Автор Тема:  Научна Конференция на инфекционистите  (Прочетена 4568 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен penka_p

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 19
    • Профил
    • hIVbg.info
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Статус: Недиагностициран/а
Може би знаете, но може би не, но днес започва научна конференция на Лекарите Инфекционисти, които ще нищят Хепатитните вируси и на вече ХИВ, няма да е интересно, но пък знае ли човек! Така и не разбрах, според програмата някой си вече ги лекува тези заболявания с хомеопатия??? Програмата

Неактивен danihaleva

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 438
    • Профил
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Има близък с хепатит B
Re: Научна Конференция на инфекционистите
« Отговор #1 -: Октомври 16, 2008, 09:32:10 »
Добра новина.Добре е от време на време да си сверяват часовниците специалистите.Тези,които са се сблъскали с хепатитните вируси,знаят до какво може да доведе това,но HIV инфекцията също е достатъчно сериозна и заслужава доста внимание,защото в много от случаите на зараза са индентични с тези при хепатитите.Никой не е застрахован,още повече че имената на болните и носители на вируса на СПИН се пазят от лекарите.Ако дезинфекцията и стерилизацията в болниците, манипулационните ,зъболекарските кабинети не са на ниво ето ни и СПИН.Иди доказвай после от къде е като много от манипулациите и прегледите много често никъде не се отразяват в личен мед. картон.Така че дискусиите за СПИН също са важни.Като чета програмата има доста неща за които бих искала да чуя от първа ръка,но за съжаление съм от провинцията и няма да мога.
Аз знам,че нищо незнам

Неактивен penka_p

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
    • hIVbg.info
« Отговор #2 -: Октомври 18, 2008, 12:59:21 »
Ако дезинфекцията и стерилизацията в болниците, манипулационните ,зъболекарските кабинети не са на ниво ето ни и СПИН.Иди доказвай после от къде е като много от манипулациите и прегледите много често никъде не се отразяват в личен мед. картон.
Леко пояснение:
СПИН по същество не е заразно заболяване, а СИНДРОМ на ПРИДОБИТА ИМУННА НЕДОСТАТЪЧНОСТ. Недостатъчността се дължи на ИНФЕКЦИЯ С ВИРУС наречен Човешки Имунодефицитен ВИрус или HIV  В днешно време инфекцията с ХИВ се контролира успешно чрез медикаменти което допринася до инфектираните с вируса пациенти да не развият СПИН. Пиша го, защото да е ясно, че не СПИНа е проблем при посещение при медицински специалист - а самия вирус.  От друга гледана точка, самия вирус се пренася доста по-трудно. Освен кръв, и майчино мляко, други течности дори и телесни (пот, урина слюнка, за семенна течност се спори), са неблагоприятна среда за запазването му. Но пък от друга гледна точка, самите небезоопасени медицински прегледи и манипулации са много по опасни за пациент, който не знае, че е инфектиран с ХИВ, защото, е възможно да му бъдат предадени, т.н. Опортюнистични инфекции, които нормално не се развиват при имунонекомресирани пациенти - т.е. самата им имунна система може да се справи с тях.
Извинявам се за пояснението ако съм била нахална, извинете ме.

Неактивен danihaleva

• Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 438
    • Профил
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Има близък с хепатит B
« Отговор #3 -: Октомври 18, 2008, 20:25:15 »
Мисля,че хората трябва да получават подобна информация на достъпен език не натоварен с медицинска терминология.Защото ще попитат "Заразил ли съм се със СПИН/това е популярния начин на изразяване на HIV инфикция/ или какво?
Аз знам,че нищо незнам

Неактивен penka_p

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
    • hIVbg.info
« Отговор #4 -: Октомври 19, 2008, 10:50:01 »
Мисля,че хората трябва да получават подобна информация на достъпен език не натоварен с медицинска терминология.Защото ще попитат "Заразил ли съм се със СПИН/това е популярния начин на изразяване на HIV инфикция/ или какво?
за Съжаление именно поради факта, че хората а и доста лекари не осъзнават правилното значение на думите ХИВ и СПИН, понякога води до фатални последици както и при инфектирани така и при не инфектирани с ХИВ.
давам само един прост пример и няма да досаждам с тази тема, която не е за този клуб:
Установява се че бременна жена е инфектирана с ХИВ.
На нея по общодостъпен начин и казват че тя има СПИН. Да ама тя може и да няма може да го развие след 1 мвсец, 10 месеца 10 години.
Какви според теб ще са последствията за детето, и жената в зависимост от това?
При хепатита е почти същото, ако хората правят разлика м/у жътеница (остърата форма на хепатита) и Хроничен хепатит ще реагират на различни ситуаци по различен начин. И от тук смешно е да се съобщо на инфектиран с Хепетитен вирус - имаш жълтеница, защото за много случаи (например при инфекция с Хепатит В) е възможно лечение а от там и надеждата че пациента може и да не достигне до крайния етап - жълтеница.

Неактивен Силвана Лесидренска

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2702
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
« Отговор #5 -: Октомври 19, 2008, 11:38:37 »
Бих искала да направя едно уточнение- жълтеницата не е крайно състояние, тя е признак, оплакване!
Т.е. няма състояние "Хроничен хепатит" и състояние "Жълтеница".

Цитат
Жълтеницата представлява жълто оцветяване на кожата, склерите и лигавиците вследствие повишаване нивото на серумния билирубин над 35 μmol/l и отлагането му в тъканите.

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен penka_p

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
    • hIVbg.info
« Отговор #6 -: Октомври 22, 2008, 08:34:30 »
Бих искала да направя едно уточнение- жълтеницата не е крайно състояние, тя е признак, оплакване!
Т.е. няма състояние "Хроничен хепатит" и състояние "Жълтеница".

Цитат
Жълтеницата представлява жълто оцветяване на кожата, склерите и лигавиците вследствие повишаване нивото на серумния билирубин над 35 μmol/l и отлагането му в тъканите.
Иманно и за това и пиша! Както жълтеницата е признак за определен етап о развитието на инфекция с хепатитен вирус, така и СПИН е съшо признак за етап в развитието на друг вирус и е нужно да се вникне малко в значението на думите за да може да има по-ясна представа за самите инфекции и причинители.

Неактивен nevron

• Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 701
  • хепатит "С"
    • Профил
    • metalni-vrati.net
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
« Отговор #7 -: Декември 08, 2008, 00:16:11 »
Здравейте!
Моето мнение е, че който не се интересува няма начин да разбере за какво точно става въпрос. Да не споменавам, че в много от случаите дори хора, които се интересуват от Синдрома или вируса на СПИН, доста трудно успяват да разберат смисъла и значението му.
За масата СПИН е синоним нс СМЪРТ и толкова. Жалко е наистина, но това е самата истина. Ходи обяснявай на простолюдието, че това не е болест, а е липса на имунитет (пак ако не бъркам в понятията).
Е, това от мен!
Лека нощ!
Петя!
"...Не се надявам на нищо.
Не се страхувам от нищо.
Свободен съм!..."

Nikos Kazandzakis
www.metalni-vrati.net

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007