Автор Тема:  Моите резултати-коментар  (Прочетена 6670 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Dragica

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 259
  • Няма невъзможни неща
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Моите резултати-коментар
« -: Октомври 31, 2008, 09:18:03 »
Моите резултати от ПСР са 1 810 000 IU/ml
генотип 1. 
Алат 61.20
Асат 34.50
ГГТП 18.80
Алкална фосфатаза 35.90
Сега чакам резултата от биопсията. Бихте ли ми казали тези резултати много ли са лоши?
Благодаря ви предварително. Успех на всички ви :bravo2:

Неактивен Jina

• Немедицинско лице
  • Публикации: 389
    • Профил
Re: Моите резултати-коментар
« Отговор #1 -: Октомври 31, 2008, 09:28:01 »
Здравей Драгица  :wink3:
Цитат
Според информация публикувана наскоро, за определяща граница която определя количеството като ниско или високо се определя 400 000 IU/mL.
Постигнатия SVR от представените резултати от френски лекари пред 42-та годишна конференция на Европейската Асоциация по чернодробни болести:
                                        ≤ 400,000     > 400 000:
        всички пациенти:           73%        43%
        пациенти с генотип 1:     63%        37%
        пациенти с генотип 2/3:  86%        63%

Затова може да се приеме, че правилното разделение е:
Ниски нива: ≤ 400 000 IU/mL
Високи нива: > 400 000 IU/mL

Тези нива са определящи за пациенти, които досега не  са били подлагани на лечение. При пациенти, които вече са преминали през неуспешно лечение границата от 400 000 IU/mL не е толкова определяща за предвиждане на изхода от лечението.
Смята се, че колкото по-ниски нива има даден пациент, толкова е по-голям шанса той да се излекува. Искам да уточня, че върху шанса за излекуване влияят още много други фактори, като възраст, пол и т.н. но за момента няма начин как да се прогнозира със сигурност от 100% как даден пациент ще реагира на интерфероновото лечение. Затова всеки, независимо от показателите, които има е длъжен да опита да се подложи на лечение.
Друга класификация на нивата, която може да се използва за ориентир е (при превръщането в IU/mL ще ползвам множител 3):
Много ниски: < 200 000 eq/mL (< 66 000 IU/mL)
Ниски: 200 000 - 1 000 000 eq/mL (66 000 - 333 000 IU/mL)
Средни: 1 000 000 - 5 000 000 eq/mL (333 000 - 1 600 000 IU/mL)
Високи: 5 000 000 - 25 000 000 eq/mL (1 600 000 -  8 330 000 IU/mL)
Много високи: > 25 000 000 eq/mL (> 8 330 000 IU/mL)
Рекорда от най-висока измерена стойност на пациент, за който съм чел е 45 000 000 (45 млн.) IU/mL.

http://hepatitis-bg.com/forum/index.php?topic=111.0

Мисля че алат-а е мако завишен.
Не са много лоши,не се знае как ще ти повлиае лечението,може бързо да се справиш с вируса  :fight: 
 :wink2: пожелавам ти го от все сърце
Поздрави и хубав ден  :flowers:
Давай на всеки твой ден шанса да бъде най-добрият в живота ти!

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
« Отговор #2 -: Октомври 31, 2008, 09:51:06 »
PCR-а ти е във високите нива, но това не значи че нямаш шансове да изчистиш вируса.
АЛАТ-а ти е леко завишен, което е нормално при това вирусно натоварване.

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен Dragica

• Немедицинско лице
  • Няма невъзможни неща
    • Профил
« Отговор #3 -: Октомври 31, 2008, 10:22:22 »
А да ви питам значи ли това,че числото ми е голямо че вируса е от доста години? Т.е.има ли връзка м/у числото от ПСР и годините на заразяване?

• Профил
    • My Home Page
« Отговор #4 -: Октомври 31, 2008, 10:35:25 »
Не, никаква. Поне досега такова нещо не е доказано и не съм чувал за такива предполагаеми връзки.

Неактивен Силвана Лесидренска

• Global moderator
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2818
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
« Отговор #5 -: Октомври 31, 2008, 10:35:51 »
Не, голямото количество няма пряка връзка с годините. Това е вирус, който има способността да се множи с по 1 млн. на ден, така че няма как да се предвиди кога е настъпило заразяване спрямо ПСР.

