Автор Тема:  ХепатитБ моля за тълкуване на резултати от изследвания  (Прочетена 1046 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Viola

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 9
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Недиагностициран/а
Здравейте,
на 42 години съм.Преди месец започнах инвитро процедура и рутинните резултати показаха HBsAg(-),anti-HBc total(+), В клиниката ми казаха, че съм преболедувала хепатитБ и стартирахме процедурата. Опитът беше неуспешен , но си взех направление за инфекционист, който ми пусна други изследвания  и те са:
ХБеАг(-)
АнтиХБе(+)
Антителата на австралийския са>200миу/мл.(+)
Съжалявам, че не ги изписвам на латиница , но бутончето за смяна на клавиатурата спря да работи.
Моля ви за мнения и коментари какво да правя от тук нататък. Изследванията на приятеля ми са добре, той няма австралийския антиген и Тотал ХБС е отрицателно при него. Но когато попитах лекарката дали има опасност да предавам вируса на други, тя ми отговори, че това е много малко вероятно и то по полов път, и че това зависи от резултатите от вирусна репликация , която ако искам мога да направя. Аз и казах, че ще я направя , за да съм сигурна , че няма да го заразя и , освен това някой ден пак ще правим инвитро.
 Молбата ми е дали някой е запознат и може да ми обясни моите изследвания. От това , което се опитах да изчета няколко дни , ми стана ясно , че може да съм преболедувала хепатит Б и да съм се изчистила , или, че може да имам окултен хепатит Б. Пропуснах да пиша и за другите резултати:
АЛАТ 19  (0-33)
АСАТ14  (0-32)
АЛП46   (35-105)
Амилаза 84  (28-100)
ГГТ 17  (0-40)

Благодарна ще съм , ако коментирате това и ако ми кажете, дали към момента изследването за вирусна репликация се поема от здравната каса

Неактивен anti-HBs

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 48
    • Профил
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Хроничен хепатит B
Преболедувала си го и имаш имунитет. Забравяй го хепатита.

ПС: Приятелят ти е хубаво да се ваксинира, но не заради теб - ти не можеш да го заразиш. Да се ваксинира, щото може и зъболекар и козметик да го зарази (рядко, но все пак ваксината пази и не вреди).

Неактивен Viola

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
Благодаря много за отговора!

Неактивен Силвана Лесидренска

• Global moderator
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2818
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Резултати: Повторно лечение
Бих искала да добавя следното:
въпреки, че имаш висока стойност на антитела, редица изследвания доказаха, че дори и при "преболедуван" хепатит, една частица от вируса (cccDNA) остава в чернодробната клетка и при срив на имунитета (като химиотерапия например), хепатит В може да се реактивира. Някои лекари дори предлагат преболедувалите пациенти да правят ехографски преглед веднъж в годината, за всеки случай.

Не знам дали това не е малко прекалено, но те съветвам, ако имаш възможност сега да си пуснеш вирусен товар, за да си абсолютно сигурна, че нямаш т.нар окултен или скрит хепатит. За съжаление при този вирус 2 и 2 никога не прави 4, така че все пак се презастраховай.

Изследването се покрива от Здравна Каса, при хоспитализация по клинична пътека 76, но тъй като ти реално нямаш позитивен австралийски антиген, не знам дали някой би се навил да те хоспитализира. Иначе платено струва 150 лв.

Ако ти е интересно да прочетеш повече за окултния хепатит, можеш да разгледаш нашата брошура,наскоро излязла от печат, която е базирана на информация, взета от актуалното Европейско Ръководство за хепатит В, и която е под рецензията на гастроентеролог: https://www.hepactive.org/novata-ni-broshura-za-hepatit-b-e-tuk

Неактивен Viola

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
Силвана, благодаря много за отговора
Така като се върна назад от 2015 година съм правила ежегодни прегледи на ехограф на черния дроб, заради дискомфорт в дясно и всичко е било нормално, даже последно август 2018 година , отново нормални размери на дроба. По-скоро си мислех, че гастритът ми създава проблеми.
Вече съм запазила час за фиброскан на края на този месец в Токуда при д-р Цонев, и смятам да попитам дали ще ми направят и вирусната репликация там.
Освен притесненията ми за това се притеснявам и за мъжа с когото живея, вчера говорихме за това да си сложи ваксина , но той каза, че не реагира добре на ваксините , тъй като от противогрипна ваксина преди му е станало доста лошо. И не зная как бих могла да го убедя, че е важно. не съм сигурна как да говоря и убедя родителите си и брат ми да се изследват за вируса , тъй като не зная кога съм боледувала .
 А да попитам къде е по добре да се направи вирусната репликация в Токуда или в Иван Рилски, и ако отида в Иван Рилски просто така и поискам да ми пуснат изследването , без да съм минала преглед , дали ще се съгласят?
 Благодаря за отговорите!

