Автор Тема:  Изследвания за хепатит B  (Прочетена 4342 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен taratonta

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати
Изследвания за хепатит B
« -: Септември 13, 2008, 18:01:53 »
Здравеите отново.
Можете ли да ми кажете според тези изследвания какъв вид хепатит е?
Интересувам се за сестра си и кои лекарства са най-ефикасни, тъй като аз съм в Англия и имам възможност да и взема най-доброто.
Ето нейните изследвания:
ХБсАг-позит.
Анти ХБс-нег.
ХБеАг-нег.
АнтиХБс-позитивно.тотал бил.2-7 мм/л директен бил.2 мм/л  индир.бил.3 мм/л
АЛЛ/ГПТ-18/ 
АСТ/ГОТ22/ 
Аз съм медицинска сестра и искам да науча повече за този хепатит, ако е възможно.
Какви други изследвания и са необходими да направи, за да разберем дали е остър или хроничен, както са и казали.
Благодаря Ви предварително!
« Последна редакция: Септември 14, 2008, 12:07:43 от Радослав Русинов »

Неактивен tedibon

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1341
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Интерферон
  • Резултати: Релапс на хепатита след лечение
  • Статус: Има близък с хепатит B
Re: hepatit b
« Отговор #1 -: Септември 13, 2008, 18:13:10 »
Здравей!
Всичко направено дотук като изследвания е полезно,но е добре да се направи ПСР/HBV ДНК/-това е изследване ,което показва броя на вирусите,дали се размножават,без него просто не би било ясно-остър или хроничен е хепатита!Такова изследване се прави в София-УМБАЛ"Св.Иван Рилски",Токуда,ВМА,вероятно и другаде,но за провинцията не мога да те осведомя!Струва около 200лв.,ако те изпрати ГЕ с направление е безплатно!

Добре е ,че искаш да се осведомиш и запознаеш обстойно с хепатит В,тук би могла да го направиш,но трябва да намериш време и да прочетеш повече от форума,защото с няколко думи не може да се обясни!Пожелавам ти приятно четене и много свободно време!

Поздрави,Теди
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: Изследвания за хепатит B
« Отговор #2 -: Септември 14, 2008, 12:26:57 »
Здравей,
Имайки тези изследвания на сестра ти, и като вземеш предвид информацията от тези два линка:
http://hepatitis-bg.com/forum/index.php?topic=77.0
http://hepatitis-bg.com/forum/index.php?topic=628.0
, ще можеш да разбереш дали хепатита е остър или хроничен.
Но честно казано, с това записване на български и с тези съкращения, аз не мога да разбера дали тя си е правила другите две важни изследвания, а именно:
anti-HBc
IgM anti-HBc
След като знаеш резултатите и от тези две изследвания /вече имате резултатите от HBsAg и anti-HBs/, ще можеш да разбереш дали е хепатита е остър или хроничен.
Засега не бързайте с други изследвания, докато не установите това, и освен това се съсредоточете към намиране на добър гастроентеролог, който да стане лекуващ лекар на сестра ти.
Не мисля, че това че си в Англия ще ти помогне по отношение на лекарствата, защото цената в България на стандартното лечение с пегилиран интерферон /ако човек си закупува сам лекарствата/, е около 12 000 евро за 48-седмично лечение /и то с отстъпката/. Цената, която цитирам, е приблизителна.
Доколкото знам, цената на тези лекарства във Великобритания, е по-висока от тази в България.
За момента важното е да се намери подходящ лекуващ лекар, той ще и направи всички допълнителни изследвания и най-вероятно ще се подадат документи за кандидатстване за отпускане на лечение от Здравната каса, което е и най-добрия избор, именно заради високата цена на интерферона.
По отношение на лечението и намирането на подходящ лекар, можеш да ползваш тези два разделна на форума:
http://hepatitis-bg.com/forum/index.php?board=12.0
http://hepatitis-bg.com/forum/index.php?board=14.0
Успех!

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007