Неактивен Dragica

• Немедицинско лице
  • Няма невъзможни неща
    • Профил
« Отговор #6 -: Ноември 04, 2008, 08:11:51 »
Здравейте пак. Да питам след излизане на резултата от биопсията веднага ли трябва да подавам документи за Здравната каса? И аз ли трябва да ги подготвя или професора(в случая аз съм при проф.Чернев)? Да съм подготвена. И здравната каса в Лозенец на ул.Кричим 1 ли се намира? Да не е някой друг клон? Много благодаря предварително.

Неактивен ehristova

• Немедицинско лице
  • Публикации: 385
    • Профил
« Отговор #7 -: Ноември 04, 2008, 11:29:43 »
Не знам как се процедира в Александровска болница. Аз се лекувах във ВМА. След биопсията оставих всички изследвания, които съм си правила до тогава на лекуващата ми лекарка. Тя ги подготви и ми ги даде. Протокола беше подписан от комисия от лекари от болницата. С този протокол отидох в здравната каса и го подадох. Чаках около шест месеца докато го одобрят. Така , че колкото по- рано подадеш протокола, толкова по скоро можеш да очакваш да ти разрешат лечението.

• Профил
    • My Home Page
Здравей,
За това кога точно трябва да си подадеш документите трябва да те насочи лекуващия те лекар. Мисля, че трябва да имаш и епикриза и пълен набор от изследвания, резултат от биопсия, PCR, както и молба, която да напишеш, в която да уточниш за какви лекарства желаеш да ти отпуснат лечение, конкретна марка.
По отношение на подаването на документите, ще напиша това, което си спомням по темата.
В София само на няколко места се продават рецептурни книжки, поне така беше преди 3 години. Едното е в поликлината до хотел "Плиска", мисля че се водеше 22-ра поликлиника. Всъщност, сега открих информация по темата: Аптеките продават рецептурни книжки от днес:
Цитат
Аптеките продават рецептурни книжки от днес
...
46 столични аптеки и 3 ДКЦ-та (бивши поликлиники) - 15-о, 22-о и 29-о, ще продават от днес рецептурните книжки за хронично болни, съобщиха от столичната каса.
...
В самата новина можеш да намериш и малко повече информация за самата рецептурна книжка. Новината е от 2001-ва година и не знам кои са тези 46 аптеки, но те съветвам да заложиш на сигурното и да идеш до някое ДКЦ. Търсиш рецептурната книжка в аптеката, която се намира в самата поликлиника.
С тази рецептурна книжка отиваш, за да ти я попълни и завери личния ти лекар. И при подаването на документите ще ти искат и рецептурна книжка. Мен тогава ме върнаха заради нея и цял ден ходих да се разправям да я вадя. В същото време хора от форума са разказвали, че не са им я искали при подаването на документите, но ти си длъжен да се подсигуриш.
Адреса, на който трябва да отидеш е в местната РЗОК. Тъй като знам, че ще ги подаваш в София, трябва да отидеш в РЗОК-София, адреса е ул. “Енос” 12-14 . В РЗОК-София реда е следния /поне такъв беше преди три години/ - като влезеш трябва да си вземеш на входа билетче за входящ номер. Има една машина, която издава билетчета. Избираш тази, която издава билетчета за чакащите за протоколи за скъпоструващо лечение. Ако имаш проблем с нея, помоли някой от охраната да ти помогне.
След това в чакалнята чакаш да ти светне номерчето, за да те викнат на конкретно гише. Не се плаши от стълпотворението от хора, защото повечето чакат за други направления и съответно гишета - за скъпоструващите лечения са по-малко хората. На гишето си подаваш документите, и не се заяждай със служителките, че има много отвратителни и ще си създадеш само проблеми. Кимаш с глава и им даваш всичко, което искат. Препоръчвам ти да отидеш точно като отварят, ще минеш по-бързо. Мисля, че отваряха в 8:00 или в 8:30, можеш да звъннеш на някой от номерата на страницата им, за да питаш  :wink3:
Успех!

Поздрави,
Радо

Неактивен danihaleva

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Публикации: 438
    • Профил
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Има близък с хепатит B
« Отговор #9 -: Ноември 08, 2008, 22:38:27 »
Петър за втори път е в болница,но все още си прехвърлят топката с протокола,уж в понеделник да е готов.Той вече има рецептурна книжка заради други заболявания.В нея ли да направи заверката личния лекар?
Аз знам,че нищо незнам

Неактивен Мери_

• Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2373
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Хроничен хепатит B
« Отговор #10 -: Ноември 08, 2008, 23:25:33 »
След като вече му е издадена рецептурна книжка - би трябвало да ползва нея при подаване на документите в здравната каса. Там само записват номера на книжката и ти я връщат веднага.

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007