• Global moderator
    • Профил
Изследването го пусни в Рилски, категорично. Плащаш на касата и готово, никой няма да ти иска направление от лекар.
Как да мотивираш партньора...хм, сложна работа, но все пак има сериозни аргументи, които можеш да ползваш: нека сложи само една доза и ако не му понесе, няма да слага другите две; хепатит В причинява рак на черния дроб, седма причина за смъртност в света. Да избира-или лек дискомфорт от ваксина (мъжете са такива лигльовци!!), или опасността да се инфектира някъде (зъболекар и т.н.) и после цял живот да трябва да пие лекарства и да живее в страх дали вирусът няма да направи черния му дроб на пихтия.
Надявам се, че помогнах :)

п.с. ако си от София, можеш да доведеш близките си да се изследват безплатно при нас:
http://checkpointsofia.info/

Неактивен Viola

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
Благодаря Силвана за отговора, разбира се , че помагаш, важно е , когато някой прочете твоите вълнения и притеснения и даде адекватен съвет.
Не съм от София , но ще пътувам за фиброскана другата седмица , а днес се оказа междувременно , че и в моя град вземат изследване за вирусна репликация и ми казаха , че ще го пратят в Пловдив и може да почакам един месец , докато стане , но поне ще е по здравна каса.
 Просто потърсих мнение от един гастроентеролог , работил преди в отделението в болницата и той ме прати от негово име да ме приемат утре в болницата и да ми направят изследването. Казаха , че няма да оставам , просто ще ми вземат кръв и ще си платя за три дни и така.
Ровейки се из форума си спомням сега , че някъде четох за точно такава практика.
Засега е това, моля се всичко да е наред
Благодаря за отзивчивостта  и дано всички имаме късмет

Неактивен Наката

• Немедицинско лице
  • *
  • Публикации: 23
    • Профил
Във Пловдив изследванията стават за 2 две седмици,правил съм ги миналия месец във Пълмед.
До колкото знам и в друга клиника има и фиброскан.
Може би в София лекарите имат по добър опит,но лично
аз съм доволен от Пълмед.
А колкото до лигавщините на мажете- при мен жена ми отказва да си сложи ваксина " не били бизобидни " -аз се чудя как да ги предпазя ,като се порежа или нараня нещо  ,направо незнам.

Неактивен Viola

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
Здравей Наката,
Днес половин ден чаках в болницата да ме приемат, да ми вземат кръв ,два пъти и то , един път за вирусно натоварване , втори път пак за всички антигени и антитела , защото не им хареса хвърчащата бележка от друга лаборатория, където съм изследвала антитела и антигени. Просто нямам думи, но имаше и други хора, освен мен, разбира се, Чух от една лекарка , че ще ги изпратят точно в Пловдив Пълмед, но че ще пристигнат след месец и половина (днк-то)
 Какво да се прави, ще се чака. 
 Би ли казал какви съображения има жена ти, за да не сложи ваксината, вероятно е чела нещо, което я притеснява.
 Мисля си, че разбирам как се чувстваш, когато се опитваш да ги предпазиш, голямо си е напрежение.
 Струва ми се, че и аз ще имам трудности да убедя приятеля си.
Всичко идва от това , че близко на семейството му дете е със синдром на Даун, вероятно след поставена ваксина и от там идва също притеснението, така си мисля, макар че не съм много много наясно дали при големи хора и при деца , опасността от лоша реакция след ваксина ,е  една и съща.
 Ще трябва да се чете пак по въпроса
Поздрави

• Global moderator
    • Профил
Ето ви проучване, направено сред 650 000 деца, доказващо, че ваксините не предизвикват аутизъм.
Моля ви, не вярвайте сляпо на конспиративни теории. То и в момента има хора, които вярват, че земята е плоска, но тя очевидно не е.
Говорете със своите близки, мотивирайте ги да бъдат критични към всякакви новини и приказки, предадени на ухо, които не са основани на никакви медицински доказателства.

https://dariknews.bg/novini/sviat/novo-izsledvane-potvyrzhdava-che-vaksinite-ne-prichiniavat-autizym-2151833

