Поздрави.

Неактивен лиана

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #38 -: Февруари 06, 2014, 13:15:21 »
Благодаря за включването Лорей!  :flowers:

Фиброзата от фиброскан ми излезе Ф0-Ф1, но няма лошо да се провери и с биопсия. Интерлевкин мислех да не изследвам, а да се настройвам психически за успешно лечение.
Но сега си мисля, че ще бъде добре да го изследвам, все пак ще подпомогне крайното решение. Аз съм на 45 години и се страхувам с това лечение вместо да изпиша вежди, да не извадя очи.
Важно е все пак и какви са шансовете за лечение от нов тип в близките години.

Може още понеделник да се занеса до София да говоря с д-р Балабанска. Не знам, ако и пиша мейл, дали ще бъде склонна да го коментира там. Ще помисля и като имам някакъв резултат ще пиша, може на някой да е то полза.

Неактивен Ния

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 112
    • Профил
  • Резултати: Неуспешно
« Отговор #39 -: Февруари 06, 2014, 15:26:45 »
Момичета, това изследване "интерлевкин" кръвно ли е, аз съм на лечение за хеп.С и колко процента сигурно е? Хм...пак съм пропуснала! Във всяка лаб. ли мога да го направя? Ще говоря с Проф. Антонов сега в края на февруари за новите лекарства и ще пиша. Лиана, пожелавам ти успех :congrats:

Неактивен meri64

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 38
    • Профил
  • Резултати: В момента съм на лечениe
« Отговор #40 -: Февруари 06, 2014, 17:04:06 »
Лиана, мисля че лекуващият ти лекар ще прецени дали можеш да изчакаш за новата терапия. Винаги можеш да потърсиш и второ мнение. На мен професор Антонов ми препоръча да проведа терапията сега. А за възрастта не се тревожи. Аз съм на 50 и засега оцелявам, макар и трудничко. Успех, момиче!

Неактивен лиана

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #41 -: Февруари 06, 2014, 19:09:26 »
Ния, аз във форума прочетох за това изследване. Взима се кръв да. Ако съм разбрала правилно е генетично изследване и показва в каква степен организма ще отговори на терапията с интерферон. Интерлевкин 28B или IL 28B - може да бъде тип СС, който е най-благоприятен, СТ - средно положение и ТТ, при който има голяма вероятност терапията да не е успешна. Четох, че се прави и в Иван Рилски и може да питаш проф. Антонов за него и за това дали са правили изследване до колко в неговата практика зависимостта е такава. Ще ти бъда много благодарна и за информация за новите лекарства.

И да ти кажа, аз ако съм започнала вече лечение, не бих си направила в последствие това изследване. От всичко, което изчетох, стигнах до извода, че никой не може да каже как ще се развият нещата в даден конкретен случай. И при много лоши стартови изследвания може да има успешно излекуване, така че не губи кураж, мисли позитивно и вярвай в щастливия финал. Пожелавам ти го от сърце!

meri64, така е, лекуващият ми лекар ще бъде включен в решението задължително. Просто искам да чуя и други мнения на хора, които са били, са или им предстои лечение. Въпросителните са доста и не е лесно да решиш. Сега ще си припомня при теб каква е била стартовата позиция, но би ли споделила какви бяха аргументите му за тази препоръка? Иначе аз мисля да говоря първо с д-р Балабанска, да потърся мнение от още един специалист и да решавам какво ще правя. Честно казано, овенската ми душа напира нещо да се прави по въпроса, но все пак разумът ми подсказва, че не е лошо да се обмисли и другия вариант. Успех и на теб!

Неактивен Лорей

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #42 -: Февруари 06, 2014, 20:15:38 »
Лиана, също така се сетих, че още не съм видяла информация за генотипа на вируса, което също е много важно.

Неактивен лиана

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #43 -: Февруари 06, 2014, 21:17:45 »
Лорей, генотипа е 1, писала съм в пост №33, но нямам определено 1а или 1б.

Неактивен Лорей

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #44 -: Февруари 07, 2014, 11:01:33 »
А, да. Извинявам се.

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007