Автор Тема:  Здравейте отново  (Прочетена 1447 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mari4ka34

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 8
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
Здравейте отново
« -: Февруари 16, 2016, 18:16:47 »
Здравейте на всички във форума,

преди горе-долу година бях писала тук и  тогава се допитах до Вас, защото резултатите от кръвните ми изследвания бяха доста странни.
Ще обобщя с няколко изречения.

От 2012 съм с диагноза хроничен хепатит Б. В началото на 2015 година изледванията ми бяха следните:

Anti-HBc positiv
Anti-Hbs 17.7 positiv
HBV-DNA не се засича
Незнайно защо, HBs-Ag не е бил изследван

Тогава ме посъветвахте да си направя нови изследвания, за да видим дали се е изчистил вирусът.

Това са резултатите от новите изследвания, с които бях миналата седмица  при специалист в университетска клиника в Германия ( чаках 6 месеца за час при специалист):

HBs-Ag positiv
Anti-HBc positiv
Anti-Hbs 33. 7 positiv
HBV-DNA не се засича

На тези изследвнаия той много се зачуди, защото тази комбинация била невъзможна. При наличието на антитела би трябвало HBs-Ag да е отрицателен.
Повече нищо не говорихме, взеха ми отново кръв и резултатът беше същият. Новото е, че са ме изследвали и за хепатит Д, като резултатът е отрицателен.

Вчера ми се обади същият този Специалист от уни клиниката  и не можа да ми даде никакво адекватно обяснение. Отворил бил книгите и там видял, че имало много редки случаи като моя, но при пациентите с такъв резултат, вирусното им натоварване е било много голямо, а при мен е 0!! Някаква мутация било, след 6 месеца на ултра звук да съм ходила и след три пак кръвно изследвани.
Като го попитах, дали приятелят ми е защитен (той разбира се е имунизиран от доста време) в началото ми каза да, няма проблем и след като поразмисли малко, ми каза, че всъщност не е много сигурен, след като не се знае с каква " мутация" на хепатит Б съм заразена при тези резултати. С две думи ме хвърли в космоса и нищо не ми каза.

Та за това сега се допитвам отново и до Вас: какво мислите по въпроса и има ли някой с подобен проблем?

Между другото ми каза, че ензимите са ми леко завишени( 2 пъти в повече, за съжаление още не е дошло писмото и за това нямам и точните стойности) до сега не ми се беше случвало, винаги са били в норма или поне до края на 2014. Той го отдаде на някаква случайност (лека настинка или нещо подобно) и  ми каза да ги изледвам отново след 3 месеца. Между другото взимам от две години противозачатъчни, може ли от тук да идва увеличаването? Първият път, като говорих с него, той ми каза, че противозачатъчните не са проблем, вчера по телефона каза, че и от тях може да е.

Предварително много благодаря за отзивите и лека вечер от мен.

Мария

Неактивен Силвана Лесидренска

• Global moderator
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2818
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
Re: Здравейте отново
« Отговор #1 -: Февруари 16, 2016, 22:39:29 »
Здрасти Мария,

хепатит В е непредсказуем, и като такъв, има хиляди варианти как може да се развива самата инфекция. Да, има редки случаи, при които имаме и австр.антиген и антитела. Ето тук можеш да прочетеш повече за тази мутация: http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S004268220700356X

Неактивен mari4ka34

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #2 -: Февруари 16, 2016, 23:25:11 »
благодаря много, Силвана.
ще  погледна линка с научното изследване.
за това моят лекар нищо не ми каза / явно и на него му е
трудно да разчита подобни изследвания и да дава обеснения  :laugh:

Неактивен Силвана Лесидренска

• Global moderator
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2818
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
« Отговор #3 -: Февруари 17, 2016, 08:59:11 »
Да ти кажа, понякога и лекарите се объркват с "Б"-то. Не ги съдя. Там са едни мутации, сума ти варианти кое може да е + и -.....абе, уникални сме :)

Неактивен mari4ka34

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #4 -: Февруари 17, 2016, 19:23:08 »
Да, така е, права си.
Това, което ме притеснява е, че до сега никъде не намерих информация, дали
ваксината, която се предлага тук в Европа, дава защита срещу такава мутация.
Чела съм, че хапатитите с генотип от А до Д са покрити с тази ваксина, но дали това
се отнася и до мутациите, не разбрах.
Ако някой все пак е повечко запознат по темата, моля да ми пише.

Поздрави
Мария

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007