Неактивен Наката

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
Здравейте
Едва ли ваксината е вредна- на колко хиляди деца е сложена спор няма.Не случайно и е задължителна,но като вземат да пишат по форумите!!!
При мен въпроса мисля че  е малко по различен.
С половинката някак си с времето сексуално се разминаваме или по скоро тя започна да ме отбягва.Винаги аз поемах инициатива и сега с този хипатит" постигнах ме сексуална идилия" .Аз не мога и тя не иска.Та затова може - би на нея не  е необходимо да си сложи ваксина . Мисли че трудно мога да е заразя,от 11 години сме заедно.
Сега тука възникват и хиляди други въпроси!!
Незнам да ли ми се коментира,мога да предположа че доста двойка имат такъв проблем.
С времето той ще се реши,аз държа много на семейството децата и ще направя каквото трябва,ще говорим ,ще говорим докато нещата тръгнат в правилната посока.Ако пък  нещата не случат ,поне ще знам че съм се опитал.
При вас ми се струва че проблема е по различен.
Опитайте се да поговорите,може да не стане от първия път.Ако хората се обичат и държът един на друг нещата се нареждат.
Но при вас още не са готови изследванията ......
« Последна редакция: Март 23, 2019, 13:53:32 от Наката »

Неактивен Viola

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
Здравей Наката,
Ами да , при нас положението е по-различно и не по-малко сложно
До излизане на резултатите сме като брат и сестра, това е ясно , а и до поставяне на ваксината също, ако успея да го убедя
Междувременно борбата на другия фронт трябва да продължи-имам предвид инвитро , защото нямаме деца  и става една сложна, но това е положението, засега се държим, въпреки многото въпросителни.
 А ти е хубаво , че не се отчайваш и мислиш за децата и съпругата си.
Убедена съм, че ще стигнете до най правилното решение за вас.
Аз търся постоянно начини да се справя с притесненията напоследък след неуспешното инвитро и сега тези резултати  и се хващам, че мисля за мечтите , които имам , а те са най вече да пътувам по разни красиви места и това като си го мисля , ми действа като терапия.
А пък ако някой иска да сподели за взаимотношенията си с половинките в тези ситуации, преди ваксина , след ваксина , при отказ на половинката да си постави ваксина, може да помогне по някакъв начин.
Поздрави
ПП Извинявам се , че пиша директно на ти, надявам се да не звучи обидно или неуважително! Ако е така , моля за извинение и ще се коригирам.

Неактивен Наката

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
Ако бях на твое място не бих се притеснявал за нищо.
Вероятността да го носиш вироса май не е голяма.
По вероятно е да си го прекарала .Като чета има толкова майки който имат хипатит а децата им не!
Повечето от тях са го разбрали към третия месец от бременността, между другото затова и повечето диагностицирани са жени.
Сега да ти кажа за инвитрото- имам приятел на който му се роди дете инвитро от първия път ,нормално раждане .Сега сигорно питаш кое е необичайното- жена му е на петдесет и пет.
Искаш ли нещо силно вярваш ли истенски че ще стане то вече е станало.
Аз с моя хипатит съм създал  две деца ,разбира се без да подозирам за него,не съм заразил жена ми.Оказа се че го нося поне от 10 години,аз мисля че е от дете.
Вярвай в доброто,бъди оптимист и ще се наредят нещата.

Неактивен Viola

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
Здравейте, минах на преглед при Д-р Цонев в Токуда на фиброскан и резултатът е 5,7, след като пресметна нещо, докторът каза, че нямам фиброза и нямам стеатоза. Актуалната цена на фиброскана е 187 лева.
Сега ми остава да чакам изследванията за вирусното натоварване.
Изниква ми един въпрос, обаче, след като съм прекарала хепатит Б, трябва ли да си правя изследване за хепатит Д ?
Не са ми пускали това изследване и не зная какво става с хепатит Д , ако го е имало, след като човек преболедува хепатит Б.
Зададох много въпроси на доктора, но този въпрос специално пропуснах.
 На въпроса за окултния хепатит, докторът каза, че при изградени голямо количество антитела не може да се говори за окултен хепатит, а за това, че от време на време боли в дясното подребрие, той счита, че е психосоматично.
Ако някой може да ми отговори за хепатит Д, ще съм благодарна и , ако трябва да го изследвам , какво точно да изследвам , настояща инфекция или антитела , или и двете?
Благодаря!

• Global moderator
    • Профил
Здравей,

Нямаш хепатит Д, спокойно. Той се развива толкова тежко, че това щеше да се види на Фиброскана.
Поздравления за хубавите новини.

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007