Автор Тема:  Здравейте на всички!  (Прочетена 1612 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Free

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Статус: Хроничен хепатит C
Здравейте на всички!
« -: Септември 11, 2008, 00:13:11 »
Здравейте на всички посетители на този сайт и адмирации за създателите му. Аз също имам някои въпроси относно хепатит C. Моята епикриза след биопсията показа, че е хроничен, но се нуждае от лечение. Въпросът ми е - какви са условията за започване на лечението, тъй като имам информация, че се изисквало 6 месеца преди това да не си употребявал наркотични вещества, никаква марихуана, никакъв алкохол, дори и диети също. Интересувам се фактически има ли подобни условия, за да се започне лечението?
Също така ме интересува и една народна рецепта, която бях чела във форума, че била излекувала някои хора, ако може да мидадете по-точна информация, тъй като мисля да пробвам - става дума за някакъв, мисля че свински черен дроб, изсушен на прах, и още нещо се добавяло. Ако някой има по-пълна информация, ако може да ми даде.
Ще съм ви благодарна, ако ми помогнете с информация!
« Последна редакция: Септември 11, 2008, 12:29:39 от Радослав Русинов »

Неактивен migle

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 789
  • Усмихвай се на живота
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон
  • Резултати: Релапс на хепатита след лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
Здравейте на всички!
« Отговор #1 -: Септември 11, 2008, 09:06:03 »
Здравей, Free
Извини ме ,ако ти прозвуча остро,но ти прочете ли подробно форума? :smile:
Като си намериш малко време седни и чети и ще си отговориш на всички въпроси сам.
И моля те пиши на кирилица.
И като вече си тук / макар и по неприятен повод/ мога да ти кажа добре дошъл.Тук ще намериш подкрепа и разбиране.Попаднал си на точното място.
Хубав ден
Меги
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: Здравейте на всички!
« Отговор #2 -: Септември 11, 2008, 12:44:45 »
Free, аз вече ти отговорих на същите въпроси в личното съобщение, което ми беше писала, но все пак ще напиша няколко думи и тук.
Първо, добре дошла, надявам се форума да ти е полезен!
Няма изискване за период, през който да не си употребявал наркотични вещества, но ако искаш интерферона да действа, трябва да спреш всички наркотици. По принцип Здравната каса не отпуска лекарства на наркозависими, които са на лечение с Метадон, но за други забрани не съм чувал.
Няма изискване и за алкохол, всичко зависи от теб и от това дали наистина иксаш да имаш шанс да се излекуваш и дали си загрижена за здравето си.
За рецептата за изсушения черен дроб какво да кажа  :mocking: Браво на тази "народна" рецепта. Само искам да попитам този, който я е публикувал дали знае, че вируса на хепатит C/а ти имаш точно хроничен хепатит C/, е открит през 1989 година. За каква народна рецепта става въпрос. Представям си как баба ми през 1940-та година примерно забърква някаква отвара, за да излекува хепатита на комшийката си, която се е самодиагностицирала със хроничен хепатит, след като си е пуснала изследвания за чернодробни ензими в селската лаборатория и е видяла, че са леко завишени.  :angry3: :pardon: Доколкото знам, народните рецепти са на повече от 20 години и са изпитани, тази е всичко друго, но не и народна рецепта. Може да е рецепта за хепатит A например, но той няма нищо общо с хепатит C.
Изобщо тази рецепта за момента влиза в моя топ 3 на "най-уникалните" методи за преборване с хроничния хепатит.  :clap:
А би ли споделила с нас линк към форума, в който си го прочела, стана ми доста интересно  :fun:

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007